Jump to content
FAS Goran
neshac

Stilo - zamena sijalice desnog fara

Recommended Posts

Da zamena bude lakša tj kako far izgleda iznutra.

 

far.jpg far_1.jpg far_1_a.jpg far_1_b.jpg
 
far_1_c.jpg far_1_d.jpg far_1_e.jpg far_1_f.jpg
 
far_1_g.jpg far_1_h.jpg far_1g.jpg far_1h.jpg
 
far_2.jpg far_3.jpg far_4.jpg far_6.jpg
 
far_7.jpg far_8.jpg far_9.jpg far_10.jpg
 
far_13.jpg far_14.jpg far_15.jpg far_16.jpg
 
far_17.jpg far_18.jpg fk_daylight_scheinwerfer_fiat_stilo_fkfs fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010023
 
fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039 fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039 fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039 fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039
 
fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039 fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039 fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039 fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo zamenio H7 na desnom faru. Najveci problem mi je bio da postavim sijalicu kako treba. U pocetku je stojala nakrivo - prema gore, pa cenim da bi me iznapusavali svi ucesnici u saobracaju :D Posle par minuta cackanja sela je kako treba.

 

Poklopac fara nisam skroz vadio jer sam primetio da bi mi bilo jako tesko da ga vratim (makar odozgo) zbog kablova. Njega sam samo malo izvukao da bih mogao da pridjem sijalici, a bocicu za tecnost za stakla sam skinuo samo sa gornjeg srafa.

 

Kad sam probao da li rade svetla primetio sam da mi u levom faru nesto konstantno zuji, pretpostavljam motorcic za podesavanje farova. Inace, podesavanje farova mi ne radi, desni motorcic se nikako ne cuje, a levi ocigledno non stop vrti u prazno.

 

Ovo je bio prvi put da sam palio kratka svetla dok je auto ugasen pa ga verovatno zato do sad nisam ni cuo da zuji. Jel mogu nekako da ga otkacim, i jel mu smeta nesto ako ga ne diram pa nastavi tako da zuji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li osigurac za motorcice?

Desni sam otvarao i vidi se motorcic unutra, ali kod levog ima daleko manje prostora odozgo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam u uputstvu da je F13 za podesavanje snopa svetla, 15A

 

A na njemu je i levo kratko svetlo :/

Znaci nema posebno za motorcice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, nema posebnog osiguraca za njega. Oboreno svetlo i nivelacija idu na isti osigurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu nekako da otvorim levi far pa da skinem kontakte sa motorcica, bez skidanja potkrila ili branika.

Mada mislim da mi taj motorcic tako zuji od kad sam uzeo kola. Ranije sam isto cuo ali sam utripovao da zuji maglenka :D Sada sam siguran da je motorcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat vremena posla ti je skidanje branika, odradi to i dovedi u funkciju motorčić.

I gledaj da ti svi poklopci dobro dihtuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem mi je što mi na tom levom faru ne radi podešavanje fara ni na onaj šraf, pa kada sam uzeo kola blinkali su mi svi jer je far bio visok. Nije bilo drugog rešenja nego je majstor skidao branik i fizički podesio far kako treba. Ako ga ja sad budem skidao opet ću da ga poremetim.

Zato bih ga sada samo otkacio, pa kada se bude nešto radilo oko tog fara, kada pregori sijalica ili nešto slično, onda da sredim i to.

A nemam ni gde ispred zgrade da radim...

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo prethodno dobro proveriš prognozu. I ja sam radio ispred zgrade , izvukao debeli tapacir gepeka R21 i krenuo sa ležanjem. Nije neki posao a taman nabaviš dve veće šelne i očistiš interkuler.

Kod mene je bi spao far sa motora i tukao na par metara ispred vozila / taman i da vidiš kod tebe šta se dešava sa farom.

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/24340-stilo-podiza%C4%8Di-farova/page-8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moji kako je zaguljeno da zamenis jebenu sijalicu H7... Stvarno su usrali motku, da prostite... Ali bas sam se iznervirao. Vozio sam Bravu 7 godina pre Stila i nikada, ali NIKADA nisam ni jednu jedinu sijalicu zamenio na pozicijama. Unutra mi jesu neke pregorele, ali spolja napred i pozadi nisam ni jednu jedinu zamenio. Stila vozim vec 3 meseca i kontam da od ovog minusa sto je bio ovih dana je poceo da lapi znajuci da elektornika i Fiat nisu bas u nekim dobrim odnosima. Ali kad danas videh koliko je usko da jednu najprostiju stvar odradis na kolima... Pa doslo mi bilo da ga u kanal gurnem majke mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe bolje Vas nasao :D

Sto kaze jedan batica ovde da popijem pivo pre nego sto krenem da razmontiravam pola automobila zbog jedne sijalice. Trebace mi zivci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pozicija. Pisao sam u afektu. Pregorela mi H7 na vozacevoj strani. Mnoooogo jebeno da joj se pridje. Najbezbolnija varijanta, koliko sam skapirao ovde, je da se skine levi tocak, pa plastika ona oko tocka i da se zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Mozda moze i bez skidanja tocka samo da zalegnes ispod i da gurnes ruku. Jbg, te godine su bile takve i kod ostalih proizvodjaca automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj kad bi znao kako me ovakve stvari izvode iz takta... Kao da su namerno to uradili (a verujem da jesu) jer ne mozes za lepe pare da dobijes auto koji je jednostavan. Moras na necemu da pizdis :D Ja to tako kontam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste namerno, da bi isao u servis da ti menjaju :)

Gledao sam u nekoj emisiji da su zamenu sijalice na meganu u engleskoj naplacivali 45£ , pa ti vidi :). Neku godinu kasnije je to zabranjeno i mora da bude pristupacno i jednoatavno da bi prosecan vozac mogao na putu da zameni

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes... Moraju majstori da zive od necega :D A opet... Drot da me zaustavi, ja da se napravim nevinasce i kazem da mi je u toku voznje pregorela... Ili da mu kazem, ajde evo ti pa zameni u ovoj tesnoci sto ga je zabar napravio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...