Jump to content
FAS Euroauto Goran Vlada
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Osetna je razlika i kada se provozaju ta dva motora. Ne znam ali ja nikada je ne bih kupio sa 1.6 motorom. Ajde za grad i nekako ali na otvorenom bas je steta kad 2.0 nije ispod haube. Ne znam da li je do primerka bilo ali meni je taj 1.6 bucniji od 2.0 mjet.

Edited by Boris90

Slazem se, lepo je imati rezervu snage pod nogom. A i steta je da kad vec dajes pare, ovakav auto bude pothranjen. 1.6 120 mi je uvek bio "moze da zadovolji", jedino mi je na toj starijoj verziji smetao onaj cuveni torque pomeren u desno (lenjost na nizim obrtajima). S druge strane, ne bi mi bilo prvi put da me u praksi neki motor razuveri, iako sam ga u startu "otpisao" kao neodgovarajuci. Pogotovo vazi za turbo dizele. Sta znam, mozda bih u trenutku nekog ludila :) , prelomio ako je ceo auto dobar, ocuvan i sa lepom opremom. A ako ljudi za 1.4 95 atmo u Compactu kazu da leti, moz' misliti sta radi tek ovaj :D .

Generalno mi se ovaj primerak iznad svidja u kompletu, zato sam ga i okacio. Sta kazu tih 105 KS u Giulietti, nisam saznao :) .

1.6 jtdm 120 ks Giulietta bi trebalo da ide isto kao moja, uz logicne razlike dizlo vs benz. Vozio sam taj agregat u Tipo SW, ide lepo, malo ima lag, logicno, ali mislim da niko nece biti razocaran tim agregatom. Max snagu isporucuje veoma rano, tako da bas pruza izrazen taj dizelski torki osecaj :) 

@Ivan

E kad bi slusao slepo price ovih sto voze atmo motore mislio bih da turbina samo sluzi da popunjava prostor. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

I da bude nepotrebna stavka koja moze da klepne po usima...

26 minutes ago, horvat said:

1.6 jtdm 120 ks Giulietta bi trebalo da ide isto kao moja, uz logicne razlike dizlo vs benz. Vozio sam taj agregat u Tipo SW

U Tipu je vec novija verzija tog 1.6 u odnosu na one starije koje sam probao. Ozbiljnije uradjena motorizacija, podigli su ga na 320 Njutna i mnogo lepse vuce iz bunara. Uzeo drugar Lounge Sedan pa sam imao priliku da vidim kako motor dise :) .

Edited by Ivan

1 hour ago, Ivan said:

1.6 120 mi je uvek bio "moze da zadovolji"

Ja sam se nekako (bez citata) fokusirao na ovaj deo. U Giulietti ni nemas 1.6 120 'stariji', nego samo noviji. Iz nekog razloga, do MY16 je isao samo 1.6 jtdm 105 ks... Zato sam njega opisao :)  

Mislio sam na 1.6 motor generalno, a za torque se ogradio za starije ;) . Uvek moze jace, ali to je sasvim pristojno za uslove na nasim putevima. Cak sam bio na pragu da uzmem upravo jedan 120 u Sportu. Srecom (zbog ovog mladjeg i opremljenijeg primerka) neko me je preduhitrio za jedan dan.

Jesi li probao mozda ovaj 105 u Giulietti (iako si ga otpisao :D)?

Lep autic stvarno, zato je i okacih. Za moj ukus fale samo jos tamna stakla, da se uklopi sa pragovima :) . Zasecen volan, alu pedale, kozna sedista... Ako probas i ne muci se bas previse, mozda i da zazmuris na tih 105 KS :D ... Ne znam kakvo je vase misljenje, lepe su i bordo, crne, mis sive, ali meni joj mozda i najlepse cuci bela boja (pa jos ako ima panoramu). Deluje kad je vidis u saobracaju tipicno zabarskog dizajna i elegantno.