Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Inače, u Auto Kole Zemun od nedavno, u prodaji, radi jedna vrlo fina dama SONJA.
Znam je od ranije (radila u Alfa banci) i danas telefonom dobijem nju. Iznenađenje, a bogami i radost. Lepo je, a može i da koristi ;), ako nekog u auto kući (servisu) poznaješ od ranije, pa još po dobru.

I odmah mi zakazala servis  za sutra :D:D:D
Pa ako neko hoće da kupi Fiat, Alfa, Jeep ... eto, tražite Sonju u AK Kole Zemun.

Za ovu reklamu zaslužio sam da mi srede problem i da kaseta zamrzava, a ne da hladi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/23/2016 at 2:33 PM, totti said:

Alfa banka... Dabogda izgorela emoji35.png

emoji3.png

 

za banku, banke ... iste želje :rant:

 

On 6/23/2016 at 2:27 PM, bojan dim. said:

Nemoj u Sonju da se razočaraš kad ti kažu da sve može, ali FAS mora da odobri

 

znam, znam ... ali poznato lice uvek dobro dođe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u AK Kole Zemun da mi provere kako hladi kaseta za hlađenje.

Tja ... džapa pređoh cca 40 km. (ali bar sam popio espresso :D )
Hladi kako hladi što će reći slabašno (ako ubacim zamrznutu flašu vode možda se i odmrzne do Niša ;) )
POTROŠNJA: ovaj rezervoar vozim čisti grad ... kratke relacije, kreni stani ... zadnja dva dana radi klima ... potrošnja po bordu odletela na 9,6 L
Ququ i Lele to će mu biti čep metodom i preko 10L
Nimalo srećan. Nimalo.
Nadao sam se da neće preko 9L. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je ovo ekstremno vreme da bi po njemu merio potrošnju. Sačekaj uzorak od par meseci.

 

Meni danas na uzorku od 20km po Beogradu, potrošnja preko 10l dizela, a prosečna je oko 8, tako da nema mesta za brigu.

 

Btw čestitam auto i ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Pavle.

Još jednom, ako ustrebaju DLR sijalice ... javite se (a i blizu smo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice ti oko 9 potrosnja...dok razradis

 

Meni riknu i druga DLR...otprlk 1 na 1.5god 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je super ako DLR izdrži godinu ili vise. Za 1.7USD kom prihvatljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radni vek im je oko godinu dana, što je sasvim ok, ako se uzme u obzir koliko paljenja te sijalice prežive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa vreme je za južno sunce, miris (i peckanje) soli, a ni one divne plodove što im so prija nećeemo zanemariti :) .

A i red je da se ova poluljuta mašina proveri, što na auto putu, što po nekim brdima (bogami i planinama) Peliona.

Ako je neko od društva tamo ... mahnite, ablendujte, pozovite na pićence (uzvratićemo ;) ).

See you!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Pelionu nikako ne ici na istocnu stranu poluostrva, mozda jednom cisto da se vidi... Spust traje minimum sat vremena, pritom sam bio van sezone, plus preci na tu stranu jos sat...

Bio sam pre tri godine u Kala Neri, isli svako vece do Volosa koji je super za vecernje izlaske, i selo iznad Volosa obavezno posetiti, kao da ste usetali u Srednju zemlju, prelepo je,

hiljadu potoka, na svakom cosku cekas da iskoce vilenjaci, stvarno je dozivljaj obici sve to...

Posle smo se spustili do Atine par dana, taj autoput od Soluna do Atine je stvarno uzivanje za voznju, oleandri u cvetu izmedju traka, milina...

Ako imas mogucnosti i vremena, vredi otici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetim. Pročitao razne forume ... znam da je prelaz zeznut, uski putevi, beskonačne krivine, ali ... moram malo da izmaltretiram trekkinga ;)

što se tiče istočne strane apsolutni plan je da odemo do Milopotamos plaže i sela Tsagarda na toj strani, a možda i do plaže Potistika koja je južnije.
Ostatak planiramo skitanje po zapadnoj i južno zapadno - istočnoj strani (verovatno i jedan dan brodom do Skijatosa).

Na toj južnijoj strani prelazi ka istoku su mnogo blaži.

