Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Problem je bio sto se lampica ABS-a sve cesce palila pa sam mislio da je mozda neki kontakt ili slicno. Medjutim kad mi je Ivan objasnio da je problem bio u lose stavljenim paknovima i da su isti prouzrokovali da oba senzora "propadnu". S toga je trebalo da se zamene oba lezaja jer idu komplet sa senzorima i sad je druga prica. Lampica ABS-a ne svetli, rucna hvata kako treba pogotovo levi zadnji tocak koji je slabo hvatao, paknovi ne piste, sve je nastelovao da bude taman kako treba.

 

Usput sam zamenio menjacko ulje i kociono (njega sam pre par meseci kupio). Suma sumarum 13.500, od toga 8.500 za 2 lezaja SKF (godinu dana garancija) 2.000 za menjacko ulje (Tutela Car Technyx). Rad je 3.000 dinara, zamena lezaja 1.000 dinara po tocku, 500 dinara zamena kocionog i isto toliko zamena menjackog ulja.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

Ja kod Ivana idem od pocetka 2010-te godine, i za njega imam samo pohvale, korektan, precizan, strucan, pedantan.

Nema teorije da ce da proba da izvacari kao znas treba ovo i ovo da se menja, samo da bi ti naplatio, niti popravlja kola po principu eliminacije, menjaj deo po deo dok se ne nadje kvar.

Oduvek je bio korektan sa cenama, na ceni delova se nikad ne ugradjuje, uvek prvi kupi to sto se menja, pa ti da fiskal na osnovu koga mu das pare za iste. Otvaranje servisne knjizice i detaljan pregled vozila su obavezni kada se dodje kod njega u radionicu.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za preporuku za Fiat servis u Zarkovu ili okolini. Znam da su tu Abarth, Laki, i jos neki a voleo bih iskustvo iz prve ruke, po mogucnosti sto svezije. Npr. zanima me koliko se ceka na prijem vozila, koliko dugo rade na vozilu, kakvi su sa cenama i delovima. Ovde sam video nesto od toga, ali su uglavnom stariji postovi. Problem sa mojim autom je sto kocnica slabo ''hvata''. kako sam pre oko godinu dana menjao diskove, dobose, creva, tecnost, sumnjam da je do cilindra, jer se gubi i tecnost. Drugi problem je sto motor cudno zuji kada postigne radnu temperaturu.

Hvala na preporukama unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Djuk85 said:

Neka preporuka za bosistu? Bg...Vozdovac,Vidikovac

Ima na Kanarevom brdu u Borskoj ali ne znam da li rade Fiate mada ne kosta te nista da pitas. 

http://www.m.011info.com/auto-mehanicari-beograd/intermobile-bosch-car-service

 

Moze i kolega @vicent da ti preporuci, secam se da smo pricali za neku diznu koja mu je davno pravila problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni ja da li radi ovaj na Mirijevu Fiata ali znam da glavu od posla ne dize od Opelovih, Fordovih, Audijevih i jos nekih marki, pumpi koje mu pristizu i brzom postom...

Zove se Petar, zovu ga Bosanac... Pored Maxija ima neko stovariste gvozdja valjda i odmah pored... U Jovanke Radakovic 27

Ako zatreba telefon javni

PS E da... Meni je radio na Vectri zloglasnu VP44ku i ja sam extra zadovoljan
Sent from my E2105 using Tapatalk


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i mene dizne zezaju cini mi se,al ipak bolje oni da pogledaju sta je...

Alfini,pusti i ti broj telefona pa cu da vidim vec :) nazovem ja njih sve pa odlucim kad vidim sta mi kazu :)

Hvala vam unapred

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hocete, slobodno pisite kontakte ovde jer tema zato i sluzi, zatrebace nekome.

Politika foruma je liberalna po tom pitanju, a sam forum bi bio prilicno beskoristan da razmenjujemo podatke u privatnim porukama kao partizani ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlada Alfa T&M Partizanska 28 M.M.Lug

Majstor za svaku pohvalu.

Dobar,vredan i posten momak

Svaka preporuka. 

Radio i pekao zanat kod Dese 17 godina i konacno je otvorio svoj servis. 

Moj otac i ja odrzavamo kod njega kola i zaista za svaku pohvalu.

Izlazi u susret i resava svaki problem za Alfe i Fiate ;)

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako jedno pitanje imam fiat stila vozim na plin u njemu je tomasseto uredjaj i u zadnje vreme mi se desava da kad vozim i pre stajanja stisnem kvacilo on se ugasi... to se ranije desavalo jednom od dvadeset puta... sada se desava da svaki treci put to uradi.. a ako se ne ugasi trese na leru i seta od dvesta do devetsto obrtaja... i ako upalim grejanje na 4 on se isto ugasi... dali neko zna mozda o cemu se radi ili nekog majstora koji radi plin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, ima li kakvo iskustvo sa AS Boki i Neša na Čukarici? Mislim da je to sada ulica Endija Vorhola (bivša Maršala Tolbuhina), odmah ispod Petrol pumpe kod same pasarele. Vlasnik je Nenad, iz nekadašnjeg Deltinog servisa.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...