Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Sto kupujes nov ako opet trebas da ga proveravas? :D

Baci pogled dal je sve od opreme sa spiska tu, stvarno ne znam sta drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pogledao da li ih ima sitnice. Tipa rezervno tocak, dizalica, kljuc za tockove, srafciger x 2, trokut, patosnice, piksle i tako to. Oni tu kradu najvise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi je kolega koji je radio 7 godina u Renoovom prodajnom salonu u NS rekao da nov auto dolazi bez patosnica-ja sam se smejao pola sata!!! Pa, bre majku mu, pa zar nisu mogli da se isprse za jedan komplet patosnica??? Kaze, ma jok i to tako uglavnom svi rade. Narucis ako hoces original, a  ako ne snalazi se kako hoces. 

A pitanje @lapobb je na mestu-pregledaj ti ipak auto pre preuzimanja. Mislim, da li je sve u kozmetickom smislu ok. Tj, ne daj da zbog euforije promasis nesto prilikom inspekcije. I obavesti se sto vise mozes oko garancije, servisa u toku garancije, sta smes a sta ne da menjas i tako to....Verovatno ovde imas mnogo tema oko 500La, pa ih predji natenane. I naravno, nek  ti brzo prodje ovih 20ak dana do stizanja macchine!! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile reno ne proda jedan auto godisnje pa da se isprsi za komplet patosnica, on na ovim trzistima u razvoju iliti u raspadu proda po nekoliko hiljada primeraka godisnje, pa ti izracunaj koliko vredni radnici treba da sasiju patosnica :)

 

Ne znam da li je neko kupovao NOV auto u inostranstvu, mozda bi mogao da napise svoje iskustvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platis kola 25k i ne dobijes patosnice, pa ne ide beli :D Pa sve i da je jedan, a nije :) Svaki treci wannabe dzip je kaskai(reno-nissan), a novog renoa sam vec video na ulicama, a prodaje se ultra kratko.

 

Mozda ja ocekujem previse, al mene iritira sto ne poklone 2 seta onih specijalnih ventila, nego kad se stavi drugi set guma, auto se zali na pritisak jer ne ume da ga izmeri :/

Opremu da gleda obavezno i boju, i pominjao sam negde i plin i garanciju.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da nije, ne mogu sa tim da se sporim.

 

Mada mislim da je vec problem sto su nas navikli da mislimo da je 10-15k malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nas je to mnogo, nebitno da li je na lizing, kredit ili u kesu, da kojim slucajem zivimo u normalnoj zemlji, sve bi nam bilo normalno, pa i to da mozemo da kupimo auto sa svom potrebnom opremom, a ne klot ... cak i bez patosnica, ali sve ovo je za neke druge teme, da ne smetamo coveku vise ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se kupuje novi auto onda se uživa.

Eventualno se bira prodavac, sve ostalo je čisto uživanje.

Ne treba se tu previše opterećivati, već samo treba uživati u jednom od verovatno najlepših trenutaka u životu kada su materijalne stvari u pitanju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Da li će auto imati komplet za rezervni točak i sam točak zavisi od opreme.

- Da li će diler (prodavac) davati i nešto od poklona uz auto zavisi od više faktora. Nije to tako jednostavno.

Npr. obično proizvođač uslovi svoje dilere, tj. ne dozvoljava im da daju bilo kakve poklone (patosnice, ili prvu pomoć, ili alarm, ili šta god), jer davanjem poklona jedan diler stiče prednost u odnosu na ostale dilere. Onda drugi diler odgovori davanjem malo više poklona, treći davanjem još više, počnu da se takmiče u poklonima i tako sami sebi ''pojedu'' (davanjem poklona) svu zaradu koju su ostvarili prodajom tog automobila. Pošto nema zarade (ili je minimalna) prodajući automobile tog proizvođača, onda prestaje interes da se prodaje auto tog proizvođača i na kraju ostane bez prodajnih salona. Zato proizvođači imaju svoj katalog dodatne opreme, pa ako ti se nešto dopadne, naruči. Ako ti je skupo, kupi aftermarket patosnice ili šta već... :thumbup:

Naročito što neki od dilera paraleleno rade više marki automobila, imaju samim tim više prometa i mogućnosti (opcija) da daju poklona u odnosu na nekog manjeg dilera koji radi samo jednu marku. Tako taj veći zloupotrebljava svoj bolji položaj na tržištu, može da spreči ulazak bilo kog novog dilera (koji je u startu manji od njega) jer odmah namerno krene sa gomilom poklona kako bi se ''postarao'' da taj manji, koji je tek počeo da radi određenu marku, proda iole značajniju količinu novih automobila (npr. što da kupiš kod njega auto kada u drugom salonu za iste pare dobiješ isti auto plus alarm, parking senzore, patosnice i prva dva servisa džabe).

