Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Pozdrav svim ljubiteljima italijanskih automobila. Trenutno sam u potraznji automobila i zapela mi je za oko Lancia Delta 1.4 110/150 benzin i samo me benzinci zanimaju, a nikada nisam imao iskustva sa Italijanskim autima pa me zanimaju vaša mišljenja i iskustva. Ja sam iz Hrvatske a auto je kupljen u Hrvatskoj nije iz uvoza ima 150.000 km i 2010 je godište tražena cena je za nju 8300 eura pa me zanima da li se to isplati a auto je vrh na izgled

 

LD 001.jpg

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-delta-1.4-16v-oro-oglas-18039723

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se krecu cene Delti u Hrvatskoj, ali mislim da je to bas jaka cena za to god.

Jeste da je auto domaci, ali trebalo bi to nize da ide.

Primerak sa oglasa deluje bas lepo, steta samo sto mu krov nije u crnoj boji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A problem je što ih nema puno po Hrvatskoj i to što ih ima u prodaji u oglasima većinom se tako kreću a ova je jedina domaćica sve ostale su iz uvoza i tako se kreću ali ja sam primetio da su u Srbiji jeftinji auti i to po 1000 eura zavisi od modela i marke automobila tražena cena te što sam je pdelio sa vama je 9400 eura spustio mi je za sada na 8300eura i kaže to je zadnja cena ali ja neodustajem od cenkanja. A ta auto kuća u Hrvatskoj to je trcz oni uzimaj aute sa leasinga samo iz Hrvatske tako da nisam čuo da su neki bili prevareni sto se tiče kilometraže i drugih stvari kao na primer onih šljunkaša što dovoze razne kante iz evrope!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima ipak je pala odluka na umesto Lance Delte 1.4 110 kw kupljen je Fiata Bravo 1.9 JTD 88kw 2009 godište pa me zanimaju vaša mišljenja i iskustva kako se ono kaže "gledam kupus jedem meso" a slike će biti uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se :)

Evo i ja nešto gledam, šta bih mogao da kupim, da je mlađe godište (opekoh se sa Fiat Midea 2004 sa trulim sajtnama, i još gore 1.3mjet od 70ks u 1200kg težine).

Evo ga moj filter 2011+, preko 130ks, manuelni menjač, benzin, dizel

Ovo mi se čini kao razuman izbor https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8676814/lancia-delta-19mjet-twin-turbo

Ima i neka 2.0mjet 2011g, mada mi se ovaj twin turbo više dopada, jači je, i može da ima preko 200ks bez problema.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je oprema klot? Sem digitalne klime, sta bi trebalo jos da gledam? I da, meni je 150ks previse jak motor, jer moja voznja je Ibarskom magistralom, par puta mesecno do Bg... Nemam puno otvorenog puta, a policije na svakom cosku... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladeling

Ja sam skoro na oglasima primetio ovu

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9918597/lancia-delta-20mjtd-executive

 

Po meni više ništa od opreme ne treba, cena je OK. Planirao sam da odem da je pogledam ali nikako do BG da stignem. Treba je dobro pretresti pošto mi se čini da je cena niža spram opreme.

 

e6308479138b-800x600.jpg

6be445f42cec-800x600.jpg

a586565f1cd2-800x600.jpg

 

IMG_20170416_154727.thumb.jpg.bd4b850377a51859e15625ac6dbf3bf0.jpg

 

I da, nemoj uzimati manji motor. Možda ti se čini da je 120ks dovoljno, ali spram karoserije i težine u ovom autu mora više zarad neke komotne vožnje. Jedina prednost je manja registracija

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koža, automatska klima (onu manuelnu ne mogu da svarim - da onako ružno naprave nije mi jasno), alu felne, tempomat još ako ima Bose, navi i panoramu...ih

Možda se ne čine kao bitni dodaci ali po mom mišljenju kupiti ovu klasu auta (me mislim na Deltu samo već uopšte) sa čistom osnovnom opremom je bezveze u najmanju ruku. 

@andreja.micovic dobro izgleda ova...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

Potpuno se slazem za manuelnu klimu, ali na trzistu kod nas su redje sa digitalnom delte... Nisam opazio da onaj nema alufelne... Ali koza - ja to ne bih kupio, ne svidja mi se to, koza ili ono ubacivanje drvenih detalja, to je prvo sto me odbija od auta...

Opet za motor da se vratim, zaboravio sam da kazem da gledam i ekonomsku stranu, znaci manju potrosnju, pa sam zato razmisljao 120ks. Ne patim za lepljenjem za sediste, sadasnji jtd mi trosi 5.5l pa tako nesto bi bilo dobro da bude i sledeci... Ili mozda da ipak gledam rezervnu varijantu, novi bravo sa tim motorom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema. Mialim da ne postoji oprema koja se prodavala a da nije ugrađena u ovo vozilo.

Video je, zvao, razmišljao da menjam i odustao...

Mada sa konkretnim  primerkom postoji neki problem izgleda. Bila je prodata za 10200 ako se ne varam, pa se opet pojavila na oglasu kod istog prodavca nakon par meseci NEregistrovana.... 

U čemu je fora ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ima problem i to ozbiljniji. Takođe sam se raspitivao, bila je 10500€. Jedno vreme rezervisana ... Nakon mesec, dva, opet na oglasu. Baš, baš dobra oprema. Viđao sam Executive opremu, ali ne sa ovako ispunjenim tasterima kod centralnog displeja, elektronskim sedištima i grejačima u njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Markobgd said:

I ti si se raspitivao:lol:

Deltisti...ista fela:rolleyes:

Ja sam prvenstveno zbog loše opreme koju imam. Razmišljao o prodaji i kupovini baš ove, ali ... Odustao sam na kraju, znam da bi moju teško prodao!

4 minutes ago, milantic said:

Ja sam prvenstveno zbog loše opreme koju imam. Razmišljao o prodaji i kupovini baš ove, ali ... Odustao sam na kraju, znam da bi moju teško prodao!

Enterijer nije presudan :-) 

IMG_20170411_154121.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, andreja.micovic said:

@vladeling

Ja sam skoro na oglasima primetio ovu

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9918597/lancia-delta-20mjtd-executive

 

Po meni više ništa od opreme ne treba, cena je OK. Planirao sam da odem da je pogledam ali nikako do BG da stignem. Treba je dobro pretresti pošto mi se čini da je cena niža spram opreme.

 

e6308479138b-800x600.jpg

6be445f42cec-800x600.jpg

a586565f1cd2-800x600.jpg

 

IMG_20170416_154727.thumb.jpg.bd4b850377a51859e15625ac6dbf3bf0.jpg

 

 

 

 

Vidis kako varaju slike :)

Gledali je Nenad i ja, jos kada sam uzimao brava, tad je jos bila na oglasima.

Presla je dosta, po nekim nasim procenama bar duplo nego sto pise.

Menjac ima lufta samo tako i cuje se zamajac. Unutra deluje pohabano, nazad gume razlicite itd

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...