Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500X / Fiat 600

Recommended Posts

Fiat 500X sa reciklažom za 14.490 evra

 

fiat%20500x%20sto.jpg

 

Privlačnost italijanskog dizajna i stvarnih vrednosti 500X, globalne ikone, uvezan kroz savremeni dizajn u SUV sa elegantnim duhom metropole, u 12 ekskluzivnih boja.

PROMO CENA! Fiat 500X CITY 1.6 110HP POP PLUS sa reciklažom od 14.490 eur. Puna cena vozila je 18.010 eur

PROMO CENA! Fiat 500X OFF-ROAD 1.4 MULTIAIR 140HP DDCT OFFROAD CROSS sa reciklažom 19.330 eur. Puna cena vozila je 23.430 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku skoro da probam u istom danu 500x, Cactus, 2008 i Captur.

 

500x je bolji od Cactusa ali zaostaje za Capturom i 2008. Na stranu sto mi se spoljasnji dizajn ne svidja, mislim da nisu dobro uradili ni enterijer. Meni se jednostavno taj 500 i 500L izgled na ovom autu nikako ne svidja.

 

Na Fiatu su najbolji deo motor i oslanjanje, koje jeste malo tvrdje ali zato auto odlicno lezi. Ostalo nije ostavilo bog zna kakav utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Woodoo said:

Imao sam priliku skoro da probam u istom danu 500x, Cactus, 2008 i Captur.

 

500x je bolji od Cactusa ali zaostaje za Capturom i 2008. Na stranu sto mi se spoljasnji dizajn ne svidja, mislim da nisu dobro uradili ni enterijer. Meni se jednostavno taj 500 i 500L izgled na ovom autu nikako ne svidja.

 

Na Fiatu su najbolji deo motor i oslanjanje, koje jeste malo tvrdje ali zato auto odlicno lezi. Ostalo nije ostavilo bog zna kakav utisak.

 Daleeeeko bolja unutrašnjost kod 500X nego u Capturu, ako i Francuzi to tvrde onda je stvarno tako. Doduše izrada 500X je i iznad razine Golfa. OK, jasno mi je da je to teško prihvatit.

500L i 500X imaju veze. Veze je utoliko što je nema. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio za enterijer. Cak mislim da su tu napravili propust. Vezano za entreijer bilo kog auta meni nije bitno od kakve je plastike napravljen jer ga ionako ne dodirujem nikad, osim kad obrisem prasinu. Mnogo mo je bitnije da mi vizuelno prija.

 

Kod 500X je vizuelno isti tip plastike na vratima i na instrument tabli, iako je tabli mnogo kvalitetniji jer je mekan tj gumiran. Nazalost, vizuelno deluje mnogo grubo.

 

Pa onda, touch screen displej na 500x deluje bukvalno kao tetris iz 90-ih u boji. Danas je, opet nazalost, to veoma bitan detalj na svakom autu, a kod 2008 i Captura to je na mnogo visem nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X Yellow Cross i 500 X Black Tie

 

156675-fiat%20500x%2011.jpg

 

Fiatova japanska filijala je predstavila dve nove verzije kompaktnog crossovera 500X - Yellow Cross i Black Tie. Specijalne verzije pojavile su se u Zemlji izlazećeg sunca povodom prve godišnjice od početka prodaje ovog modela. Biće proizvedeno ukupno 240 specijalnih modela. Fiat 500X Black Tie ima pogon na prednje točkove, a ovu verziju karakterišu Adaptive Cruise Control i audio sistem Beats Audio, dvobojni točkovi od 17 inča i crna unutrašnjost. Karoserija automobila je takođe u crnoj boji. Druga verzija je Fiat 500X Yellow Cross. Kod ovog modela, pogon je na sva četiri točka koji su 18-inčni, a sedišta su presvučena braon kožom.

 

156674-fiat%20500x%201.jpg

 

Oba modela su opremljena 1.4 litarskim turbo benzinskim motorom, s tim da u ''crnom'' modelu razvija snagu od 140KS koja se prenosi šestostepenim robotizovanim menjačem sa dva kvačila. Kod ''žutog'' Fiata 500X ovaj turbo motor razvija snagu od 170KS, a dolazi u paru sa devetostepenim automatskim menjačem.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X Winter Edition

 

fiat%20500x%20w.jpg

 

Automobil je u Italiji dostupan od ove nedelje sa 1.3 Multijet II motorom i 95KS, kao i sa 17-inčnim točkovima, Uconnect NAV sistemom, satin chrome detaljima, zatamnjenim staklima, hromiranom izduvnom cevi...

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvatski rally vozac o druzenju sa 500x
 

Quote

 

Vozio sam se par dana s njim. Obzirom na nježne linije, imao sam predrasudu da je tehnika u drugom planu. Ali sam se prevario. Ovo je jedan od boljih automobila koje sam vozio u zadnje vrijeme. Vrhunski ovjes, motor i mjenjač!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan review! Malo su zanemarili zadnju klupu, prtljažnik... Ali reli vozača to verovatno i ne "interesira" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X na testu ''Novosti''

 

fiat%20500x%20n.jpg

 

Na našem skeneru Fiat 500X: Dopadljiv, lep, skladno ''izvajan'' automobil, originalan a opet lako prepoznatljiv. U ponudi je 11 boja, više nivoa opreme, motora. Skrojen po meri urbanog čoveka. Italijanski automobilski gigant Fiat i ranije je pravio odlična terenska vozila, ali je kupovinom Chryslera otišao korak dalje. Novi automobilski gigant Fiat-Chrysler poslednjih godina ruši sve rekorde prodaje svog brenda Jeep. Jedan od najbolje prodavanih Jeep modela je svakako Renegade. Njegov brat blizanac, rađen na istoj platformi je model Fiat 500X koji se pravi u dve verzije - gradskoj 500X City look i onoj, robusnijoj 500X Off Road.