- Nisam čuo da je nekome prilikom isporuke novog auta neko skinuo poklopce sa alu felni, ili ukrao ključ za točkove ili sl. Ne kažem da nema pojedinačnih slučajeva, ko zna...ali da se to radi sistemski (često) kod dilera, nije tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, m1hajlo said:

@lapobb

Bas to, opremu i farbu pre svega. Da li je verzija sa plinom, ako jeste, mnogoooo dobro se raspitaj za garanciju motora, znam primer sa neprijatnim iznenadjenjima.

 

On 26.3.2016. at 3:51 AM, neshaoct said:

@lapobb

 

Siguran si da će ti napraviti i isporučiti auto samo na osnovu plaćene kapare? Ili, možda misliš na test vožnju nekog primerka iz salona?

 

Generalno, pre nego ti isporuče auto ti bi već trebao da znaš broj šasije tvog budućeg auta, pa možeš da čisto proveriš je l to taj auto kad te budu pozvali u salon da ga preuzmeš, neke osnovne stvari tipa je l se slaže oprema na autu sa naručenom, je l ofarban ok, starost guma (DOT broj na njima)...ali, nemaš šta mnogo da gledaš i probaš. Uzmeš auto, kreneš da ga voziš, pa ako i bude nekih problema, tu ti je garancija. Ništa ti nisi obavezan da posebno vidiš prilikom preuzimanja vozila, pa da kao posle neko može da ti kaže ''što to nisi video kad si uzimao auto, sad je gotovo...'' :)

 

auto je stigao, uradjen "nulti" servis br. shasije ubeleze, ime kupca upsiano.sve to stoji na papiru A4 format ispred volana. radi se o benzincu 1.4.

nego gledajuci onaj motor ispod haube, nekako donji deo mi se chini mnogo "shupalj", neazashticen.

pitanje: da li postoji mogucnost  ugradnje donje zashtitne ploche motora (naravno kod ovlashcenog servisa) kao shto je ima 500X (ili slichna njemu,da prednji deo ploche ne izlazi prema farovima)?

 

hvala na odgovorima!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je podforum i tema namenjena kupovini. Odgovarajuca tema o L susplehu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Karibima nema š , č .....

5 hours ago, m1hajlo said:

 

, i pominjao sam negde i plin i garanciju.

 

 

 

 

Isto tako kad je komšija u AK Kompresor kupio Grande Punto sa TNG-om. Niko mu ništa nije pominjao vezano za gubitak garancije i slično.

Pitanje šta bi bilo kad bi se nešto desilo sa motorom u inostranstvu ? 

Da li bi mu priznali garanciju ili bio morao popravku iz svog džepa da plaća. 

I da li bi mu AK Kompresor refundirao pare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivan.ik said:

Da li bi mu priznali garanciju ili bio morao popravku iz svog džepa da plaća.

I da li bi mu AK Kompresor refundirao pare ?

 

Iz svog dzepa i verovatno tj sigurno ne.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam mu i predočio kao jedan od scenarija.  :rtfm:

Pre par godina imao havariju sa alternatorom u Grčkoj. Tad ga je koštalo par stotina evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se verovatno nadam kupovini 500l. Motore cu probati a ovde mi treba izjave ljudi koje vec voze 500l da li bi ga opet uzeli i ako ne zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim 500L 1.4 nacionale crvene boje, a kada bih ponovo birao kupio bih 500L 1.4 tjet treking bele boje.

Gledam ga pre par dana u salonu pored 500X i definitivno mi se treking vise svidja...

E sad koliko bi sve to kostalo...

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se ali zato i cena je drugachija ( skuplji je ).

upravo ispred zgrade parkiran je  500L treking ( sa nalepnicom top speed).

gume 225, napred ( sa strane)  mrezice to hladjenje?...,kochnice brembo (crvene)...metelik srebrna-crni krov.

 

najmi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj topspeed je black edition, on i kosta ......treking ili obican L 1.4t jet ili 1.6 dizel bumblebee ostalo je ako nemas para a hoces novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...