Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kod osigurača ili suprotna strana? Koliko ih ima u motornom prostoru? Našao sam samo dva...

Gde se nalazi džek za plin?

Edited by Coa123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace bio sam pogresio, u Brava 1.6 16v 1998 god je M.MARELLI-WEBER I.A.W.-49F ecu "The identification codes of the system are as follows, depending on the version:

- I.A.W.-49F.B4 for version with manual gearbox"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Bravo 1.6 16V, kupio sam taj VAGCOM 409.1 i fiat 3-pin adapter i zeznuo se, jer pronalazi samo ABS i Airbag, bilo da izaberem "Bravo/Brava 1.6 16V", ili "Bravo/Brava 99"... DŽabe sam kupovao, jer me prvenstveno interesovao ENGINE ECU.

Na 3-pin priključku kod osigurača (motorni prostor), pronalazi samo ABS modul, povezuje se, pokazuje grešku, obrisao grešku.

Na 3-pin priključku na centru požarnog zida ne pronalazi module, niti se konektuje...

Sve u svemu, začin C!

Kao što Vam je rečeno i preko privatnih poruka, mogu biti dva moguća problema. Možda Vam se konektor za motorni računar nalazi na drugom mestu tj. da interfejs niste povezivali na odgovarajući priključak ili da Vaše vozilo nije onog godišta koje Vi mislite da jeste.

Prema Multiecuscan tabeli, postoji razlika između Brava 1,6 do '99god i nakon '99god i razlika je baš u tome da se na novijim može pristupiti motornom računaru, a to je inače i razlika između Vašeg vozila i vozila člana Zoltan.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

IAW scan2 pristupa motornom ecu-u, ali svakih par sekundi gubi konekciju... Jel neko zna u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

za mog Grande Punta 1,2 8v prema tabeli pise da je za vecinu stvari potreban OBD Key C19

Jel moze pojasnjenje sta je to? Ostalo prema legendi sa sajta mi je jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno je da obratite pažnju na zelenu i crvenu oznaku. Zelena ELM oznaka je ELM327 (možete izabrati USB ili bluetooth verziju), a crvena A3 oznaka je adapter A3 iz seta adaptera (konkretno žuti). TI adapteri se prodaju uglavnom u setu (tri adaptera zajedno), ali imamo jedan adapter koji je Vama potreban iz rasparenog seta koji možemo ponuditi po ceni 1200rsd sa troškovima dostave (bez obzira na članstvo u Klubu).

Za module gde stoji samo ELM koristite samo taj uređaj, a na mestima gde stoji ELM C19 koristite taj uređaj sa adapterom A3.

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam ELM327 Bluetooth, zanima me da li i kako moze da se uradi modifikacija za sve module.

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene zanima, nikako nemogu da nadjem slikovito uputstvo kako modifikovati ELM327 Bluetooth, ako neko ima volju da to napise i slika postupak.

Edited by viper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za prijatelja:

U prvom postu nema vise cena delova vec samo za modifikacije i kompletan set. Takodje vise ne postoji link ka stranici u okviru foruma gde se moglo narucivati vec samo link za Vas sajt na koji se treba registrovati da bi se porucilo.

Da li se i dalje ostvaruju clanske pogodnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam ELM327 Bluetooth, zanima me da li i kako moze da se uradi modifikacija za sve module.

Hvala unapred na odgovoru.

To i mene zanima, nikako nemogu da nadjem slikovito uputstvo kako modifikovati ELM327 Bluetooth, ako neko ima volju da to napise i slika postupak.

Predlažemo da pogledate ovu temu. Tu je nekoliko puta pojašnjen postupak modifikacije ELM327 i VAGCOM.

Pozdrav

Pitanje za prijatelja:

U prvom postu nema vise cena delova vec samo za modifikacije i kompletan set. Takodje vise ne postoji link ka stranici u okviru foruma gde se moglo narucivati vec samo link za Vas sajt na koji se treba registrovati da bi se porucilo.

Da li se i dalje ostvaruju clanske pogodnosti?

Zbog čestih promena cena od strane dobavljača kao i zbog obimnosti posla morali smo da popuste izrazimo kroz procente u odnosu na aktuelne cene. S obzirom na to da su na našem sajtu cene uvek najažurnije popusti se odnose na cene sa našeg sajta, kao što je i navedeno u prvom postu.

Što se tiče naručivanja, opet zbog čestih promena cena ne možemo koristiti dosadašnju formu jer ona zahteva izmenu cena svaki put kada do njih dođe tako da se sada naručivanje vrši kako god Vama najviše odgovara, putem privatnih poruka na forumu, putem e-pošte, preko našeg sajta, telefonom itd.

