Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

E hvala puno...Kontaktiracu vas pa je najbolje kao sto kazete da dodjem do vas...Pozzzzz

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Prijatelja:

Trazio sam u prethodnim postovima i spisku podrzanih vozila za navedene uredjaje za dijagnostiku i nisam nasao podrsku za Stilo 1.9 mjet 8v 120ks (2006. god.)

Koji bi uredjaji mogli da se koriste za kompletan pristup. Konkretno, spajao bih laptop sa USB vezom.

Da li se nesto promenilo po pitanju cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam bluetooth _OBDII onaj kinski sa plavo zutom nalepnicom.

zanima me sta mi od uredjaja potrebno da bih video info o svom grande puntu 1.2 8v

posto program MULTIECUSCAN 1.3 nece da ga prepozna.

Zelim da znam info o svom autu.

Neki savet i hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Prijatelja:

Trazio sam u prethodnim postovima i spisku podrzanih vozila za navedene uredjaje za dijagnostiku i nisam nasao podrsku za Stilo 1.9 mjet 8v 120ks (2006. god.)

Koji bi uredjaji mogli da se koriste za kompletan pristup. Konkretno, spajao bih laptop sa USB vezom.

Da li se nesto promenilo po pitanju cena?

Što se tiče cena one su ažurirane nedavno u prvom postu ove teme.

Za Vaše vozilo potrebno Vam je isto kao i članu "Astep" sa prethodne strane:

Imam fiat stilo 1.9 multijet 2006. 88kw/120ks. Interesuje me nabavka dijagnostickog softvera za moj model. Sta mije sve potrebno od navedenog, pozdrav

Od softvera Vam je dovoljan Multiecuscan. Ako ste mislili i na dijagnostičke uređaje, za kompletnu dijagnostiku na Vašem vozilu Vam je potrebno:

- ELM327

- VAGCOM 409.1

- Adapter A1

- Adapter A2

Pozdrav

Pozdrav

Imam bluetooth _OBDII onaj kinski sa plavo zutom nalepnicom.

zanima me sta mi od uredjaja potrebno da bih video info o svom grande puntu 1.2 8v

posto program MULTIECUSCAN 1.3 nece da ga prepozna.

Zelim da znam info o svom autu.

Neki savet i hvala unapred.

Taj uređaj koji imate bi trebalo da radi na Multiecuscan-u i da može da Vam otvori motorni računar, ABS i servo volan. Za ostale module potreban Vam je adapter A3 (žuti). Trenutno imamo nekoliko rasparenih kompleta tih adaptera pa Vam možemo ponuditi samo taj adapter.

Kada kažete "neće da ga prepozna" na šta tačno mislite tj. možete li malo detaljnije napisati šta ste tačno uradili i dokle ste stigli sa procesom povezivanja kada ste zaključili da Multiecuscan neće da ga prepozna?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postupio sam po sledećim koracima.

1. Ubacio sam uređaj u kola i računar je prepozno obd uređaj i nstalirao ga.

(posto koristim Windows 7 on je automatski sve odradi s tim što ne znam

da li je za taj uređaj potreban neki softver ili neki drajver.

2. Upalio sam program i u settingu programa sam išao na podešavanje "interfaces-a" opcija "scan for intergaces"

on pronalazi uređaj "k-line/vagcom" na portu 3.

3. onda idem na connect i on mi izbaci sl. "suitable interfaces not found"

Koja je cena tog A3 adaptera i gde ga mogu preuzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U koraku 2. najpre proverite na koji com port Vam je Windows instalirao uređaj (Start->Control Panel->Device Manager). Kada to proverite u programu nemojte ići na "scan for interfaces" već izaberite iz menija ELM327 1.3+ bluetooth, a ispod toga izaberite odgovarajući COM port. Win7 nekad ume da prepozna bluetooth uređaj na dva COM porta pa testirajte jedan pa drugi ukoliko prvi ne radi.

Cena za taj adapter je 1400rsd. Možete ga preuzeti u našoj kancelariji, Petra Martinovića 21/8 radnim danima od 9-15h.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, interesuje me šta je potrebno od uređaja za dijagnostiku za Mareu 1.9td 100ks 98.god. i da li možda on ima OBD priključak, a ako nema da li može da se "izvuče" u kabinu jedan OBD radi lakše dijagnostike.

