Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

Ja sam skoro pitao za jednog decka kolko bi ga izaslo da mu na stilu ofarba donju rozetnu.. 60€ bi ga kostao .. e sad u to spada i otvaranje fara tako da nekih 50€ sigurno samo otvaranje.. ako hoces mogu da pitam i za tebe ili da ti dam kontakt neki pa pitas direktno sta te zanima i dobices odgovor iz prve ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno nije bio neki Japanac ...

Suzuki SX4 - bojenje unutrasnjosti farova u crno

DSC_1534.jpg DSC_1535.jpg

DSC_1536.jpg DSC_1537.jpg

 

 

Koliko bi ovo koštalo, staklo je ok jer je auto star manje od dve godine. Pored farbanja mat crnom bojom bi trebalo očistiti reflektor koji je delimično zamagljen iznad sijalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

ja vec neko vrijeme imam problem sa farovima na passatu B6 2007, farovi su originalni xenon sa zakretanjem u krivinama, dodatne sijalice prilikom skretanja pri malim brzinama...bio sam bas zadovoljan sa ovim farovima, ali u poslednje vrijeme primjetio sam da je jacina svijetla skroz slaba i sada su mi poceli smetati farovi drugih automobila, kada je sfalt mokar vozim kao bez farova, jednostavno uzas!

Ne znam sta je, da li je stradao reflektor u projektoru ili je socivo zaprljano tj. vidim da je socivo zaprljano, ali ne znam da li je to dovoljno pa da se desava ovo o cemu pisem, naravno VW/vaelo je to napravio tako da se far mora rastaviti da bi dosao do projektora i ja sada ne znam sta je tacno problem...

 

Da li ste imali slicnih slucajeva sa ovim farovima i sta je najcesce problem?

 

Takodje, ovdje ste pisali o hromiranju, a mene interesuje da li je to pravo hromiranje i koje moze da izdrzi visoke temperature ili je to, kao sto neki rade, farbanje nekom hrom bojom ili oblaganje nekom reflektujucom povrsinom ili....?

 

I jos da pitam koliko vama treba vremena da odradite sve ovo jer ja sam iz R.Srpske i mozda bih radio ovo kada dodjem do BG i naravno koliko bi to kostalo?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ M Wolf: u principu ne radimo samo otvaranje farova, to iskljucivo za partnere iz Evrope.

90-100e je bojenje rozetne u crno sa standardnom reparacijom za SX4. Razlika je u boju, mat ili sjajna crna. Boje se "spic heker" ili "lekler", radi se u komori.

Potrebno je 2 dana. Ostale info na 0603778382

 

x-man: ako su Vam Valeo farovi onda je soljica u projktoru izgorela. To je fabricka boljka, slicna kao na Avensisu.

Nije pravo hromiranje, ali tako zovemo posto to vecina musterija zna. Ponavljam, sve se radi sa srebrom, daleko je bolje i kvalitetnije od klasicnog hromiranja.

Nema farbanja, to je bogojavljenska vodica.

 

Vreme potrebno za rad je 2 do 4 dana, zavisno sta sve treba da se radi.

Sve komplet sa hromiranjem tj odradjivanja soljica sa srebrom je 160e.

Ostele info na 060/377-83-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumio, vi presvlacite soljice srebrom na nacin na koji su nekad bile presvucene hromom ili je to ipak presvlacenje nekom srebrnom foljiom ili ultra tankim limom ili kako vec?

 

Kada kazete "Ponavljam, sve se radi sa srebrom, daleko je bolje i kvalitetnije od klasicnog hromiranja.", da li mislite na hromiranje koje proizvodjac radi ili koje neko kod nas radi?

 

I jos jedna stvar, koliko ja znam srebro veoma brzo oksidira tj. potamni, kako se vi borite protiv toga?

 

Hvala.

Edited by x-man

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ x-man: na razlicit nacin se "presvlaci". Potpuno drugaciji tehnoloski postupak.

Farovima se bavimo 10 godina, uradili smo nekoliko hiljada soljica i do sada nije bilo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neka e-mail adresa na koju vas mogu kontaktirati?

Ja sam u Banja Luci, ovdje po svemu sudeci niko ne radi nista slicno i morao bih nekako iskombinovati pa da vama posaljem farove, a u nadi da cete vi to uraditi kvalitetno i brzo jer naravno tada necu moci koristiti auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

, ili pozvati broj 060/377-83-82 Stevan.

Tema ostaje otvorena za Vaša pitanja, na njih će odgovarati član FLCS Foruma steva_anya :thumbup:

 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ x-man: mozete kontaktirati preko privatne poruke ovde na forumu, ili na +381603778382 preko Vibera/Whatsappa-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! da li ima neka akcija za nas potovljenike iz obrenovca, koji su vec kod vas radili jednom farove? :( puno bi znacilo sta god da moze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze.

 

Imam problem sa farovima, pokusao da nastelovam preko one strafove ali far se ne pomera a motorcici ne rade. Odneo kod jedan majtor ali on samo nastelovao farove da svete na put ali nije mogao nista da poprave. Sad su farove povuceni ispod hauba i fiksirani. :help: 

 

da libi mogao da popravis manuelno podesavanje i nastelujes farove i koja je cena? (Nije mi bitno da rade motorcici, samo da bude nastelovano i podeseno ko sto treba)

Mislam da su farove u solidno stanje, ali mogao bi samo da se ispoliraju spolja.Koja je cena za ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako kako ste opisali najverovatnije da su polomljeni nosaci senila ili su ispali iz svojih vodjica.