 

fiat%20500x%20nnn.jpg

 

Na testu ''Novosti'' imali smo gradsku varijantu, jednog od najuglađenijih članova porodice 500. Dopadljiv, lep, skladno ''izvajan'' automobil, originalan a opet lako prepoznatljiv. U ponudi je 11 boja, više nivoa opreme, motora. Skrojen, rekli bismo, po meri urbanog čoveka. Lako se vozi, još lakše parkira. Dizajn, italijanski, upečatljiv sa mnogo šarma. Unutrašnjost je takođe veoma dopadljiva. Sve je izrađeno od kvalitetnih materijala. Moderan automobil, bez suvišnih detalja. Sve je podređeno vozaču i sve mu je nadohvat ruke. Vozač lako nađe optimalnu poziciju zahvaljujući podešavanju volana i po visini i dubini, a i sedište može da se podešava i po visini.

 

fiat%20500x%20nn.jpg

 

Sedišta su veoma dobro napravljena. Udobna, široka, dobro drže u krivinama. Oprema već u standardnom paketu je veoma bogata. Tu su i vazdušni jastuci za vozača i suvozača, bočni vazdušni jastuci. Odličan audio-sistem, manuelna klima, tač-skrin ekran od 5.4 inča, start-stop sistem, pomoć pri kretanju na uzbrdici, svi neophodni sistemi od ABS do ESP... Zahvaljujući ''Fiat-Krajsler automobilima Srbija'' imali smo na testu model sa benzinskim motorom od 1.6 litara (e-tork) radne zapremine koji razvija 110 KS i ima 230 nm maksimalni obrtni moment. Uparen sa petostepenim manuelnim menjačem i pogonom na prednjoj osovini. U ponudi je i 1.4 litarski MultiAir benzinac koji razvija 140 KS ili još jača verzija sa 170 KS, kao i dizelaši 1.6 i 2.0 MJet sa 120 odnosno 140KS. U ponudi je i devetostepeni automatski menjač. Naravno, uz pogon samo na prednje, tu je i pogon na sva četiri točka. Na našem testu ovaj benzinac je trošio u proseku oko 6.3 litra benzina na 100 km, što je probližno fabričkim vrednostima. Emisija štetnih gasova je 147 grama CO2 po pređenom kilometru. Proizvođač navodi i 1.6 litarski MJet motor koji ima prosečnu potrošnju od svega 4.1 litra dizela na 100 km. Cena ovog modela, uz akciju ''staro za novo'' u Fiatovim salonima je 14.490 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

2017. Fiat 500X

 

158916-fiat%20500x%201.jpg

 

Fiat je za modelsku godinu 2017 pripremio i manje osveženje za svoj crossover 500X. Ukratko, kupci kod MY2017 Fiata 500X mogu da izaberu i jednu od tri nove boje (Blue Jeans metalik, Donatello Bronze metalik i Cappuccino Beige), a tu su i doterani zaštitni elementi u prednjem i zadnjem braniku kod Cross verzije, novi alu točkovi od 17 inča, kao i promene u kabini (novi dezeni za sedišta, tobacco i black kožni enterijer...).

 

158917-fiat%20500x%20111.jpg

 

Deo bezbednosne opreme čine i sistemi Lane Assist, Brake Control, Blind Spot Assist, Rear Cross Path Detection i Adaptive Cruise Control.

 

158918-fiat%20500x%201111.jpg

 

U paleti motora nema izmena što podrazumeva da je 500X i dalje dostupan sa 1.6 litarskim atmosferskim benzincem sa 110KS, pa sa 1.4 litarskim turbo agregatom sa 140KS i 170KS, kao i sa dizelašima 1.3L (95KS), 1.6L (120KS) i 2.0L (140KS). U ponudi su i verzije sa 4x4 pogonom i devetostepenim automatskim menjačem.

 

fiat%20500x%2011111.jpg

 

Na kraju, kupcima su na raspolaganju i brojni Mopar dodaci za personalizaciju, od kućišta retrovizora, preko trkačkih traka za krov i haubu, pa do široke game različitih alu točkova.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danasnji HR Auto Klub donosi tekst o malim SUV vozilima. Za 500X kazu da je osim dizajna i cijene po svemu cisti prosjek. Prije pola godine su na testu napisali da je to najbolji Fiat ikad. Kakvi kretenski novinari...

Ni Renegade nije bolje prosao, za razliku od Cactusa, Vitare, Yeti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od sada u ponudi u Srbiji i Fiat 500X 1.6 sa automatskim menjačem

 

fiat%20500x%20a.jpg

 

500X: SUV sa najmodernijom tehnologijom i klasičnim 500 dizajnom od sada i u verziji 1.6 sa automatskim menjačem. Mogućnost reciklaže za kupovinu Fiat 500X. Umesto crvene, od sada je standard boja bež.

Saznajte sve informacije o novim paketima opreme, cenama i dodatnoj opremi klikom na:  Cenovnik Fiat 500X 2017

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

To gore nije cijela ponuda za MY2017. Evo je ovdje:

 

zza9070.jpg

 

@nesa 169 Evo ovo je primjer Fiata sa širokim izborom motora i mjenjača.

A evo na sljedećim fotografijama kako izgleda 500X Lounge MY2017:

zza9071.jpgzza9072.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to mi je drago, a i automatik bi se odlicno uklopio s mojim easy rider stilom. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...