Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Pa gde će da zaleže ispod njega kad dođe vreme, zajebana je ruska zima i Hitlera je zajebala neće Deltu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Delta 1.8 200ks ... ovde dizela jedva da ima, 

 

Cena 11500e 

 

nece ljudi da se zezaju na minus 30 sa dizelom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nameru da kupim Lancia Nuova Delta 1.6 mjt starosti ne više od 6 godina sa manuelnim menjačem.

 

Na placevima sam pogledao par i nisam baš oduševljen njihovim stanjem:

- jedna 2010. godište stoji u oglasima dugo, dugo, toliko da se silna paučina nahvatala na točkove. U probnoj vožnji i nije toliko loše išla, ali joj se u leru ručica menjača krajnje upadljivo trese (nisam siguran šta je uzrok)

- druga takođe 2010. godište je po stanju bila ispod kriterijuma, sa toliko loše odrađenim farbanjem da su tragovi razlivanja boje bili krajnje upadljivi - ta je čak mislim i prodata

 

Ima li neko neki predlog, šta i gde da se pazari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko pitanje, niko sa sigurnoscu ne moze da ti tvrdi da gledas ovaj ili onaj primerak, ovde ljudi mogu da ti skrenu paznju na neke sitnice koje moras da proveris, a ostalo je na tebi :)

 

Nemas ih puno na oglasima, tako da necemo mnogo da se mucimo, cene su slicne, kilometraza standardna :)

 

Ova siva mi izgleda najtuznije, da ja kupujem za sebe, onda bih uzeo crnu ( jer nema crno bele )  :)

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6998749/lancia-delta-16-mjet

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5535499/lancia-delta-16-mjt-akcija

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7176017/lancia-delta-16-mjet-120ks

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6946094/lancia-delta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nameravam da kupim polovnu Lancia Deltu (2011-2013 8000-9000e) dizel, pa ako moze mala pomoc ili savet.

 

Da li neko ima iskustva sa automatskim menjacima koji se ugradjuju u ovaj model? Ne znam nista o ovim menjacima, vidim da postoje poluautomatski i automatski...

Da li izabrati automatski ili manuelni menjac? Bitna mi je ekonomicnost, pouzdanost i da voznja na duzim putovanjima bude podnosljiva (deonica od oko 450-500 km).

Da li je snaga motora od 120ks dovoljna za auto ove velicine?

Da li u Beogradu postoji pouzdan autoservis gde bi auto mogao da se pregleda pre kupovine? (Posto mi je jedini izbor za kupovinu neki od autoplaceva a na netu ih bas ne hvale puno...)

 

Pozdrav i hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Psycho018 pozdrav pre svega i čestotke na odabiru modela auta koji želiš da kupiš!

Što se konkretno tvojih pitanja tiče ajmo redom...

- što se tiče automatskih menjača u Delti konkretno lično nemam nikakvog iskustva ali iz razgovora sa drugima koji ih imaju lično ili su upoznati sa njima nisam čuo neke reči hvale. Verujem da ima ovde na forumu ljudi kojo imaju iskustva sa automaticima koji su se ugrađivali i ugrađuju u Fiat grupaciju pa će ti dati neki konkretniji sud.

Između automatskog i manuelnog menjača u Delti ja bih dao svakako prednoat manuelcu, kako zbog potrošnje koja ti je bitna tako i zbog nekog kasnijeg (zlu netrebalo) održavanja. Kod 2.0 mjeta je ugrađivan F40 menjač koji nema nekih specifičnih boljki poput ozloglašenog M32. Ja evo teram već 4 god isti i nikakvih problema nema. Malko je krući menjač u startu ali isto tako precizan. Nije loše koji god da recimo preventive radi u menjač uspeš LocTite 1040 aditiv za menjač koji se pokazao kao odlična preventiva ali i kod otklanjanja neki nedostataka unutar menjačkog sklopa.

- što se snage motora tiče ličnno mislim da je za Deltu sve ispod 2.0 mali motor. Težak je to auto za 120ks, naravno daleko od toga da neće i sa tim motorom ići ali ako ikada poželiš da je malo žustrije poteraš razočaraćeš se.

Mislim da je 2.0 ugrađivan do 2012god pa bih se orijentisao do tog godišta. Takođe je u drugoj polovini 2011 izbačen restyle modela koji je doneo samo razočarenje što se mene tiče. Oslabljena motorna grupa, osiromašena oprema, sitničarenje na elementima unutrašnjosti (prestanak prošivanja tapacira vrata naprimer) što je Deltu kao nešto što treba da predstavlja top iz ponude vratilo dva koraka nazad.

- što se tiče pregleda vozila preporučujem to Gorana (partnera kluba) sa Altine kao vrsnog poznavaoca Fiat/Alfa/Lancia automobila i kao nekoga je posedovao lično primerak kakav te interesuje.

 

Srećna kupovina!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu. 

Imaš moju temu u predstavljanju automobila članova pa baci pogled, imaćeš malo bolju sliku od 2.0 i o Delti svakako. 

Ja sam malo bolesna picajzla pa ćeš svačega naći u temi:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Markobgd said:

Nema na čemu. 

Imaš moju temu u predstavljanju automobila članova pa baci pogled, imaćeš malo bolju sliku od 2.0 i o Delti svakako. 

Ja sam malo bolesna picajzla pa ćeš svačega naći u temi:lol:

Dodaj i 100-ak strana offovanja i 20 stranica korisnih komentara. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Markobgd said:

Između automatskog i manuelnog menjača u Delti ja bih dao svakako prednoat manuelcu, kako zbog potrošnje koja ti je bitna tako i zbog nekog kasnijeg (zlu netrebalo) održavanja

Ako je to coveku trenutno uopste bitno, dodao bih - i zbog kasnije prodaje. Delta je ionako dovoljno egzoticna na ovom nasem trzistu gde je "njemacko auto" ipak njemacko auto. Posto s vremena na vreme bacim pogled na oglase, vidim prilicno vozila iz grupacije sa Dualogic (Bravo, Delta) koja bukvalno vise na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan U principu, nije mi toliko bitna dalja prodaja (osim u slucaju vise sile). Planiram da koristim auto sto duze.

Nikako da se pojavi primerak koji ispunjava neke (za moj izbor) osnovne kriterijume: dizel, panorama, manuelni menjac, do 9000e.

Ovaj mi je privukao paznju ali je automatski menjac pa sam hteo malo vise da se informisem:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8543661/lancia-delta-16-mjet-gold

Share this post


Link to post
Share on other sites

9000 evra za polovnu lanciu.Ludo burazeru,ludo.

Plus registracija,plus servis.A i automatik.

Sta znam,bolje nadji neku sponzorusu,bar ces uzivati godinu dana :-))

 

Imas Hyu i30 za 11000 evra.7 godina garancije.Nije dizlo,manje ces nas trovati a i nema panoramu.Ustedeces vremena trazeci majstore da to poprave :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha....izbija grand parda uz ove sponzoruše.....

Ima i Dacia za manje pare....

Vid meni panorama radi kao nova a evo već joj je 7god...

Koji argumenti lele:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da, kada se sve uzme u obzir (motor, oprema, god. proizvodnje...), nema boljeg auta u tom cenovnom rangu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...