Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

Za par naravno. Moze uz malo muke da se postavi halogena sijalica, bude svetlo znacajno bolje - ali to nije to. Projektor je predvidjen za H1 xenon sijalicu, i po pitanju optike i po pitanju temperature.

Pisem naravno o original Morimoto projektorima, ne o njihovim replikama.

 

Za koji dan cu Vam okaciti slike soljica neoriginalnih Morimoto projektora koji se kod nas prodaju i na zalost ugradjuju.

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci morimoto za H1 u sustini NIJE nego samo za xenon uglavnom. Ok hvala puno na odgovoru pitam cisto onako meni su farovi u extra stanju i oborena i duga i maglenke sve lepo nastelovano i taman. Ako ikad budem planirao da radim javljam se pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

- cena za ugradnju projektora, xenone, i LED dnevno svetlo je 380e, za clanove FLCS sa vazecom clanskom kartom 350e.

"Mnogo je kume!"

 

Projektori kazes 80e, Ksenoni neka su isto toliko i to je 160e dakle LED i ugradnja jos 160?

Koliko bi bilo da vam donesem farove i vi stavite projektore i ksendze  a ja da ih vratim i spojim sve sa balastima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Zvezdo: najbolje da se cujemo, lakse je, brze i konkretnije. Pozovite 060/377-83-82 ili mi na pp posaljite Vas broj pa cu Vas pozvati.

 

Uskoro slike Mercedes CLS-a: reparacija + ugradnja projektora na mestu dugog svetla! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi koje zelite i da li ih mi ugradjujemo ili ne.

Pozovite 060/3778382 za sve informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, ja imam problem sa velikim svetlima svog automobila, imam Fiat Punto 2 ... 2-3 godina moj otac je udario psa sa svojim kolima i pravo farova mora da se promeni, platio sam 110 evra za DEPO...izlazhile mi da ovde nekoliko meseci kratak sijalica (optika, lupom) je bačena i veče kada sam ga vozim kao da sam jedan levo zadnje svetlo je noralen imate liniju, a pravo je praktično pao na jednu svetlu ostavio je kako da kažem da je svetlo :) ....pa neki dan sam bio sa "majstorom za farove" i pozvao me je da je samo moja jedina životna linija mi ugradi xenon, ali ono što je najtragičnije je da je originalni farovima sijalice različite od onoga što je DEPO ... i sad ne znam šta da radim, pa kad gi otvori farove gi gledali i sad se razmrdani šta počinju da se pune sa vode i totalno se uniščeni ... Forum našao prodavnicu farove tako da mislim da ako ne postoji drugi način da se kupi ovo:

 

cxcb1119.jpg

 

će poslati slike sa farovima ako išta mogu da ih popravim .... hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ AnDReJ_mk - bilo sta sto bi rekao bez gledanja farova je nezahvalno. Najbolje je skinuti farove i ustanoviti da li su i koliko soljice tj senila ostecena. To su kao hromirane povrsine u jednoj "casici" od kojih se odbija svetlo sijalice.

Ako je slabo svetlo, a one su ostecene neophodna je njihova reparacija tj hromiranje ili zamena drugim. Ovo je cest slucaj na Puntu.

Ako je slabo svetlo a one nisu ostecene, onda je problem na samom sovicu ili prednjem delu fara.

Ugradnju xenona bi odlozio dok se ne utvrdi tacan problem.

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, imam puntica 2002god. jako losa svetla, spoljna plastika je malo izgrebana ali ne previse. kad sam skidao far radi popravke mase (izgorela buksna) primetio sam da mi je socivo za kratko svetlo ispucalo i oljuskalo se. sijalice daju jak odsjaj ali se na putu jako slabo vidi. 

 Interesuje me da lije resenje reparacija tog senila ( sociva ) ili ugradnja novih projektora sa ksenonima. Sada su na kolima sijalice "osram silverstar" 50%+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ avuckovic: jedno od resenja je reparacija tj ponovno hromiranje soljica.

Zbog velicine fara, sistema na kom bi se nosio projektor, mislim da je jednostavnije resenje reparacija.