Takođe, zbog nažalost čestih pokušaja zloupotrebe insistiramo na slanju skenirane/uslikane članske kartice Kluba, tako da je za članove možda najefikasniji metod naručivanja e-mail ili preko privatnih poruka na forumu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Obaveštavamo vas da smo proširili našu ponudu kada su u pitanju Fiat/Alfa/Lancia vozila. Promene su sledeće:

*** novi uređaj VAGCOM 409.1 USB KKL + FIATECUSCAN

Na ovaj uređaj članovi FLCS ostvaruju popust od 20%

KKL_FES.jpg

Ovo je uobičajni VAGCOM 409.1 uređaj sa fabrički ugrađenim DIP prekidačem sa svim potrebnim modifikacijama na ovom uređaju. Konkretno, ovaj uređaj predstavlja plave KL, KL1, KL3, KL9 i KL12 oznake u tabeli podržanih vozila na Multiecuscan/Fiatecuscan sajtu. Dakle, ovaj uređaj može pristupiti svim modulima pored kojih stoji bilo koja plava KL oznaka.

*** uvođenjem ovog uređaja u ponudu ukida se mogućnost "nefabričke" modifikacije uređaja. Ukoliko želite modifikovan VAGCOM 409.1 uređaj možete kupiti samo gorenavedeni sa već fabrički ugrađenim prekidačem.

____________________________________________

Druga važna informacija je da nam se bliže praznici Vaskršnji i prvomajski, a sa njima i Đurđevdan... kao što ste već navikli u to vreme će biti organizovana akcijska ponuda uređaja, a takođe tu akciju ćete (kao i do sada) kreirati baš vi!

Potrebno je da nam kažete šta je to što vas najviše interesuje, kakve cene biste voleli, da li ste zainteresovani možda za neku nagradnu igru i sl? :) Planirano je da akcija počne između 15-20. aprila i da traje do početka maja, tako da u narednih 10-15 dana očekujemo Vaše predloge i sugestije... :thumbup:

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcijska ponuda bi bila super :unworthy:

Evo ja licno sam zainteresovan za ELM 327 na USB i za VAGCOM 409.1 USB KKL, tako da bih imao pristup i ABS-u i Airbagovima na autu,pored ostalog.

Prijatelju obavestite nas kad bude i kakve su cene pa da kontaktiram u vezi ovog navedenog :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani prijatelji, 

 

Kao što smo se već i dogovorili, a i zahvaljujući našim dobavljačima kao i dobroj saradnji sa našom kurirskom službom organizovana je akcija povodom Vaskršnjih praznika. 

 

Vreme trajanja: 22.04.2013 - 12.05.2013.

 

Ponuda: Odobravamo DODATNIH 5% popusta na navedene proizvode (u prvom postu). Ponuda tokom ovog perioda važi za sve posetioce foruma bez obzira na to da li su članovi Fiat-Lancia kluba ili ne! 

 

Super povoljnost: Tokom akcije dostava na vašu kućnu adresu je BESPLATNA! 

 

Napomena o zalihama: Akcija se neće prekinuti ukoliko isteknu zalihe. Ukoliko poručite i UPLATITE proizvod kojeg nema na zalihama u toku akcije, isti će Vam biti isporučen u najkraćem mogućem roku, a najkasnije do 20.05.2013.

 

NARUČIVANJE: Tokom akcije, naručivanje se vrši isključivo putem privatnih poruka ovde na forumu. Potrbno je da dostavite sledeće podatke: 

 

- Naziv uređaja koji želite

- Ime i prezima

- Adresa

- Poštanski broj i mesto

- Broj telefona

 

Dobićete povratnu informaciju u najkraćem roku, da li je uređaj na stanju i predviđeno vreme slanja. 

 

 

 

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju! 

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

 

zanima me koja je trenutna cena zutog adaptera i da li se moze danas licno preuzetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, 

pre neki dan sam od tebe uzeo zuti konektor za svog Grande Punta,

međutim kad ga prikacim na kola i kad hocu da pristupim racunarima koji zahtevaju taj konektor,

oni i dalje traze taj zuti konektor ko da nisu registrovali da ga imam. 

A inace motornom racunaru i drugim bez konektora uspešno pristupam.

Zuti konektor mi trazi za sl stvari i neregistruje ovaj koji prikacim

 

Service Interval Reset

Instrument Panel

Body Computer i druge.

 

 

 

Neki savet predlog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Softver uvek upozorava da Vam je potreban adapter za pristup određenim modulima, tačnije pita Vas da li je adapter priključen. Potrebno je da potvrdite (na slovo Y u dnu te poruke upozorenja) i nakon toga je pristup omogućen. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...