Jump to content
FAS Goran
neshac

Stilo - zamena sijalice desnog fara

Recommended Posts

Grrrr
Leva crkla pre dva meseca sad desna...
Nego vidimo ovde neka crvena prekinuta pa ako ko zna od čega je to
A ne rade mi ni motorići za farove ako ih uopšte imam.

x1.thumb.jpg.d036feef92058dab6ef85a732b6dcbfc.jpg x2.thumb.jpg.af4f9ba11d1e1e64eff5cfcad30c6987.jpg

 

A otkačio se i osigurač sijalice, on mi sad bubrege pomera.


 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od sve tehnologije osigurači sijalica su isti kao u bubi iz 68me.
Bunarim ga još, taman namestim zakočim sijalicu, a ona se malo pomeri iz ležišta, da namestim sijalicu, opet ispadne osigurač

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, dok se uhodas, za prva montiranja nije lose uplatiti vikend u Bogutovackoj banji ;) ... Vrlo brzo po kupovini, tamo negde 2008. sam ispi*deo sa stalnim zamenama (pogotovo leve sijalice), montirao xenon set i bio miran godinama. 

Ta "kutijica" u dnu fara ti je upravo motoric nivelacije, imas u njemu mali dzek, a cini mi se da je crveni, prekinuti kabl upravo sa motorica. Moguce da ga je neko precvikao jer je spao klizac potenciometra, pa je vrteo stalno u prazno, to mi pada na pamet. Nase cuvene metode popravke, jeste da je zestoko smaracki posao koji sam i sam prosao (skidanje branika, farova, demontaza, popravka motorica, vracanje svega, stelovanje farova). A mali broj ljudi se potrudi da popravi nivelaciju, takvima skidam kapu na obziru prema drugima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo je, čitao sam juče šta ksko, posudu za vodu pomerio, poklopac ispao dole, ali osigurač, šnalica ona, pa kako je onako napraviše da ispada, srećom pa u garaži toploj sam radio, uzeo stolicu sedim i nameštam, da ne ispada osigurač, sve bi za 15min bili gotovo, ovako skoro 2h.

Da, vidim da je žica precvikana, šta sa tim motorićem, novi ili mu ima leka ako ga skinem i odnesem kod električara-elektroničara, ali to će biti u majstorovoj radionici, kad on bude radio nešto što bude po redu, a ja farove.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, bit said:

šta sa tim motorićem, novi ili mu ima leka ako ga skinem i odnesem kod električara-elektroničara

Imas ovde detaljan tutorial za demontazu i opis komponenti, pa slobodno mozes sam da pokusas da lociras problem. U konkretnom slucaju problem je bio sa klizacima na potenciometru:

 

Na svom autu sam imao slucaj da je bio sprzen 1021 integralac:

 

Ako te mrzi da popravljas motoric, delovi za Stila su bagatela, dodatno sto ovde odgovaraju i sa Vag grupacije. Posto nisam uspeo da nadjem i prelemim taj 1021 integralac, uzeo sam motorice od Octavie za 400 kinti po komadu. Stari su bili "Bosch", a noviji "Al". Imas sve detaljno u tom mom postu, zato sam i ostavio link.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu baš 400 din.. Jedino neke polovne, a to je... Ukoliko bude moguće servis je bolja opcija od polovnih.

https://www.silux.rs/proizvodi/rasveta/motoric-fara/267828/motoric-fara-955009-7-audi-skoda-seat-volkswagen

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



Stari su bili "Bosch", a noviji "Al".
 


Inace bi to trebalo da je ista firma, bosch-ov odeljak koji se bavi automobilskim svetlima

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bit said:

Nisu baš 400 din.. Jedino neke polovne, a to je...

Izvini, zaboravio sam da ti napomenem da je to cena za polovne ;) . Do 10 EUR max.

Meni su lepo posluzili za vreme dok auto nije prodat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...