Uostalom, kad preživeh pre dve godine Krit i odlazak u dolinu palmi, 12km po makadamu i putiću isto tako vrlo uskom (a dole provalija), preživeću i Pelion ;) .

Za Atinu ovaj put ne (šta znam, bio sam pre nekoliko godina i Atina me se nije nimalo dojmila. Uz Palermo, Atina mi je najružniji grad u EU u kojem sam bio).

U povratku ostajemo još dve noći u regiji ispod Olimpa, pa lagano za BGD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On Thursday, June 23, 2016 at 0:30 PM, Markobgd said:

Čisto jedan hint a u vezi temperatura izduva...

 

IMG_20160623_100427.jpg 

 

Prva brzina ventilatora. Doblo je u pitanju.

 

IMG_20160623_114539.jpg 

 

Temperatura vazuha u kabini. Termometar nije bio na suncu.

Biće i iz Delte, Ypsilonke....samo da se nađe vremena za njih.

Evo za nepoverljive i današnja merenja iz Delte...

Temperatura unutar vozila Je gotovo 44°C

IMG_20160712_175247.jpg

Temperatura spoljašnjeg vazduha 36,5°C i kako je setovana klima....

IMG_20160712_180534.jpg

I naposletku ono najbitnije a to je temperatura vazduha na izduvu koja u mom slučaju iznosi 4°CB)

IMG_20160712_180548.jpg

Tako da kome klima radi na temperaturama koje su navedene u onom uputstvu bolje nek poseti dobrog klimadžiju:D

 

Ne bi bilo loše da ovih nekoliko postova admini prebace u odgovarajuću temu jer će možda diskusija nekome koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si ti nesto lazirao podatke kao VW. :D

 

Salim se, pa kome ce klima da hladi najbolje ako ne tebi. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

:P

A možda ima veze i sa gorivom odnosno snagom i obrtnim momentom vozila. :lol:

 

Šalu na stranu, klima za ovo vreme koliko je auto kod mene nije pipnuta, takođe i na Lybri a i na Doblu tako da one priče mora servis svake godine, piše u uputstvu, rekao mi majstor a ja njemu verujem padaju u vodu....

Nije loše dezinfikovati klimu svremena na vreme ali i tu ko se pridržava sistema da gasi klimu a ostavi ventilaciju 5~10min da duve pre parkiranja auta  neće imati problem sa neprijatnim mirisima nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezurni, od kada si ti na ti sa gospodinom gore?

 

3 minutes ago, Dezurni said:

A kada preporučujete da se zameni ulje u kompresoru? :)

 

 

 

Kako ide benzinac kad mu upalis klimu? Tj jel ide uopste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Markobgd said:

 

Nije loše dezinfikovati klimu svremena na vreme ali i tu ko se pridržava sistema da gasi klimu a ostavi ventilaciju 5~10min da duve pre parkiranja auta  neće imati problem sa neprijatnim mirisima nikada.

 

5-10 minuta je mnogo, dovoljno je kad je ugasis, da na 30-tak sekundi odvrnes ventilaciju do kraja i izbaci sve...

 

10 minuta voznje po ovoj vrucini na ventilaciji je dovoljno da se oznojis i smoris i da iz kola izadjes ko da se nisi vozio sa klimom.:D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj probaj na kućnoj klimi da osušiš isparivač za 30sec kada prebaciš na ventilaciju. ;)

Takoće naspi u tacnu od kafe 5ml vode i okreni fen da duva u nju da vidiš da li će za 30sec da ispari sva voda ili ne.

Nije klima samo isparivač, i u kućištu iste leži voda koja takođe buđa i stvara alge i plesni na sebi...

Misliš da recimo LG kao jedan od vodećih proizvođača klima uređaja u svetu slučajno u programu za ''Auto clean'' ostavlja vreme izduvavanja ventilatora unutrašnje jedinice klime na 20~30min......budi siguran da ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa necu sigurno da npr. idem sa NBG do IN, to mi traje 40-tak minuta, i da u Pazovi ugasim klimu, da bi bio po "propisima"... i da po ovom vremenu brinem o algama.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kada se Nenade menja ulje u kompresoru frižidera, klime, ledomata.....default_wink.png

Ne znam za kućne aparate, ali za kompresore na kolima preporučuju na tri godine. Da ne bude isti slučaj kao sa uljem u menjaču, kočionim uljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...