Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Narvno da nećeš, kao i većina pa kukaju da im smrdi kao crkotina iz ventilacuje....

Drugo ja nigde nisam rekao da isključi bilo ko klimu 20~30min ranije već 5 -10min...neka bude 5! 

To je bukvalno vreme potrbno da prođeš par ulica pre skretanja u svoju i vreme koje je potrebno da se parkiraš, pozatvaraš prozore......

Uostalom svako neka radi kako misli da treba ja sam izneo kako je ispravno i iz ugla nekoga ko sa tim uređajima već skoro 20god radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dezurni, od kada si ti na ti sa gospodinom gore?

 

 

Kako ide benzinac kad mu upalis klimu? Tj jel ide uopste

Mislim da mi je nešto promaklo

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Markobgd said:

Narvno da nećeš, kao i većina pa kukaju da im smrdi kao crkotina iz ventilacuje....

Drugo ja nigde nisam rekao da isključi bilo ko klimu 20~30min ranije već 5 -10min...neka bude 5! 

To je bukvalno vreme potrbno da prođeš par ulica pre skretanja u svoju i vreme koje je potrebno da se parkiraš, pozatvaraš prozore......

Uostalom svako neka radi kako misli da treba ja sam izneo kako je ispravno i iz ugla nekoga ko sa tim uređajima već skoro 20god radi.

 

5 minuta voznje je opet puno, ok kad parkiras, pa hladovina, pa se vrtis oko kola, istovaras nesto... onda nek odradi.

 

Al ako dodjem na odrediste, a ono samo beton i sunce oko mene, samo cu izvuci kljuc iz brave i pobeci sto dalje od algi.:D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam one Maretove slike... U suštini su komande i displej klime isti na Delti i Bravu, ali na Delti izgledaju "svemirsku" godinu bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali onda imas smrdljivu ventilaciju,ako ti klima dobro funkcionise ti posle sat voznje imas raahladjen auto tako da par minuta rada samo na ventilaciji diće par stepeni gore taman da se aklimatizujes na pakao napolju.

@Markobgd bio sam neverni Toma sad verujem,mada... nevidi se sonda, da nije u zamrzivaču:D:D:D

Potvrdjujem svaki rashladni sistem koji ispravno radi nema potrebe dirati.Ulje koje je u sistemu zavisi od vrste freona,znaci za svaki freon ide odredjeno para.Ulja gotovo i da nemenjaju svoja svojstva jer je hermetički zatvoren sistem.Postoje rashladni sistemi koji rade 30-40 godina sa istim uljem,tako da je sve ovo "preventivno" čisto uzimanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas testirao... 40 minuta voznje u podne, ugasio klimu, ventilaciju na najvecu brzinu, i posle 20 sekundi neprijatno. Kad otvoris prozore,sve sto si rashladio, nestane u dve sekunde, takodje opet neprijatno.

 

 

Tako da zivele alge.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva duga vožnja sa kafućinom: do Peliona, po Pelionu i natrag. 830 km od BGD do mesta Kato Gatzea.
Kroz Srbiju - fali nam samo 38km pa da celu deonicu vozimo auto putem. I tih 38 nije problematično, čak malo i razbije monotoniju auto puta.

Kroz Makedoniju: pa na mnogim deonicama put je prilično loš, negde čak i ozbiljno loš. Na mnogo mesta kao neki radovi, a nigde radnika!? OZBILJNO: negde posle 510-520 km od Beograda ozbiljne su izbočine na auto putu, znao sam da postoji problem i opet zamalo bio iznenađen.

Grčka: sve OK.

Potrošnja: od BGD do zadnje benzinkse u MKD 7,9L/km, u kontra pravcu 8,6 L/km. Na autoputu tempomat namešten na 131-132 po GPS-u ili 140-141 po KM satu. Kroz Makedoniju i Grčku bilo je prosečno 135 po GPS-u ili 145-6 po KM satu.

Lepo se ponaša mališa. Nema ni buke od vetra.

Komora za hlađenje pića ipak radi solidno :wub:. Dobro rashlađene flašice do kraja sam imao rashlađene, baš kako prija.

Malo o Pelionu. Ko nije bio ... neka planira za neko buduće letovanje. Kao na ostrvima, a ipak je kolima i nema trajekta ;)

Mnogo prelepih mesta, u nekima kao što je na slici Agia Kiriaki vreme kao da stoji. Neka stara, lepa Grčka. Ribarsko mestašce Agia Kiriaki gde vam ribu očiste ispred nosa i onda je spreme. SUPER.

Doživljaj je proći kroz selo autom. Vrlo usko i problematično ako naiđe auto s druge strane. Nije baš lako voziti u rikverc. Na sreću, ja se mimoiđoh na samom početku pa sam ostatak od stotinjak metara prošao bez frke.

I cene su ozbiljno niže u odnosu na ostrva.

Na mnogim plažicama bili smo skoro pa sami. Idila za one koji traže odmor.

Za ljubitelje Pefkohori/Hanioti/Paralija odmora: ne nikako. Biće vam preeeviše dosadno.

 

DSC_0004.JPGDSC_0110.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem u raju.

Danas, na nekih 6900 km pređenih od početka maja (kad sam preuzeo auto) kad skrećem u levo (uličice, spora vožnja) čujem neko škripuckanje kod desnog prednjeg točka.

Nemam ideju šta bi moglo biti, ali mi se čini da ću u prijateljsku posetu servisu. Čič čim pre.

:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha
to mi je svojevremeno rekao vlasnik servisa Auto Gaga kad mi je kod novog Nissana nešto cvrčalo na desnoj strani komandne table.

I zaista ostalo na tome.

