Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Još jednom hvala za Abarth servis. Zar niko nema nikakav komentar za pitanje o TIM servisu i Mikiju?

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nema niko, imam ja.

Upravo sam se vratio iz TIM servisa i kao što sam čitao u ranijim postovima - usluga super.

 

Mali servis + KOMPLETNA provera auta (mehanika i dijagnostika) + preventivno zatvaranje EGR ukupno 7700 din.

 

Preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/6/2016 at 3:14 PM, krsma86 said:

Upravo sam imao vrlo negativno iskustvo u servisu Ninic. Imao sam problem sa elektronikom na FIatu Stilo 1.6 16v posle predjenih 130000km.

Poceo je da guta knedle i da prijavljuje problem sa senzorom za temperaturu vode, da se nasumicno gasi. Uzmem 5 dana godisnji (ocekujuci komplikacije).

Zakazem i odvezem im kola u ponedeljak. Tek u sredu javljaju da je motorni kompjuter(t9 dosta redak) pokvaren i da treba da se menja (predlazu da mi ugrade nov za 50000).

Iscimam se i nekako uspem da im dostavim polovan(200 EUR) u cetvrtak ujutru. U petak oko 4 mi javljaju da je auto popravljen.

Vec sutra, skoro isti kvar isti problemi. Vratim se odmah kod Ninica - obrazlozenje: Sto nisi sacekao mesec dana i paltio 50000 za nov kompjuter, jer ni ovaj ne valja - pokvario ti se izmedju petka i subote.... Mozemo gratis da ti ga zakacimo za akumulator pa ce mozda bolje da radi. (Taj auto je presao 130000 sa komjuterom na motoru!!) 

Zakljucak je da su skupi i spori i da ga nisu istestirali kako treba. (Da jesu vratio bih komp i spasao 200 EUR)

 

Potroseno: 200 EUR + 7200 dinara + 5 dana godisnjeg + 5 kila zivaca

Rezultat: Nula

 

Meni vise ne pada na pamet tamo da idem.

 

Ima li neko preporuku za nekog drugog majstora za FIATA, koji ima diagnostiku?

Elem, vezano za ovu katastrofu. Sve je reseno danas zamenom MAP senzora, 20 minuta posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, koji servis je razresio katastrofu? :) Da li je motorni komp zaista bio pokvaren ili je u Ninicu uradjena pogresna dijagnostika kvara? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Mirko_NS said:

A, koji servis je razresio katastrofu? :) Da li je motorni komp zaista bio pokvaren ili je u Ninicu uradjena pogresna dijagnostika kvara? 

Originakni komp popravio AE (Auto elektronika) servis iz Tosinog bunara. Senzor provalili D&D. Komp jeste "pobrljavio" ali je senzor bio kljucan.

Inace imam sad jedan polovan komp viskam sa par gresaka (T9) ako nekome treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2016 at 0:59 PM, brankoz said:

Kad nema niko, imam ja.

Upravo sam se vratio iz TIM servisa i kao što sam čitao u ranijim postovima - usluga super.

 

Mali servis + KOMPLETNA provera auta (mehanika i dijagnostika) + preventivno zatvaranje EGR ukupno 7700 din.

 

Preporuka!

jel to cena s njihovim delovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, DjoleBGD said:

Potrebno je da uradim veliki servis na z10, delove sam sam kupio koje sam hteo... jel moze preporuka za servis koji je proveren i pouzdan.

Krupanjska ulica na Dedinju. Ivan 064 212 83 15

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima neko iz Kraljeva, bilo bi dobro da preporuci neki servis za FIATA, naravno ako ih uopste ima za preporuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video u pretrazi, nema komentara o Veci iza Teleoptika u Zemunu ili ima pod nekim drugim imenom. Ima li neko iskustvo sa njime?

Ja se jednom zadesio tamo na proveri trapa i otkrili da je trebalo da se samo dotegnu srafovi viljuske. Lupanje je prestalo, bili su u pravu. Nisu hteli da naplate, ja castio. 

Hteo da kazem da su tada bili posteni i korektni, ali ako jos neko ima iskustva sa njima, voleo bih da cujem, mozda nastavim da servisiram kod njih... Ja svratio po preporuci prijatelja koji tamo radio par stvari na libri takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veca je odlican majstor, servisiram kod njega automobile nekoliko godina i nemam bukvalno nijednu zamerku. Mislim da ne postoji nista sto ne moze da popravi, jednostavno je talentovan za mehaniku. Pisao sam negde da je uspeo da popravi automatski menjac na onom poznatom blindiranom Thesisu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom bio kod Ivana Dedinje, i opet sam odusevljen uslugom. Uz zamenu sajle rucne, spone i manzetne, dobio gratis ciscenje klapne gasa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...