Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

pozdrav,

nov sam u vezi dijagnostike i hocu sam to da radim na mom autu u pitanju je Alfa 156 JTD 2002 godiste restilyng verzija

sta je najbolje da porucim ?  ujedno bih zeleo i ove kablove za Air bag i ABS ....

i da li vazi popust za clanove kluba    :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogisha

Da biste pokrili sva vozila u potpunosti najbolja varijanta je da kupite VAGCOM 409.1 + DIP i ELM327 (usb ili bluetooth verzija po želji). VAGCOM je 2500rsd, ELM 327 je 2500rsd USB i 3000rsd bluetooth verzija. 

 

@Rush

Za potpuni pristup Vašem vozilu dovoljan je VAGCOM 409.1 + DIP koji je 2500rsd. 

 

 

Sve cene su BEZ popusta koji naravno važi za članove Kluba i koji je naveden u prvom postu. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, sta mi treba od uredjaja i od software-a da bih na Multipli 2002/2003 pristupio Ecu sistemima Body, Instrument panel/Dashboard, Service, Climate Control.  Klasicna podrska u vidu ABS, Airbag, Engine me ne zanima za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom vozilu Multiecuscan podržava samo pristup motornom računaru, ABS-u i AirBag-u. Za kompletan pristup tim modulima dovoljan je VAGCOM 409.1 + DIP. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaaaj, zanima me, cemu kupovanje dodataka za volan, abs i airbag?? Ne mogu da smilim nikakvu primenu prakticnu tome niti su to stvari koje su cesto kvarljive. Ako nesto masim, voleo bih da mi neko kaze pa mozda da narucim i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da radi elm327. Štaviše, ako se nađemo negde rado ću ti ustpiti moj uređaj da vidimo da li radi :) E sad da li najnoviji MES ima 500l ne znam, ali pretpostavljam da ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bocca

Prema našem iskustvu, ljudi najviše traže pristup AirBag-u zbog problema sa lošim kontaktima (najčešće ispod sedišta) pa im se često pali lampica AirBag-a. 

 

@Zhorz

Jedini bluetooth uređaj sa kojim MES radi je ELM327. Za sada, na zvaničnom sajtu MES-a ne stoji podrška za 500L, ali se može pokušati sa ELM327 pošto ne bi trebalo da bude razlike u odnosu na 500, Grande Punto i sl. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da radi elm327. Štaviše, ako se nađemo negde rado ću ti ustpiti moj uređaj da vidimo da li radi :) E sad da li najnoviji MES ima 500l ne znam, ali pretpostavljam da ima

Ajd nedelja okupljanje? Da probamo.

by CORE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nesto znači, evo uputstva kako da koristite dijagnostiku ako imate samo Mac laptop. Ja imam Macbook Pro 5.5.

 

Sledeći koraci su potrebni:

 

1. Instalirajte Oracle Vm VirtualBox >>>ODAVDE<<<

 

2. Trebaće vam neki Windows XP. Najlakše je sa XP-om jer zauzima najmanje resursa a kad je "čist" radi izuzetno brzo, pogotovo kroz Oracle virtuelnu mašinu. Za XP po želji se snađite sa nekog torenta (nećemo da širimo pirateriju)

 

3. Napravite novu virtuelnu mašinu i kao opticki uređaj izaberite .ISO fajl Windows XP-a koji sre skinuli upravo sa misteriozne i tajnovite lokacije znane samo vama.

 

4. Prođite klasičnu windows instalaciju

 

5. Kada je sve gotovo i vi ste posle restarta ušli u sveže instaliran Windows XP, prikljucite ELM327 u USB port. Dobra stvar kod OS X sistema je to sto on ne zahteva da host sistem ima instalirane drajvere da bi radio sa uređajem. u suprotnom ovo sve ne bi bilo moguće. Dakle, zakačili ste dijagnostiku u USB. Sad idite u prozoru virtuelne mašine na Devices -> USB Devices -> pronadjite na dnu svoju dijagnostiku

 

6. Windows XP ce krenuti da instalira drajver i nece uspeti naravno jer drajvera nema. Drajvere ćemo skinuti sa sajta proizvođača >>>ODAVDE<<< . Aktuelna verzija u vreme pisanja ovoga je 6.6.1 koju sam i ja skinuo i instalirao.

 

7. Klikom na link za windows sisteme skinućete fajl ovog naziva: CP210x_VCP_Windows.zip

 

8. Raspakujte ga u novi direktorijum.

 

9. Idite u device manager, nađite problematični kontroler koji ne može da nađe svoj drajver i uputite ga na lokaciju gde ste raspakovali zip fajl. Windows će tu pronaći drajver koji mu treba i instalirati ga.

 

10. testa radi, posle ibnstalacije drajvera uradite dupli klik na novi drajver koji je smešten u portovima u device manager-u, idite na karticu drivers i potvrdite da je verzija drajvera stvarno 6.6.1 iz 2013. godine.

 

 

Ovime ste ispunili sve uslove da dijagnostika radi kroz virtuelnu mašinu. Svaki sledeći put kada palite morate samo otići na devices i zakačiti usb uređaj na virtuelnu mašinu i to je to, sve je spremno za rad.


Ovo što pišem sam lično proverio i radi kako treba. Nadam se da će nekome pomoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 u USB ili bluetooth varijanti i VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem. 

 

ELM327 USB je 2500,00rsd

ELM327 bluetooth je 3000,00rsd

VAGCOM 409.1 DIP je 2500,00

 

Ukoliko kupite samo ELM327 moći ćete da pristupite svemu osim Airbag-u, ABS-u i servo volanu. 

Ukoliko kupite samo VAGCOM 409.1 + DIP moći ćete da pristupite samo motornom računaru, Airbag-u, ABS-u i servo volanu. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se dobija i program sa tim sto kupim ili to moram posebno ili da skinem negde sa neta?meni bi prvenstveno za pocetak trebao pristup airbagu.hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav interesuje me za fiat bravo 2001 god sta bi mi trebalo od interfejsa da mogu da brisem gresku air baga ,pristupim motoru i abs i koja je cena tog uredjaja ili tih uredjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban Vam je VAGCOM 409.1 KKL sa DIP prekidačem. On je 2500,00rsd bez popusta za članove Kluba.

Pozdrav

Koliko je za članove ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene isto interesuje za mog Puntića VAGCOM 409.1 KKL sa DIP prekidačem za članove kluba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto 2002 1.2 16v i za Punto HGT.Koja dijagnostika treba da mogu da vidim greske i elektricni servo,a sta za abs i vazdusne jastuke?

 

Za greške i servo Vam je potreban ELM327 (USB ili bluetooth po želji), a za ABS i vazdušne jastuke VAGCOM 409.1 sa DIP prekidačem. 

 

 

Koliko je za članove ?

 

I mene isto interesuje za mog Puntića VAGCOM 409.1 KKL sa DIP prekidačem za članove kluba. 

 

Kao što je navedeno u prvom postu, popust za ovaj uređaj je 20% odnosno cena je 2000,00rsd uz besplatnu dostavu. 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...