Standardna reparacija oba fara je 70€, a cenu za nosace senila mozemo reci kad ustanovimo sta im je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,koliko bi kostalo da se ispolira jedan far na puntu mk2a,a koliko bi kostalo poliranje jednog fara sa blagim zatamljivanjem oba? i da li se nanosi neka uv zastita posle poliranja? i gde se nalazis u bgu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ne radimo poliranje spolja, to je "bogojavljenska vodica". Isključivo se radi profesionalna reparacija. Pošto ima više stvari da se radi, javite se i zakazite pregled, servis je u Zemunu.

060/377-83-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio bih na Punta mk2.b  crne farove sa Angel Eyes prstenovima i recimo ksenone. Koja je cena novih farova sa prstenovima i ksenonima, i koja je cena ako se ovi na njemu prepravljaju?

 

Može ponuda i na PP.

 

Ono sto me tacno zanima je na slikama prikazano:

images.jpg

 

22bw35.jpg

 

326.jpg

 

327.jpg

 

 

Vec sam pisao u temi http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37901-xenoni-poziciona-svetla-angel-eyes/page-39 ali mi se niko nije javio na PP i na SMS. 

 

 

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gavrilo011: ne postoje novi oem farovi sa prstenovima, niti neki china aftermarket.

Cena novih farova je do skora bila oko 170e [Fiat dileri].

Polovni oem sa ocuvanim svim nosacima su 70-100e [Fiat otpadi, cene su skocile posle poplava]

Novi "kineski" su 100e [Fiat otpad u SA npr]

 

Cena za ovo sto ste pitali: crni farovi, prstenovi, xenoni, ugradnja, demontaza-montaza je 230e. Dva dana posla.

Garancija na sve 12 meseci, na xenone 18 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gavrilo011: ne postoje novi oem farovi sa prstenovima, niti neki china aftermarket.

Cena novih farova je do skora bila oko 170e [Fiat dileri].

Polovni oem sa ocuvanim svim nosacima su 70-100e [Fiat otpadi, cene su skocile posle poplava]

Novi "kineski" su 100e [Fiat otpad u SA npr]

 

Cena za ovo sto ste pitali: crni farovi, prstenovi, xenoni, ugradnja, demontaza-montaza je 230e. Dva dana posla.

Garancija na sve 12 meseci, na xenone 18 meseci.

 

 

Mislio sam na nove fabricke farove, tj reko aj da ne diram ove mozda danas sutra pozelim da ih skinem ili kada budem prodavao nekad auto mozda neko nece crne farove, al ipak se ne isplati kupovati jos jedan par. :) 

 

Verovatno cu kod vas da radim samo dok uzmem neke pare sad sam menjao amortizere i moram viljusku jednu da menjam, resio sam i to da uzmem, tako da kontaktiracu vas opet ili ovde ili na mob broj koji je u temi napisan. 

 

Ako mozete da mi kazete par stvari:

1. Da li je ovo uopste kaznjivo stavljati, skoro sam recimo saznao da ko ima ksenone mora da ima i brizgaljke na farovima, koleginom drugu pre neki dan pisali neku kaznu za ovo. I koja je inace cena bez ksenona. 

 

2. Takodje cinimi se da sam negde u nekoj temi jednom nasao da ste vi radili farove na ovom zutom puntu, mozda gresim pa me zanima da li je tu stavljen ksenon na njemu?

 

3. Koja crna farba ide mat ili klavir boja? Da ne bude odsjaja zbog prstenova npr?

 

Hvala Vam na odgovoru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Po slovu Zakona, svi aftermarket xenoni su zabranjeni. U Srbiji nikog ne zaustaljaju zbog toga. Na Madjarskoj granici npr zabranjuju ulazak.

 

2. Nismo mi radili te prstenove na zutom Puntu.

 

3. Moze i mat i sjajna-klavir, sve zavisi od zelje musterije. Imao sam na svom Puntu obe verzije, i obe su mi se svidele. Ako bi mogao da biram, meni je lepse sa sjajnom crnom bojom.

 

Sve ostale info na 060/377-83-82, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slucaja imao sam cukanje, popucali nosaci svi i sijalice i fara.... elem kupio sam nove ali pojavljuje se kondenzacija, posle kise i pranja, u oba zanima me da li to moze da se sredi i koliko ce to odprilike da kosta? Druga stvar posle doticnog cukanja i montiranja novih farova farovi su nekako malo ulegli i bacaju malo vise u zemlju nego sto bi trebalo (isao sam na aparat da mi podese i nisu mogli podignuto je max al opet nedovoljno) da li je moguce i tu nesto da se uradi da se podigne ili sta vec?

 

Pozdrav

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja bi cena bila da napravite providna stakla za farove? imam rezervne farove na kojima su skinuta stakla pa bi vam poslao da uradite to. a koja bi cena bila jos da ugradite morimoto i ofarbate u crno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto je u pitanju?

Od kog materijala zelite da budu stakla i koje debljine?

Zelite li termoformiranjem da se izrade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...