Znači interesuje me komplet uređaja za full dijagnostiku.

Edited by zomsi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban Vam je VAGCOM 409.1 USB i 3-pinski adapter.

Tehnički je izvodljivo izvesti OBD priključak u kabinu, ali to bi trebalo da vidite sa svojim električarem.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Interesuje me sta mi je potrebno za dijagnostiku Lancie dedre 1.8 16v 130ks 96god. ?

Svetli mi konstantno "engine check" lampica pa bi zeleo da vidim u cemu je problem,inace auto normalno radi.

Koliko sam video na tabeli kabli vag com 409.1 i 3-pinski adapter ....da li sam u pravu?Ako jesam

imate li ih u ponudi i koji interfejs bi mogao da koristim u te svrhe...mogu li koristiti jos neki program za dijagnostiku sem vag com-a?

Samo me jos buni to sto sto sam ispod haube video dva 3-pinska prikljucka,jedan kod desnog amortizera a drugi kod levog s tim sto uz taj levi prikljucak ide paralelno jos jedan okrugli konektor sa jednom zicom,koja je njegova uloga?Nisam video vise nigde ni jedan takav adapter...i zasto imam dva konektora(nadam se nema jos nekog)?

Na koji konektor bi trebalo da prikacim komp....naravno posle kupovine odgovarajucih adaptera?

Hvala :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ste zaključili potrebni su Vam VAGCOM 409.1 i 3-pinski adapter i imamo ih u ponudi i na stanju. Cene i uslove slanja/preuzimanja možete videti u prvom postu ove teme.

Nažalost, izgleda da niste najbolje razumeli pojmove program, interfejs i adapter.

Program je ono što se instalira na kompjuter i što se koristi za rad na samom računaru. Konkretno, za Fiat/Alfu/Lancia vozila koristi se program pod nazivom Multiecuscan.

Interfejs je jednostavno rečeno "kabl sa elektronikom". Konkretno to su VAGCOM 409.1 i ELM327. To su proizvodi koji u sebi imaju određenu elektroniku koja služi kao veza odnosno za konverziju podataka od motornog računara do PC računara i obrnuto.

Adapter je kabl koji služi za prilagođavanje određenih potreba ili priključaka. Tačnije, 3-pinski adapter služi samo da od 3-pinskog priključka koji se nalazi na vozilu "napravi" OBD priključak na koji će se kasnije povezati odgovarajući interfejs jer goreopisani interfejsi imaju samo OBD priključak. Što se tiče ostalih adaptera A1, A2 i A3 (zeleni, crveni i žuti) oni sa obe strane imaju OBD priključak, ali služe za prebacivanje određenih pinova na drugo mesto (na primer sa 7-mog pina na interfejsu prebacuju vezu na 1, 3, 9, 12 itd pin na vozilu) kako bi interfejs mogao da pročita željene podatke.

Dakle, u Vašem slučaju koristite:

Program - Multiecuscan (koji instalirate na računar)

Interfejs - VAGCOM 409.1 (koji povezujete na računar sa jedne strane i na OBD priključak na vozilu sa druge strane)

Adapter - 3-pinski adapter na OBD priključak Vam je potreban jer se navedeni interfejs povezuje na OBD priključak koji Vi nemate na vozilu, pa uz pomoć ovog adaptera od 3-pinski priključak "konvretujete" u OBD koji je odgovarajući za interfejs.

Što se tiče više priključaka, najbolje bi bilo da slikate koji su to priključci (da se vidi tačno kako izgledaju) i gde se nalaze da Vam ne bismo da lipogrešne informacije.

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumeo sam sve oko tih veza i konektora i to mi je potpuno jasno,samo se nisam lepo izrazio povodom interfejsa,mislio sam na program za racunar.

Nabavio sam od prijatelja 3-pinski adapter i video da upada u ove moje konektore...sada mi treba samo vagcom 9.1.

