Jump to content
Goran

AnDReJ_mk

Members
  • Content Count

    17
  • Joined

  • Last visited

About AnDReJ_mk

  • Rank
    Il Nuovo

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    Macedonia
  • Interests
    . tunning styling .

Previous Fields

  • Garage
    Fiat Punto II 1.9 JTD
  1. Zdravo na svima, oprostite za mog los srpskok jezika naravno mislim da razumete...ne znam da lisu na pravog mesta za moje problematike ... promenio sam led diode na instrument table ali napravio sam veliki problem :S :S :S ni sam zapamtio gde stoje strelkice :S :S :S i sad 99 % ne funkcionise nista kako sta treba ni merac temperature,brzinometar i meraca kod goriva :S :S :S ako neko je zapoznaen sa ovog problema neka kazu sta cu da napravim, vec 2 dana po 16 sata zatvoren sam u moj auto fiat punto JTD i nikako da dodjem do krajno resenie problema :S :S
  2. da auto od zdravi nastao je transformer :S :S fica od 1950 je postabilno na puta od moje punta :S :S strah mi je da vozim :S :S nakon 110km/h mislis auto se rapagja :S :S plasi me da ne se zjebao letvu :S :S :S
  3. Ranije bio se u redu ... kad sam bio na tehnicki pregleda oni mi rekao da plocice bile pri kraju i da sajla od rucne kocnice bila u lose stanje da morao da sam gi promenio :S ... i kad majstor promenio sajle kocnice ... gurtne i plocice ... kocnice se zajebao 100 % :S strah mi je da pritisnem :S
  4. Zdravo, Izvinjavam se za moji nesvatliv srpskok jezikom ... promenio sam plockice i gurtne na punta mk2 2001 JTD ...ali od kad sam promenio kocnice ne mi se sigurne...kad stisnem kocnice neki 2-3 cm kocnice mi pada ali auto koci .... kad stisnem po malo kocnice slusa se kako neko ckripanje isto kako da postoi trienje metal sa metal ....kad upalim auto lambica za ABS se gasi .... okrenem jedno 50tina metara u kabine slusa se neki zvuk od ABSa pumpe kako neki feder da je uvek zategnat .... kad malo gibnem kocnice taj zvuk u kabine ga nema ... pa neki 100tina metara ponavja se ista prica .... desava se i da ne zapiraja uvek 4 tocaka :S :S :S desilo mi se da samo zadnji desni koci kad stisnem kocnice :S :S ne znam sta se desilo ako neki ima slican problem ili poznaje ove problematike neka pomaga
  5. Поздрав ... Жао ми је ако мој пред српским мало несватлив Македонски путеви су веома лоше, па сам морао да одем после зимске сезоне да приверим преднице (ради се о Пунто МК2 1.9 јтд) мајстор вика да преднице је попустио па мора да се замени вилушке,јабучице,гумице баланштангле и гумице са лагером на амортизером кад сам изашао од мајстора отишао сам да балансирам гуме и центрирао преднице ..... је постао све већи проблем :S .... кад нагазим над 110км/h мислио сам ауто се распади .... десни точак је у више наврата лупање мислим да у сваком тренутку можете одустати :S .... када возите по неравном путу тако као да нема амортизере :S лупанје не престанује :S :S ... после пар дана кад окренем волану лево-десно неко шкрипење изаџи под хаубе,штрафове на амортизере седи ли су лабаве...отишао кад мајстора он вика не је могуче :S :S престегао је страфове пар дана и исти проблем ... штрафове су лабаве...лупање не престанује .... и кад окренем со воланом лево-десно слуша се (дали е она летва) не разумем ... слуша се како да нема подмазивање .... неки лоши звук .... исто када имају неко триење метал са метал ... ако неко има слични проблем ќе ве молам за помош ... ви благодарам
  6. decki ajde neko neka mi objasniti, od kad sam cipovao Punta drzac kad otvoris haube od leve strane (sta stoi da kazem na potkrilo) znate za kojim drzacima pricam, desio mi se po vtor pat da go menjam .... Punta JTD imaju fabricki taj problem ??? - i drugo me zanima gde da nabavim K&N filterima za vozduha ... hvala
  7. od 3.950-4.100...4.100 rpm je max...2-3 puta sam ga vozio do kraj ... strahotno je za kola od 2001 godina ... sve na nje mogu desiti .... 12-13 je vec stara .... sve se ocekuje
  8. Ne znam ni ja sta je uradeno, platio sam 200 euro cakao sam 30 minuta i se bilo u dobro stanje samo oni mi rekli na jutro kola ostati da poraboti bar 10 minuta i bar 25% motor da dobie topline pa toga moze da se vozi malo podivljacie ... kola bez cipa odela 197 km/h bar ako ne me lazu kilometraze, a sad ide strelkica od kilometrazu do dole i merio sam je sa telefon na navigacie i kilometraza kazu 209-212kmh ... nedam mu se na seat toledo 110ks tdi ... ko sam stigao na benziske pumpe da tocim naftu on izleguje i zacudeno me prasuje decko sta motor ima ova kola ....