Ovo je ipak nešto drugo pa ću u auto Kole na kaficu ... i čašicu razgovora ugodnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ... tačno je 5 meseci kako se družimo kafućino trekking i ja.

7250 km.

Ja zadovoljan. Nekako mi se čini da sam dobio više od očekivanog što mi se nije dešavalo s prethodnim automobilima (a svi su sem vectre kupljeni kao novi). Možda to ide s godinama, ali neka bude i tako - zadovoljan sam i to je super.

Ima poneka sitnica koja mi smeta, ali ništa strašno: npr. sedište mi je i dalje pretvrdo i board mu laaažee za sve pare.

Potrošnja!? U gradu 9,5 - 10. Čisti grad. Kreni, stani, kratke relacije, nezagrejan motor. Za usporedbu, nekoliko meseci pre 500L vozio sam punto /zastava 10 istim relacijama i potrošnja je bila 8,3 - 8,8.

Zadnji rezevoar, gorivo B98, vožnja po gradu i samo jedan odlazak do Pančeva: board lažljivac (k'o da ga je žabar programirao ;) ) pokazuje 8,9 a čep/čep govori 9,9.

Sad sam mu prvi put od kako ga kupih sipao B95. Ajd da probam da vidim da li ima ikakve razlike u potrošnji. Što se tiče same vožnje po gradu ne primećujem da ima ikakve razlike.

Kad potrošim ovaj rezervoar otići ću do neke pumpe koja ima B100 pa da probam i to čudo.

 

Sad još ostaje da sačekam sneg i led pa da vidim da li i koliko dobro funkcioniše trekking plus funkcija. Ako i to radi kao što piše .... sreće, sreća radost.

I to je to.

 

Ostajem ubeđen da se za 12900€ koliko sam ga platio ne može dobiti ni približno tako dobar auto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane, ista prica kod mene za bord

Laze kao da je u vladi.

Sto se tice goriva 98 i 100 su ti ista goriva tj 98 oktana imaju....a po BG potrosnja ti nece pasti s jacim gorivom.

Posle 10-13000 ce ti pasti na 9lit i onda ce se tu vrteti oko 8,5-9,5.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, lapobb said:

shta je sa "shkripuckanjem" ?

 

Tebi ce ovo da postane zastitni znak kao kolegi ispod :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, lapobb said:

shta je sa "shkripuckanjem" ?

pojma nemam ... dva, tri dana se nešto čulo  i prestalo samo od sebe.

da li je možda neki kamenčić negde upao ili nešto deseto ... uglavnom više se ništa ne čuje.

6 hours ago, Zhorz said:

Milane, ista prica kod mene za bord

Laze kao da je u vladi.

Sto se tice goriva 98 i 100 su ti ista goriva tj 98 oktana imaju....a po BG potrosnja ti nece pasti s jacim gorivom.

Posle 10-13000 ce ti pasti na 9lit i onda ce se tu vrteti oko 8,5-9,5.

 

 

ALi stvarno su loše uradili taj program za board kao i za brzinomer.

Ajde što laže za potrošnju (to je više od 10% u odnosu na stvarnu potrošnju), nego što pogrešno prikazuje brzinu i to takodje mnogo više od ostalih automobila koje sam vozio. Ozbiljno više

Npr. vozim 130-132 po GPS-u, a brzinomer pokazuje 140-141

 

Za potrošnju: ma neka ide bestraga. Ja baš vozim najgoru moguću varijantu - kratke relacije, kreni stani. Šta ću ... ako i ostane na 9,5 preživeću.

 

Kao što sam i napisao ... do sada sam sipao samo B98, ali mi se nekako čini da je to bacanje para. Kod nas je prevelika razlika u ceni 95 - 98 - 100 (napolju je ona mnogo manja).

Možda samo da uspem po neki rezervoar, tipa svako treće četvrto punjenje. Ako je eventualno čistije to gorivo ili šta god.

 

Šta si ti sipao 95 ili 98? Kakva su dugoročna iskustva?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu cistije gorivo...samo jace oktanski...nista neces uraditi sa 3-4tim rezervoarom da sipnes 100ku....

Po Bg nisam primetio bilo kakvo poboljsanje ili manju potrosnju, to diktira guzva.

Na otvorenom mi se cini da moze vise da izvuce , npr sa krovnim koferom sam sa 100kom isao i do 165kmh a kad se vracah sa makedonskim b95 nisam uspeo do 150-155kmh....

A mnogo je skuplje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, to makednosko gorivo ... sipao sam neku njihovu 100-ku i imao sam osećaj da je lošiii od naše 98

u Grčkoj sam sipao njihovu 98-cu i ništa posebno nisam primetio.

ako odem na bajni zapad uskoro pa mu sipnem 100-tku tek ću onda znati pravo stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne dobijas time. Nije to bukvalno jace gorivo kao sto se misli a i drugo, razni motori su pravljeni da rade na razna goriva. Npr ako je tvoj pravljen za 98oktana nece da ti bude bolje ni sa 95 ni sa 100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodje eksperimentisao sa svim mogucim gorivima koja su u ponudi, samo mu jos naftu nisam sipao. Sto se tice potrosnje nisam primetio nikakvu razliku, jedino mozda sa NISovih 100 oktana malo bolje vuce, ali to je mozda  subjektivni osecaj i zelja da se isplati velika razlika u ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, bojan dim. said:

, ali to je mozda  subjektivni osecaj i zelja da se isplati velika razlika u ceni

 

i meni vise lici na ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, sipaj B95 i vozi Miško :D
Bogami biće tako ... obzirom da troši "ko ruska vozila" i da se najavljuju više cene goriva, dva rezervoara mesečno ... hiljadarka mesečno da se uštedi na gorivo i nije tako malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...