Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas sam pričao sa ljudima iz jednog renomiranog tehničkog pregleda. Uglavnom, sve se svodi na to da tehnički ne smeju da puštaju, da još uvek ne postoji institucija za merenje parametara, da je cena suluda i da trenutno jure da zatvaraju tehničke za koje se dokaže da su puštali vozila sa folijama.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima je jasno i tehnickim pregledima i ljudima koji ugradjuju folije , zastupnicima i uvoznicima i serviserima kao i vozacima itd,itd o cemu se ovde radi .

Pa zar je moguce da par ljudi na vlasti i dva do tri ludaka u ABS-a prave budalama sve nas .

A to koliko su pametni gore pomenuti videce i sami kad urade ukupno 30-50 atesta u citavoj srbiji .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice vise od 30-50 ljudi. Radice to oni koji imaju para, pa oni koji hoce da se dokazuju, makar od usta odvajali, bice dosta ljudi. Vecina ce skidati folije, ali znam par ljudi koji ce atestirati pa makar i za 150e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus oni koji moraju.Razna dostavna vozila,kombiji za prevoz putnika itd...Za ove iz drzavnih firmi se podrazumeva,jer ne placaju oni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih platio, jedino mi na zivce ide njihov bezobrazluk da das za papir vise nego za najskuplje tamnjenje. I ako sve ovo prodje, sto cemo voziti sarena kola, do 30% napred.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradice ih mnogo vise.

Nemam podatak koliko je automobila registrovano posebnim tablicama od 87 000 din,ali sam siguran da je vise od tog broja :Dhttps://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62585-presti%C5%BE-na-tablici-za-87000-dinara/

Nisam mislio bukvalno. Neka uradi atest i 20-30000, opet je malo sa cenom od 50-ak e uradilo bi bar pet puta više.

Ja lično mogu da uradim atest ali neću iz revolta.Ne želim da mi prodaju maglu i tačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvaničan stav prestavnika Llumar folija u Srbiji povodom novih procedura za atestiranje auto-folija:

 

Prema novim procedurama koje je uvelo Ministarstvo saobraćaja,

svi vozači koji su u prethodnim godinama ugradili folije u skladu sa važećim Zakonom i Pravilnikom* iz aprila 2012. godine, sada će morati da plate preko 12.000 da bi za to dobili “srpski atest”.

Podržavamo uređenje sistema kontrole kvaliteta ugrađenih folija, ali smatramo da je ovakva procedura nepotrebno zakomplikovana i previse skupa za građane Srbije.

U većini evropskih zemalja atest je besplatan jer ugrađivači mogu da ugrađuju samo sertifikovane folije ili se to simbolično naplaćuje, ali nigde u Evropi atest za folije nije skuplji od ugradnje folija.

Prema novom Pravilniku od 28. septembra “srpski atest” se jedino može dobiti ako postoji inostrani atest za ugrađenu foliju koji ugradjivači folija izdaju besplatno. Ipak ovaj atest u Srbiji nije dovoljan ako se ne plate skupe takse i prođe komplikovana procedura.

U većini evropskih zemalja ovaj inostrani atest je sasvim dovoljan i koristi se u skladu sa međunarodnim pravilnikom ECE 43, koji su prihvatile i potpisale sve članice Ujedinjenih nacija.

Nadamo se da će ovo rešenje biti prepoznato i u Srbiji za dobrobit svih vozača i njihovih putnika.

---

* Postavljanje folija na auto-stakla definisano je članom 72 Pravilnika o

2012. godine donet je Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima koji je stupio na snagu 25.04.2012.

Prema ovom Pravilniku dozvoljeno je zatamnjivanje svih stakala iza "B" stuba bez ograničenja, dok je zatamnjivanje prednjih stakala dozvoljeno do 30%, a prednje vetrobransko staklo nije dozvoljeno zatamnjivati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala, dobro su ovo definisali u saopstenju, "srpski atest" iliti cepaj boraniju gde god mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna strumfeta za to sigurno .Ali kod nas se radi po sistemu :

- kada je nesto u evropi skuplje , ugledamo se na evropu pa preuzmemo neki model neke evropske drzave 

- kada je nesto u evropi jeftinije , ma sta oni znaju mi smo pametniji pa opet bude skuplje 

Ma Nikola Tesla je mali kakve mi naucnike imamo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu to naucnici, nego strucnjaci. Za sve cega se dohvate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo mu ga~!Meni na Puntu pozadi zatamnjena do j..nocu ne vidis nista u rikverc.Jedva me pustise na teh pregled,sreca znam ljude pa ga nekako slikase iz raznih uglova da ne uhvate bas crno staklo!A  na foliji ima oznaka TA 15 ako sam dobro video!

Edited by milan81

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nedelju 01.11.2015. u 21h, ispred hotela Crown Plaza ( bivsi Intercontinental u Beogradu) je zakazan skup svih onih koji su protiv ovog suludog zakona (vezanih za auto folije za stakla, auto osvjetljenje i slicno) i samovolje onih koji sebe nazivaju elitom. Cilj skupa je prije svega dogovor oko daljih akcija, odnosno organizovanja jednog veceg protesta u Beogradu, kojim ce se jasno staviti do znanja Vladi, da je dosta samovolje i nameta na ionako osiromasenu naciju. Molim vas da rasirite ovu vijest i ako ste u mogucnosti da i sami dodjete i podrzite skup.

 

Apsolutno nije vazno da li imate folije na staklima, led u svijetlima, xenone i slicno. Vazno je reci DOSTA vise samovolji i bahatosti pojedinaca iz vlasti i nameta (u ovom slucaju konkretno vezano za automobile). Zar nije dovoljno sto sve vrijeme imamo jedno od losijih goriva u Evropi, a jedno od najskupljih. Sto se zakoni o bezbjednosti u saobracaju izglasavaju i obaraju kako im se cefne.

Nemojte vise cutati! Podrzite skup i dodjite da jos jednom budemo zajedno kada je tesko! Dodjite sa vasim automobilima, porodicama, prijateljima i sl. Hvala i veliki pozdrav svima!

Edited by Vlajo93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...