Jump to content
FAS Goran
jevta BG

Evo i Punto GT u mom vlasništvu

Recommended Posts

Nije nista cudno jer jednostavno kapacitet tvog glavnog kocionog nije dovoljan.

Kada vise puta nadrukas pedalu dobija se nesto bolji osecaj na njoj. Ali to je daleko od dovoljnog da bi kocnica radila normalno. Moras naci glavni kocioni od nekog auta koji ima takva klesta kao sto si namontirao na svoj auto. Verovatno ces nesto morati da prepravis da bi ga namontirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznaj koji je klip, kontam da je 19, imas kod fiata/lancie/alfa romea jos kombinacije 21, 22 i 24mm precnik klipa i najcesce je moguce kombinovati.

 

PS: Mere nisu tacno tako okrugao mm, ali ovako grubo da ne trazim sad decimale kolike su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

de sad da nadjem koji je precnik... potrazicu na netu nekako,ne mogu da skidam sve ponovo nemam zivaca vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce nastelovani ventili auto radi kao nov... Ide kao poludeo... Fali samo da se odradi dobra mapa posto turbo kasno pali i 0.8 max puni...ali kad je upali ne mogu da obuzdam masinu...

41392bb5367b1f542503b2a172676db1.jpg

Sto se tice kocnica sve je ok...dobro sam ozracio i sada dosta vislje hvata... Nehvata mozda prvi 1cm ali posle toga je bas osetljiva, tako da je sad super, ...

Sad i koci i ide....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi trebao da prestelujes servo, mozda je prevelik zazor izmedju serva i klipa u glavnom kocionom pa ne hvata u pocetku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a da i ja nešto priupitam, još prvi put kad sam video pre par godina me interesovalo (a sad opet vidim na slici pa se setih) kakva je to 'koska' koja se šrafi samo na po jedan šraf levo i desno?

 

Jel' to dovoljno   :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi trebao da prestelujes servo, mozda je prevelik zazor izmedju serva i klipa u glavnom kocionom pa ne hvata u pocetku ;)

to cu da proverim...

 

jedno pitanje za kolege.... imam ponudu da uzmem klimu skinutu sa punta gt-a za ok cenu...

zanima me koliko je komplikovano da se ugradi na auto koji nije imao klimu, on mi daje sve sto ide uz to...

nosac klime, kompresor klime, cevi, hladnjak, preostat, mali hladnjak sto ide u kabinu, remenica alternatora

sta jos ima da bi funkcionisalo... sta se jos menja ispod table

Edited by jevta BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam alternator se menja, trazi jace punjenje, ma komplikovan posao, ja se ne bi time bakcao da sam na tvom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je od istog modela (a jeste) nije problem to sve namestiti. Pogotovo tebi koji si već sve rasturao ;)

Jedna zanimljivost. Jedan prijatelj ima Punta 2b sa naknadno ugrađenom klimom. Imao je problem na leru kada uključi kompresor. Jednostavno nije podizao obrtaje kada je trebao, pa se gušio. Rešili smo to sa zamenom motornog računara.

Čisto jedan info da obratiš pažnju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ima i ecu to moram da pitam... 

nije meni problem ispod haube to sve znam sta treba i to sve ima, bitno mi je da znam za unutra sta se sve menja ispod table

evo i mali video do 100tke... vidi se kako kasno pali turbinu i da ide do 0.8 ali opet kad  je zavrti ide bas dobro

Edited by jevta BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ti trebati drugi ecu 100%. Ja sam ubacio klimu u 1,2 mk1 bez problema i za 1 dan. Mora se samo skidati cela tabla da se zameni kutija grejanja, a ostalo nije velika frka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ti trebati drugi ecu 100%. Ja sam ubacio klimu u 1,2 mk1 bez problema i za 1 dan. Mora se samo skidati cela tabla da se zameni kutija grejanja, a ostalo nije velika frka.

bas celu tablu ili samo centralni deo... ako je samo centralni deo nije problem a ako je cela nesto mi se bas i ne skida...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom bivsem gt-u skidao tablu kad sam menjao mali hladnjak i veruj mi da ne postoje pare za koje bih to ponovo uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam zato i kazem... Mene je isto snaslo na prethodnom autu zato se i dvoumim... To mi bas fali u kolima tako da cu verovatno uzeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad si me utesio... :laughing:

salim dogovorio sam se vec, uzimam to pa cu kad se prolepsa vreme tamo u martu aprilu da ugradjujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakse se skida i namesta kod Punta 1 nego kod Punta 2,samo treba dosta strpljenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjen si sada na miljakovcu,kod toplane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te video na semaforu,dok si cekao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...