Jump to content
FAS Goran
neshac

Stilo - zamena sijalice desnog fara

Recommended Posts

Nema prsten, ima neka kao kukica za koju uhvatis malo pomeris u stranu i izlazi. Ta kukica je i grlo sijalice ujedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalica je na plasticnom nosacu, motoric ne smeta za prilaz, zaokruzio sam crvenim:

 

far_1h.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam, ukapirao sanja licu mesta kako ide ;)

Mico, ja mislim na onaj glavni konektor koji ide u ovaj žuti krug na slici koju je Ivan stavio, nema on veze sa grlom sijalice

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima prste colovake :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebi sam menjam sijalice tj. video kako u početku menjaju majstori i dobro uzimaju pare na tome. Reko ajde da im ukradem zanat i rešio sam da menjam. U početku jeste išlo sporo ali sam ukapirao. Prvo slikao telefonom kako sve ide i gde ide da bi posle skidanja stare sijalice i stavljanja nove znao gde šta ide i kako. I evo već 4 godine koliko imam stila menjam sam sijalice. Jeste da je malo zeznuto jer moram skinuti točak,plastičnu zaštitu pa tek onda prići faru.  :thumbup:   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne moraš skidati točak a ni podkrilo da bi promenio bilo koju sijalicu u oba fara, osim ako je tebi lično to najlakse rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja desnu sada menjam samo sa pomeranjem tečnosti za šoferku unazad :)

Za levu skinem poklopac akumulatora i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, Igore, budite ljubazni pa slikajte prostor oko levog fara kod vas, a i vaše ruke :D

Ja jedva da i poklopac fara mogu da skinem, a nisam debeo :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekim ljudima uspeva levu da zamene bez da skidaju i poklopac akumulatora. Cale od kuma je to uspeo, kako , ni sam ne zna :D Ali lose je namestio sijalicu, tako da..dzabe sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budu malo ruke izgrebane ruke i jednom mi je ispala sijalica dole jer menjam sa jednim do dva prsta :)

A prostor oko akumulatora mogu odmah da ti slikam ako želiš, ali pretpotsvaljam da je isto kao i kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na prvu zamenu ispala u branik ona žica sto drži plastčnu zaštitu preko fara, jedva sam je našao. Ja takodje na isti način kao Igor menjam sijalce samo sto u levom faru izvucem i akumulator napolje da bi mogao koliko toliko kućište akumulatora da vrlo maloo napnem u stranu, da je tesno tesno je budu ruke malo pogrebane ali dobro šta da se radi tako ga žabari napravili, samo skidanje točka i podkrila pa onda zaranjanje u krilo da se dodje do fara to ne., po meni je teža varijanta.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skida se tocak, samo se namota... Napraviste bre citavu filozofiju oko zamene ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam sijalicu desnog fara na Stilu i prosto je bilo ali ne mogu da iskljucim motorcic koji stalno zuji, a koji valjda steluje sijalicu.

Znaci kad ukljucim svetla taj motorcic na desnom faru se cuje kao neko zujanje.

Ima li pomoci, kako da se taj zvuk neutralise?Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne možeš ? Kad otvoriš poklopac fara videces unutra motorcic, izvuci samo konektor iz njega. Mozes da pomeris bocu za tecnost za stakla da bi eventualno imao malo vise prostora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam mogao džek da izvadim bez demontaže motorića.

Čak i kada sam demontirao motorić jedva sam izvukao džek a da ne polomim nešto. Tvrda je spojka u pm.

Mada verujem da neko spretniji može i bez demontaže da čupa džek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako kao sto cenjeni kolega kaze ;) .

A ja sam uvek za otklanjanje uzroka, a ne lecenje posledica, odgovarajuca tema:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57329-stilo-popravka-motori%C4%87a-za-nivelaciju-farova/

 

Takodje imamo jos dve tehnicke teme vezane za motorice za nivelaciju:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28270-stilo-el-motor-za-%C5%A1telovanje-farova/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/24340-fiat-stilo-podiza%C4%8Di-farova/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se jos nekom desila slicna glupost?

 

Prilikom vracanja dzeka koji napaja far strujom uspeo sam da onaj deo na faru u koji ulazi taj dzek gurnem u far :crazy: i ta samo jedan deo,ali dovoljno da dzek sad ne moze da udje kako treba i nemam struju na tom faru :wallbash:

 

Razmisljao sam da uhvatim taj deo kljestima i da pokusam da ga izvucem napolje ali se plasim da ga ne polomim pa napravim jos veci problem...Rukom ne moze da se izvuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote Dante, pa nisi ni svestan snage.

Verovatno si ga ukrivio i tako zaglavio , probaj da ga ispraviš i onda vratiš kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...