Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Obrnuto je. Range racuna po prosecnoj potrosnji u poslednjih X km, recimo 1-15km. Zato se tako i menja u zavisnosti od rezima voznje, ali ne bas svake sekunde. Na nekima ako duze stojis range je ---, i ako je manji od 50km range prikaze ---.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2016 at 1:43 PM, Milan_B said:

20160517_133611.jpg

 

Lep, lep.... sve cestitke kolega!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva ozbiljna zamerka za kafućinca.

Danas sam koristio klimu i ... slabo hladi kasetu za hlađenje pića.

Nije to bila duga vožnja, ali ... auto bude baš rashlađen, izduvni otvori led ledeni, a kaseta ... slabašno.

Ajde utešite me da to može bolje da idem da reklamiram u servis pre nego što se otisnem do Grecije ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

he he

toliko baš nisam prolupao

ali stvarno ... baš slabašno hladi.

da li to mora tako ili???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima nije frižider. Dobri frižideri hlade piće na 3-4 stepena C. Klima na izduvu daje 16-18 stepeni. Ono što na koži osetiš da je hladno (tih nekih 17 stepeni), za piće daje efekat tek "onako". Dakle nećeš piti ledene napitke kao iz frižidera ali nećeš na ove vrele dane piti ni topli čaj. Što je ok.

 

Srećan put do mora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daje dosta vise kada je dobra ali svejedno ne moze taj "frizider" nista da ohladi vec koliko toliko da odrzava nesto da sto duze bude hladno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazduh na izduvu pod klimom zna da spusti termometar na 5-6C. Sa 18C se ne bi oladili nikad.

 

@Milan_B slabo je to svuda...mislim slabo...odzava ce ti hladno pice duze nego da je u Yugu a isto kao da ti je limenka kod menjaca...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/18/2016 at 9:15 AM, Zhorz said:

Vazduh na izduvu pod klimom zna da spusti termometar na 5-6C. Sa 18C se ne bi oladili nikad.

 

@Milan_B slabo je to svuda...mislim slabo...odzava ce ti hladno pice duze nego da je u Yugu a isto kao da ti je limenka kod menjaca...

 

pa baš to mi nije jasno. zaista na izduvu klima hladi kao blesava (osećaj pod rukom da ledi :) ) dok u onoj rupi u kaseti dolazi vazduh hladnjikav kao da je samo od ventilatora, npr. 15 - 18 C
subjektivno mišljenje: da dolazi jednako rashlađen vazduh kao na izduvima mislim da bi kaseta bila ozbiljno bolje rashlađena

Ima da zovem AK Kole u ponedeljak, ako ništa drugo da ih nerviram. ;)

 

On 6/17/2016 at 11:44 PM, Deda Jung said:

Klima nije frižider. Dobri frižideri hlade piće na 3-4 stepena C. Klima na izduvu daje 16-18 stepeni. Ono što na koži osetiš da je hladno (tih nekih 17 stepeni), za piće daje efekat tek "onako". Dakle nećeš piti ledene napitke kao iz frižidera ali nećeš na ove vrele dane piti ni topli čaj. Što je ok.

 

Srećan put do mora!

 

hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na autu pre svega! 

Što se tiče pomenutog problema, i ja bih se svakako žalio, pa kao što kažeš, barem da ih nerviraš ako ništa drugo. Moje mišljenje je da ako postoji frižider, treba da hladi kako treba. 

Ja recimo nemam takav deo opreme u kolima, ali zato držač za čaše/flašice/limenke stoji odmah ispod jednog ventilacionog otvora koji kada okrenem ka napitku isti ohladi jako brzo tako da piće baš bude ledeno. Zbog toga mislim da bi deo koji je namenski urađen za tako nešto, trebao da odrađuje posao bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nekim kolima sam vidjao tockic za regulaciju temperaure u kaseti ispred suvozaca. Pogledaj dobro da li postoji kod tebe, mozda tako moze da se resi problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da si video točkić za regulaciju temperature, već točkić za podešavanje stepena otvorenosti ventilacione cevi za kasetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2016 at 1:41 PM, totti said:

Sumnjam da si video točkić za regulaciju temperature, već točkić za podešavanje stepena otvorenosti ventilacione cevi za kasetu.

 

Pa zar stepen otvorenosti ne regulise ujedno i temperaturu? Sto vise otvoris ventilacionu cev kasete, vise hladnog vazduha ulazi u kasetu (ako je ukljucena AC) i kaseta je hladnija, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne baš

To je kao kad bi rekao da je i točkić za regulaciju otvorenosti rešetke na tabli točkić za regulaciju temperature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cemu sluzi onda taj tockic o kome govoris?

Crveno zaokruzeno na slici?

 

2013_skoda_octavia_68_1920x1080.jpg

 

Nacrtana pahulja sa skalom?

On 6/19/2016 at 11:10 PM, totti said:

Pa ne baš emoji4.png

To je kao kad bi rekao da je i točkić za regulaciju otvorenosti rešetke na tabli točkić za regulaciju temperature emoji4.png

 

Kad zatvoris resetku na tabli, time ujedno vrsis i REGULACIJU temperature u kabini, probaj da zatvoris sve resetke u kabini, nasteluj koju hoces temperaturu na komandnoj tabli, i sigurno neces postici zadatu temperaturu jer su resetke fizicka prepreka vazduhu koji dolazi u kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam i rekao.

A skalu imaš nacrtanu na svakom točkiću na rešetkama.

Ako gledaš na svoj način, onda je i dugme podizača prozora regulator temperature u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...