Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Kolega, samo da ne mislis da smo maliciozni ili da se podsmevamo tebi ili drugima.. Jednostavno, u mesec dana dodje 10 ljudi i maltene istu pricu izvrti, postalo je sablonski :D

Svakako da ljudi nisu hteli ne bi ni pomogli, a vidis da svi daju svoje misljenje, sto moram priznati nisam ni ja dobio kada sam se registrovao na forum i raspitivao :D

 

Ovo jeste FLCS, ali ( nazalost :D ) ima i dosta ljudi koji poseduju vozila drugih grupacija, samim tim forum dobija na kvalitetu jer se ne pise usko vezano za jednu marku automobila. 

Slobodno nastavi da pises i zapitkujes, samo tako ce ti se sve iskristalisati i bices siguran u svoj izbor. :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da uzmes grande punto 1.4 sport 16v 95ks, atmosferac je, a lepo nosi auto jer je lagan, prost i jeftin za odrzavanje, pristupacan sa delovima, maltene svaki majstor ga zna u dusu, a pritom je i prilicno pouzdan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto mi je bio u uzem izboru u samom pocetku,on i Meriva :D Ali mi je nekako siromasan unutra i probao sam ga,nemam neki bas lep osecaj dok ga vozim. Potom sam presao na Citroen C4,on mi je bio onako bas potaman,ali mi deluje malecko pa sam se preorijentisao na C4 Picasso,ali posto je dizel i njega sam ostavio sa strane. Do sad sam vozio Focusa 1.4 pa sam mislio da i nasavim u tom maniru,ali kad bolje razmislim ipak bih nesto promenio. Treba mi porodicni auto,pa sam gledao i karavane,ali u nedostaku dobrih uvek se vratim hecbeku ili nekoj limuzini. Onda sam naciljao Mondea pa mi se i on tu negde motao po glavi dok nisam naleteo na tu Delticu :) I tako u nedogled. Da moram nesto brzinski da resim bilo bi drugacije,sad je najgore sto imam puno vremena pa isto toliko i biram,pa sam dosadio i Bogu i narodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema da deluje bogato, a da je bagatela za odrzavanje. :D

 

Najbolje da probas neke od tih auta uzivo, deltu recimo, pa ce tvoj utisak biti da vredi ili ne vredi dodatnih troskova eksploatacije u odnosu na punta, a to je subjektivno ipak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak moras da iskristalises koji su ti prioriteti i koju klasu zelis. Najgore je da lutas i gledas Ladu Nivu pa Fiat Bravo npr. Izvagas lepo prioritete i na osnovu toga svedes izbor na par modela.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da nema, recimo pomenuti Citroen C4 je priblizne cene kao Grande Punto pa je bogatiji opremom i lepsi je enterijer, Focus isto tako. A to sto kazes,bilo bi najbolje isprobati ih sve,ali je problem sto sam iz Kikinde,a ovde bas i nije neki veliki izbor,a po ovoj vanrednoj situaciji nije bas ni jednostavno ici u druge gradove i razgledati,pa mi je zato lakse na forumima da pokupim sve od informacija sto bi mi bilo bitno :) A sto se prioriteta tice,to mi je auto od vlasnika, po mogucnosti prvi da bude. Jeste da malo mnogo trazim za te pare,ali ima da se probere :) Bitna mi je pouzdanost,ispred komfora,mada bi bilo pozeljno to objediniti. Focus mi je bio 2003 godiste i vozio sam ga dobrih 10 i kusur godina,tesko se rastajem sa tako bitnim stvarima pa ih samim tim i tesko menjam. Zato gledam opet nesto dugorocnije . Zaboravio sam da naglasim da imam i Astru H 1.7 dizel pa zato ovaj drugi auto gledam da bude sa sto manje troskova :)

Edited by NeLePFC

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to i jeste "problem". Cenovno su slicni ali inace veze nemaju jedan sa drugim, totalno suprotni automobili.
E pa na Deltu mozes slobodno da zaboravis onda, ako ciljas prvog vlasnika.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ne mora nuzno da bude prvi vlasnik,doduse bilo bi pozeljno,ali u obzir moze da dodje i nesto iz uvoza,ali da je od pouzdanog i proverenog prodavca. Resio sam i to ali posto su zatvorene granice do daljnjeg ne moze da se zavrsi pa imam tu opciju u dzepu kao rezervnu :) Imam dve opcije u igri momentalno od prvih vlasnika,samo ne znam sta bi bilo pametnije, Focus karavan 1.6 benzin 2008 ili Hyndai I30 1.4 2009. Prvi ide sa 8 alu felni i to mi se dopada,jer sam navikao da imam rezervni set tockova,ali ima 200 000 km na satu, drugi ide sa M+S gumama,bukvalno je kao nov i ima 110 000. Focus 2700 evra,ovaj drugi 3500 pa sad treba biti pametan,uzeti auto sa duplo manje km ili komforniji,godinu dana stariji i sa 8 guma :) To su mi neke opcije koje imam u igri,a ovo ostalo gledam ako istrci nesto dobro :)

Edited by NeLePFC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i na GP možeš da promeniš kompletno osvetljenje u plavo, ako te to greje


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, NeLePFC said:

Hajde samo jos ovo,ako ima neko ko je vise vozila izmenjao,pa da mi uporedi. Sta biste pre uzeli Ford C-Max, Focus, Kia Ceed, Hyundai I30 ili Lancia Delta? I samo jos nesto,ne vidim najbolje prtljaznik kod Lancie,niti pise negde zapremina,mada mi deluje prilicno prostrano?

