Jump to content
FAS Goran
neshac

Stilo - zamena sijalice desnog fara

Recommended Posts

Bas tako,ukrivio se.Samo jednim delom je upao u far...Pokusacu nekim klestima da ga izvucem,pa sta bude :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav trokrilni :D .

Pa i ako uspes da izvuces dzek, moraces da varis plastiku ako si izlomio?

Koji si djavo to cackao kad si skoro sredio farove? Reci mi samo da ti je smetalo da ih nastelujes.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi samo da ti je smetalo da ih nastelujes.

 

Bas zato :(

 

Nisam nista izlomio,samo je deo dzeka upao u far za nekih 3-4 mm.Kako,stvarno ne znam...Pokusao sam danas kljestima da izvucem taj deo i nece.Kako je lako upalo a sad nece da izadje ni to ne znam :)

 

Idem u ponedeljak kod majstora pa cemo da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbt, rekoh ti na temi o farovima, gedoricu u ruke i krckaj :) .

Lako se nasteluju oba fara, jos na dizelu gde je sve kao u du*etu i to jos oni dalji srafovi u krilu za vertikalno podesavanje.

Pretpostavljam i da si radi sa obicnom viljuskastom osmicom i zato nisi imao mesta :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gde je problem:

fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010023

 

Cak i na slici deluje da je taj deo dzeka fleksibilan tj da moze da se rotira i uvlaci/izvlaci..

082315_AM.jpg 851452.jpg fk_scheinwerfer_fiat_stilo_fkrfsfi010039

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad neces da slusas... Pa sa viljuskastim bi tacno dobio nervni slom dok nastelujem, em nema mesta, em je korak za kljuc mali da moras da ga skidas svaki cas. Zato sam ti i rekao:

gedoricu u ruke i krckaj :) .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem :D

.ik je bio u pravu,mora da se zarotira taj deo koji sam oznacio na slici da bi se izvukao..predvidjeno je da on moze da se okrece verovatno za slucaj da je kabal od dzeka kraci.

 

gedoricu u ruke i krckaj :) .

 

U cetvrtak sam u Bg-u tako da cemo zajedno da namestimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi se, nikakav problem, imam alat, naci cemo neki zid, 10 minuta posla...

Ne znam kakva je situacija sto se prohodnosti tice u Vojvode Stepe, mogli smo i u opitni tunel Vlade Triona, tu sam ja stelovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas na Stili da zamenim sijalicu maglenke na desnom faru,lepo oslobodio posudu za pranje soferke i sve ostalo izvadim sijalicu kad pno prc.

Nisam mogao da skinem dzek sa sijalice,mrdni tamo ,mrdni vamo i iscupam sijalicu zajedno sa nosacem iz fara ali dzek ni da mrdne.Uspeo sam da iscupam sijalicu ,kontakt + pola je ostao u dzeku jer je zbog loseg kontakta doslo do grejanja na spoju dzeka i kontakta na sijalici.Odustao sam od daljih radova , nisam smeo da se igram sa losim kontaktima pa sam izvadio i osigurac od svetala za maglu tako da sad ne radi ni leva sijalica.Posto nisam nikada otvarao far na stilu da li je moguca zamena samo dzeka ili mora ceo far?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje konkretno korektno svetle?

Jel mislis za oborena svetla ili duga ili maglenke?

Sa kim god sam pricao, a da se iole razume u sijalice, kaze da jos ne postoji aftermarket led koji moze da se stavi kao glavo (oboreno) svetlo...

Ako znas nekoga ko je stavio i ko je zadovoljan, nek pusti slike ili video, da vidimo kako to stvarno svetli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je proces zamene sijalica na Stilu.

Za pricu oko izbora sijalica imamo odgovarajuce teme, npr.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je sa ovim sijalicama na Stilu, pre 7 dana menjao h7 na desnom faru, danas mi ode na levom. Nikad ranije ni sa jednim autom nisam imao problema sa sijalicama, bukvalno traju godinama, na Stilu mesec dana i menjanje. Nesto razmisljam, da nije zbog toga sto ponekad palim auto sa upaljenim farovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su sijalice u isto vreme i stavljene na auto. Sve sijalice imaju deklarisan broj radnih sati. I po pravilu, crkavaju tako u roku od par dana. 