  9. Vaka znaci, jas sam se raspitavao koji chip je najbolji...pa od mnogu amatera da kazem sta imale chip najbolji bili su ProRace Chip ... to je marka na chipovima ... od nih ima chipova od 250 euro do 800 euro ... imali su promocie pa unapret mi kazali da na ta promocije ako ugradam taj chip od 250 euro kosta me 200 euro ... bio sam tamo znaci montiranje na chip bio 5 min da kazem ... pa posle Punta povrzali su na kompjuterom ... i nesto je promenio ... (znaci ni je stvar samo kupiti taj chip ili koj bio chip) mora da ima neki profesionalac da taj cip stvarno i profesionalno montirati ... osetio sam razlike ... sa pomalo RPM dobies vise km/h ... znaci ako imas jednu meru na noge na gas pedala normalno zastedujes ... a ako igras sa menjacom saltati ili voziti przo niko neka ne lazu te da namalujes i potosuvacku ... a normalno kola se oseti onaj moment kad turbine pocije da radi da je posnazen auto
  10. Ne ne, nisam promenio menjac...bog zna kolku kosta da sam napravio promene menjac...samo chip mi ugradili i napravili neke izmeni kod kompjutera na kolima bacili mi kluc i mi rekli decak sozdravje voziti
  11. Drugar ja imam Fiat Punto II 1.9 JTD 59 kw pa sam ga odneo kaj profesionalca u Makedonija na chip tunning, ne se secam bas najdobro ama mislam deka so ProRacing Chip (Germany) dobio sam od 20-25 % od fabricku snagu ... to sam uradio pre 2 godina...montaza traela 30 minuta ugradili su chip za 2 min, pa ja stavija na kompjuter i mi rekli na utra kod prvo startovanje motora da poraboti najmalo 3-10 min i da ne se turazira motor dok je motor ladan...a za potrosnje zavisu kakve noge imas...sta pobrzo vozis toliko vece trosi ... znaci sa chip prednosti je sta motor je vec posnazan i ako si vozel sa 5to brzinom 100km/h a 2.200 rpm tat sa cipom 100km/h sa 1.700-1800 rpm ... e to je razlike :) izvinjavam se za mom srpski jazik ali ja sam iz Makedonija pa culo sam da srbi bile rodzeni za tuniranje Fiat ... pre 2 godina ugradio sam ProRace Chip (Germany) montiranje bio kratko no i napravilu su neki izmeni preku kompjutera ... garancije mi dasli 5 godina pod neki uslovima ... da kola dok je ladna da ne se turazira i vozi so max speed ... zadovoljan sam mnogo no znas kako ide nikad moci ne bila dovolna ... na golfove 110ks-116 nedam se ... kod meni iz Makedonija moje prijatelja cude se sta motor ima moje Punto ... samo sam misleo i barao sovet sta mogu da zamenam da lifilteri neki ili granu od isduf bar da dobijem jos nekoj kojn. ... a sta stanuje zbor za turbine od tunning centar kod nas u Makedonija pitali sam ga oni mi rekli da ako promenim turbina od neki pojace vozilo nista ne dobijem onda mora meniti i kompjutera ... pa od kad se zameni i turbine i kompjutera niko ne dava garancija sta ke se desi sa motora od prvoto startovanje na isti motor ... 60% motor moze da zariba
  12. Zdravo Zanima tuning motora, Fiat Punto II 1.9 59kw ... Ja ne želim da izgleda da se hvalim, ja sam vozio Fiat i drugi sa istim motorom mogu da kažem da su bicikli prema moje Punto .... Ja lično kupio iz Italije i vožnje doveo u Makedoniju, a ja želim da napravite neke promene, ali da ne je CHIP TUNNING zašto go imam toj na moj auto ... hoču neke druge izmene ako može da se uradi? hvala
  13. Zdravo, ja imam problem sa velikim svetlima svog automobila, imam Fiat Punto 2 ... 2-3 godina moj otac je udario psa sa svojim kolima i pravo farova mora da se promeni, platio sam 110 evra za DEPO...izlazhile mi da ovde nekoliko meseci kratak sijalica (optika, lupom) je bačena i veče kada sam ga vozim kao da sam jedan levo zadnje svetlo je noralen imate liniju, a pravo je praktično pao na jednu svetlu ostavio je kako da kažem da je svetlo ....pa neki dan sam bio sa "majstorom za farove" i pozvao me je da je samo moja jedina životna linija mi ugradi xenon, ali ono što je najtragičnije je da je originalni farovima sijalice različite od onoga što je DEPO ... i sad ne znam šta da radim, pa kad gi otvori farove gi gledali i sad se razmrdani šta počinju da se pune sa vode i totalno se uniščeni ... Forum našao prodavnicu farove tako da mislim da ako ne postoji drugi način da se kupi ovo: će poslati slike sa farovima ako išta mogu da ih popravim .... hvala
  14. Zdravo Interesuje me zameni svetla na kilometražu (tj. unutar kabine) ... Kupio sam punto2 Abarth kilometražu, nego je dala električaru za 10 evra koje sam zameniti polar white svetla sa crvenim strelicama, čekajući da me pozove da se pokupi i poslati vam neke slike
  15. Извињавам се ако неко увредив, али хвала вам на помоћи, користите google translate нади да боље разумеју....овде у Македонији постоји неколико места на којима делови тела су врло јефтини, јер моја редовна спољери да им дају још 30-50 евра и да предузму друге (обично они ће бити различите боје, тако да се може бојити боји каросерије) Мој Пунто је такав и такав спољер као прва слика, а ја желим да ставим предње спољер као друга слика не уклапа исту конзолу као оригинал .... ? значи ништа да промени лежишта ... скидам старе, ставио сам други

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...