C-Max: Visoko se sedi za moj ukus.
Focus tih godina je odličan, 1.0 turbo 5 brzina pogotovo
Kia Ceed tih godina enterijer je loš. Noktom pređeš preko kifle i ostanu tragovi
i30 2014. 1.4 6 brzina - odličan......... 2011. pa ne baš.
Nisam vozio stariji Hyndai i30, ali jesam sve njihove modele između 2013. i 20015. - odlični.

Bilo kojih godina Lancia Delta sa bilo kojim motorom ih sve šije bar za duplo osećaja i komfornosti.

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije samo osvetljenje,ali dobro razumem,ipak sam dosao na forum postovalaca Fiata :) Kolega sam posla ga ima pa sam se bezbroj puta vozio u tom autu i nekako mi je prijatnije bilo nego u GP.. No dobro to je sve subjektivno. Pa nije samo osvetljenje,ali dobro razumem,ipak sam dosao na forum postovalaca Fiata :) Kolega sam posla ga ima pa sam se bezbroj puta vozio u tom autu i nekako mi je prijatnije bilo nego u GP.. No dobro to je sve subjektivno. 

 

@OmenVeritas

E ovo se zove detaljan komentar koji je manje vise dodirnuo sve automobile koje sam naveo. Hvala :)

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze sto si na forumu postovalaca Fiata, kao sto vidis ovde ima puno ljudi koji voze i automobile drugih proizvodjaca, eto i autor tog posta vozi Citroen. Svi iznosimo svoja misljenja,iskustva..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nema. 
Ne razumem baš najbolje tvoj komentar... Šta si mi konkretno zamerio?

Edited by Woodoo
ne citiraj upis napisan neposrednog pre tvog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' kad je već ovolika aktivnost na temi, da se i ja ubacim sa pitanjem. Da li mogu u Deltu pozadi da stanu 2 dečja sedišta a da pored/između njih sedne još jedna osoba?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, OmenVeritas said:

Bilo kojih godina Lancia Delta sa bilo kojim motorom ih sve šije bar za duplo osećaja i komfornosti.

Pa, koji je HB C segmenta tog vremena imao Wb 270 cm? Nije postojao - osim Delte. Bilo je karavana većeg Wb-a, ali ne i HB-a.

A ponuda njene motorizacije je bila odlična. Kao i oprema (u pravilu).

Naravno, zato je i cena novih Delti u to vreme veoma odskakala od proseka C segmenta :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, djomla said:

Da li mogu u Deltu pozadi da stanu 2 dečja sedišta a da pored/između njih sedne još jedna osoba?

Zavisi od modela sedišta. Ako su džombasta sa potporama sa strane, sedišta zauzimaju dosta. Onaj prevoj na sredini zadnjeg sedišta je uzak, tako da ako se upakuju 2 sedišta (iza vozača i iza suvozača) neko mršav mora da sedi malo stisnuto u sredini. Probano :) mada još nemam drugo svoje dete. 

Probali smo jednom sa dečjim sedištem u sredini i pozadi su bile 2 ženske osobe pošto nas je išlo četvoro i dete. Jedna je imala mesta, druga onako, sedela je malo na boku. Opet dečije sedište koje imam ima te bočne potpore, može da se rotira i slično. Onako džombasto je

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, moron said:

Pa, koji je HB C segmenta tog vremena imao Wb 270 cm? Nije postojao - osim Delte. Bilo je karavana većeg Wb-a, ali ne i HB-a.

A ponuda njene motorizacije je bila odlična. Kao i oprema (u pravilu).

Naravno, zato je i cena novih Delti u to vreme veoma odskakala od proseka C segmenta :)

Jeste. I zato je Lancia i propala. Zbog glupih ljudi zavedenim nemačkim marketeningom. Koji je vrlo detaljan.

Da ste bili u Teslinom muzeju u Beogradu 2015. godine...Čuli bi ste svakavkve izmišljonite...


Svi nemački automobili su shit. Zarađuju ogromne pare nad vama, ljudima.,..

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, andreja.micovic said:

Zavisi od modela sedišta. Ako su džombasta sa potporama sa strane, sedišta zauzimaju dosta. Onaj prevoj na sredini zadnjeg sedišta je uzak, tako da ako se upakuju 2 sedišta (iza vozača i iza suvozača) neko mršav mora da sedi malo stisnuto u sredini. Probano :) mada još nemam drugo svoje dete. 

Probali smo jednom sa dečjim sedištem u sredini i pozadi su bile 2 ženske osobe pošto nas je išlo četvoro i dete. Jedna je imala mesta, druga onako, sedela je malo na boku. Opet dečije sedište koje imam ima te bočne potpore, može da se rotira i slično. Onako džombasto je

U C segmentu u poslednjih 30 godina ako nema mesta za dečurliju u kolima osim Delte, nema ni u jednom drugom automobilu.

 

Usput, pozadi ih je sedalo i po četvoro...

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomlaNema na čemu

Mislim da je to moguće samo kod automobila koji imaju zasebna 3 sedišta pozadi, tima 308sw, picasso i slični.

 

 

@OmenVeritas pa kako stavi 4 sedišta? :) 

Pričao o situaciji 2 dečja sedišta i starija osoba između. Mislim da je za takvu situaciju djomla i pitao.

Da ne bude zabune
2x ovako nešto i osoba u sredini
image.thumb.png.3c4fbf6f5ab8a7495a35e7fef9617232.png

 

može al kako da osoba uđe i izađe i kakav je kvalitet vožnje...

Edited by andreja.micovic
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...