Javite se na 060/3778382, dodjite na besplatan pregled, pa cemo Vam reci sve opcije. Ovako je sve napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za fiat stilo karavan 2002 god. ima fabricke ksenon sijalice (koliko sam ja razumeo) , unutra su sociva pocrnela pa me intesuje koliko bi bilo komplet sredjivanje oba fara + mozda i bojenje u crno - kao kod tebe na kolima (nista vise) --- i najbitnije gde se to radi u kom delu grada , pitam jer sam ja na vozdovcu ...... pozdrav , dragan - konjarnik (sumice) ........... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bole-stilo.jtd : servis je u Zemunu. Najbolje bi bilo da dodjete do nas na kratak pregled da vidimo sta je farovima, i sta im se treba raditi.

Nakon pregleda cemo Vam reci koliko sta kosta, ovako je samo napamet da kazem: restauracija je 80e sa demontazom i montazom, bojenje u crno 10-15e zavisno da li je mat ili sjajna-klavir crna. Sto se tice senila i xenona moramo videti tacno sta im je. Moj broj je 060/377-83-82 pa se javite da zakazete pregled.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Stevo. Koliko  bi za novu Cromu bilo farbanje farova u klavir crnu. U pitanju je stariji tip, 2005, nije restyling, ova sa avatara. Predpostavljam da tom prilikom otvarate far i posle farbanja nanosite novu dihtung masu, silikon, sta god? Takodje me zanima koliko ceo zahvat traje, odnosno, da li je moguce da ujutro ostavim auto u servisu i popodne ga pokupim?

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

francuz69: bojenje u sjajnu-klavir crnu boju je 90e. Radi se "spies hecker" ili "lekler" bojama, sve u komori.

Ceo zahvat traje dva -tri dana, nikako nije moguce zavrsiti u jednom danu.

Sve ostale info na 060/377-83-82.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok stevo , cim budem imao malo slobodnog vremena kao i novca , javljam se na ovaj mob. i doci cu da to pogledate i da mi tacno izracunate koliko bi to ispalo -- pa da vidim sta dalje ..... pozzz , dragan - konjarnik 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam farove fiat marea sa socivima na kratkim svetlima...Al bi zamenio ih sa morimoto h1 +  4 prstena angel eyes koja bi bila cena / ? Naravno sa vasom ugradnjom ...

Edited by ShoneBravaGT

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ShoneBravaGT: 300e je sve komplet sa ORIGINAL projektorima. Garancija 12 meseci na sve, 18 meseci na xenone. 

Javite se na 060/377-83-82 za ostale informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, imam jedno pitanje. Skidao sam danas onaj "šeširić" što se nalazi oko sijalice kratkog svetla i on izgleda ovako
WP_20140408_009.jpg WP_20140408_010.jpg WP_20140408_013.jpg
Ja sam tu garež izduvao pa je sada ovakav
WP_20140408_007.jpg WP_20140408_008.jpg
To sam radio u sa oba fara. E sad pitanje. Je l' i ovde treba da bude onaj reflektujući sloj?

I ukoliko treba, koliko bi koštalo da ti ja donesem samo te šeširiće, da ih ti repariraš?
Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

Dovoljno je to sto ste uradili, nema potrebe to hromirati ili presvlaciti srebrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Koliko bi koštalo da se zatamne zadnji štopovi na Alfi 147 i bočni migavci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bogisha: morate doci do servisa da vidimo stopaljeke da bi rekli moze li se to uraditi i kako.

Javite se i zakazite pregled na 060/377-83-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda neuobičajen zahtev, ali zanima me koja bi bila cena otvaranja farova za SX4? Planiram ugradnju morimoto mini h1 projektora i sve od navedenih operacija mi ne predstavlja problem, ali otvaranje farova bi voleo da prepustim nekom iskusnom. Otvarao sam pre par godina farove na puntu mk2a i menjao prednje staklo i pošteno sam se namučio. Dihtovanje i zatvaranje mogu da odradim sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...