Da li je Multiecuscan isto kao i fiatecuscan i da li vi saljete i program prilikom kupovine kablova ili se doticni program moze skinuti sa neta?

Evo i slicica sa polozajima konektora...

Na prvoj je konektor sa leve strane uz koji ide jos jedan konektor sa samo jednom zicom,na drugoj slici je klasican tropinski a na trecoj je pogled na oba konektora ispod haube radi lakse orijentacije.

Foto0751.jpg Foto0749.jpg

Hvala jos jednom na iscrpnim odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multiecuscan je novi naziv za Fiatecuscan tj. isti je program samo je Multiecuscan novija verzija. Ne šaljemo ga uz interfejse ukoliko to ne naglasite prilikom porudžbine. Naravno, može se skinuti i sa interneta. Možete pogledati temu o dijagnostici na ovom forumu (stoji link u prvom postu ove teme) gde možete naći i mnoge druge korisne informacije.

Što se konektora tiče, postoji mogućnost da su odvojeni motorni računar i ABS ili da jedan od tih konektora služi nečemu drugom.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam jedno pitanje, vozim punta 2, 2001,8v. Da li mozda neko prodaje kabal sto spaja laptop i komp automobila? Treba mi da obrisem greske na motoru i vazdusni jastuk. Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijatelju ja se izvinjavam sto sam dosadan. Koja je razlika da se doplati ili ne za modifikaciju? Koliko sam razume za punta 2001, 8v trebaju mi elm327 v1.4 usb(sa njim mogu da brisem greske na motoru i vidim sta mu je) i vag com 409.1 kkl usb i a1 i a2 (za vazdusni jastuk)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ELM327 za sve osim ABS-a i vazdušnih jastuka, a VAGCOM 409.1 sa A1 (za ABS) i A2 (za vazdušni jastuk).

U Vašem slučaju, ako doplatite za modifikaciju VAGCOM 409.1, ugrađuje se dip prekidač koji menja adaptere A1 i A2. U narednom uvozu, koji će stići početkom sledeće nedelje imaćemo uređaje sa već (fabrički) ugrađenim prekidačima.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Gledajuci tabelu na multiecuscan sajtu vidim da za Fiat Brava 1.6 16v 1998 god treba VAGCOM 409.1 i fiat 3 pin adapter ali ima pristup samo abs-u i airbagovima. Kako pristupiti motoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multiecuscan ne podržava tu mogućnost. Da li imate neki određeni problem ili biste samo želeli da imate pristup i motornom računaru? Kod nekih Bravo/Brava modela ta opcija uopšte nije ni moguća.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekih sitnijih problema ima, mada je u toku resavanje. ne znam ni da li je lampica za ubrizgavanje svetlela jer je bila pregorela. Kola sam kupio pre nekoliko dana i trenutno je cela instrument tabla i unutrasnji deo povadjen tako da i to resavam.

Da hteo bih ako je moguce imati pristup i motornom racunaru. Ako se nevaram to je Bosh ECU ali nije sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

Imam Stilo MV 2005, 88 KW, MJTD 1.9

Ako sam dobro razumeo:

ELM - Motorni ECU

Modifikovani ELM- ECU + Servo + ABS

Da li sam upravu?

Ili mi nesto jos treba za ove stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Gledajuci tabelu na multiecuscan sajtu vidim da za Fiat Brava 1.6 16v 1998 god treba VAGCOM 409.1 i fiat 3 pin adapter ali ima pristup samo abs-u i airbagovima. Kako pristupiti motoru?

Ja imam Bravo 1.6 16V, kupio sam taj VAGCOM 409.1 i fiat 3-pin adapter i zeznuo se, jer pronalazi samo ABS i Airbag, bilo da izaberem "Bravo/Brava 1.6 16V", ili "Bravo/Brava 99"... DŽabe sam kupovao, jer me prvenstveno interesovao ENGINE ECU.

Na 3-pin priključku kod osigurača (motorni prostor), pronalazi samo ABS modul, povezuje se, pokazuje grešku, obrisao grešku.

Na 3-pin priključku na centru požarnog zida ne pronalazi module, niti se konektuje...

Sve u svemu, začin C!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...