Normalno je da crknu u isto vreme, odslužile svoje. E sad problem je što crkne jedna pa posle po***diš kad vidiš i da je druga crkla i odmah crv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu to i jeste tako, pisali smo vec dosta ranije... Kao i kolegu @tasicss mene je to menjanje sijalica smorilo, tako da sam jos 2009. ugradio xenon.

Kvalitetan set i nema brige, bar je sada to povoljno i nekoliko puta jeftinije (mada ima i dosta vise bofla u ponudi). Od tada sam otvarao farove samo za zamenu pozicije i igranje sa LED.

Po pravilu, auto bi i trebalo paliti sa ugasenim potrosacima (ukljucujuci naravno i svetla), a obrnuto pri gasenju. Tako uvek i praktikujem, mada ni to nije pomagalo u borbi sa crkavanjem H7 sa obicnim vlaknom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja sam u roku od pola sata dva puta zamenio sijalicu na vozacevoj strani na Stilu I odem kod elektricara kad on poce da kuka kako su sijalice lose ovo ono I dade mi covek neku philips 500din.ja je stavio I da kucnem u drvo proslo je skoro dva meseca jos traje, do kad videcemo :). Mada nesto mi cesce crkavaju leti nego zimi, u pitanju su taxi vozila ali I one obicne sa pumpe od nekih 380-400din.su znale da izdrze dva meseca :D

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stavio obadve nove, uzeo sam neke Bosch 330din/kom valjda ce potrajati. H4 sijalice nikada i nisam menjao, godinama jer ne crkavaju kao ove H7 a mislim da su i H1 dugotrajnije. Razmisljao sam o ugradnji Xenona ali sam odustao zbog policije jer da bi se odradio atest za iste vozlio mora da ima i automatsko pranje farova tako da ce mi to izici mnogo skupo i ne isplati se.

Cena je bila ista i za Valeo, bosch i narvu 330din dok su neke Phlips sa 30% vise svetla bile 900din pa njih i nisam uzimao u razmatranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, tasicss said:

ali sam odustao zbog policije jer da bi se odradio atest za iste vozlio mora da ima i automatsko pranje farova tako da ce mi to izici mnogo skupo i ne isplati se.

To u razlicitim varijantama pricaju od kad su se xenoni pojavili kod nas na trzistu. A ja se slatko navozah sa njima (4300K, lepo "upucani") i po Srbiji i po inostranstvu vec vise od 7 godina da ih niko nije ni pomenuo. Da ne pricam u koliko situacija su mi zlata vredeli. Kada se nesto bude promenilo na terenu, tada cu i razmisljati na temu istih...

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, tasicss said:

Danas stavio obadve nove, uzeo sam neke Bosch 330din/kom valjda ce potrajati. H4 sijalice nikada i nisam menjao, godinama jer ne crkavaju kao ove H7 a mislim da su i H1 dugotrajnije. Razmisljao sam o ugradnji Xenona ali sam odustao zbog policije jer da bi se odradio atest za iste vozlio mora da ima i automatsko pranje farova tako da ce mi to izici mnogo skupo i ne isplati se.

Cena je bila ista i za Valeo, bosch i narvu 330din dok su neke Phlips sa 30% vise svetla bile 900din pa njih i nisam uzimao u razmatranje.

 

Ja sam te Philips stavio pre godinu ipo i još uvek rade :)

Imaš ih u Lav Autu za 570 din., uzeo sam pre neki dan još dve za rezervu, ko zna kad će da crknu pa nek se nađe pri ruci ;)

 

http://www.lavauto.rs/elektronski-katalog/detail/91-sijalice-fara-h7/flypage/31148-h7--30-philips-premium.html?sef=hcfp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...