Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

Pa to pretpostavljam, ali to je samo pozadi žica kod zvučnika, nije sprovedena žica do radija, nema žica za zadnje zvučnike na euro džeku, zanima me kuda da je provučem kroz centralnu konzolu, šta treba da skinem i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam pozadi dzek za zvucnik, pozadi imaju zice, ali kad sam skinuo onu plastiku kod vozacevih vrata tu ne nalazim te zice od zadnjih zvucnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio nov Pioneer plajer, zamenio ga sa starim Sony-jevim.. I samo sam postojece Euro Jackove povezao na nov player sa njegovim zenskim ISO konektorom i nece da se upali dok ne dam kontakt... Jeste da sam procitao otprilike kako i sta ali ako moze jos jednom kako i sta da povezem da to radi i bez kontakta ?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da izvedem aux izlaz na CD-u u Bravou.

Pa ako neko zna dobru prodavnicu - servis gde bih mogao da nabavim pravi konektor (da ne budzim bezveze) i gde bi mi odradili kablove i prokljucke nek ostavi adresu, bi bih vrlo zahvalan.

Naravno, posto uradim celu operaciju, kacim slike i seme na forum.

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi, kupio sam sebi puntica pre neki dan i danas sam mu uzeo neki polovan pristojan mp3 radio... Primetio sam da kod punta ne postoji nista izmedju kontakta i "nule" u bravi, a desavace mi se sigurno da cu cekati negde u kolima i trebace mi muzika, a ne bi da drzim u kontaktu sve vreme. Da li postoji negde nesto gde bi mogao da namestim da radio ima struje ili da li postoji neka fora uopste?

Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na euro konektoru imaš stalnu struju, odatle prespoj na pin gde je struja kad daš kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti rece kolega, prespoji zutu i crvenu na euro konektoru.

Oni noviji konektori imaju cak i prekid na pola samog kabla u vidu dzeka, pa mozes tak oda spojis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze malo detaljnije o tom prespajanju, jel da im zamenim mesta ili moram da gulim kablove pa da spajam neke zice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guliš kablove, staviš buksne i mali kablić kao most i nije neka nauka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze malo detaljnije o tom prespajanju, jel da im zamenim mesta ili moram da gulim kablove pa da spajam neke zice?

Obicno svi plejeri imaju buksne za spajanje i kombinovanje da li zelis da mu dovedes stalni + ili kontakt. Ukoliko nemas te buksne na njegovom euro dzeku, onda ces morati da gulis zice i spajas ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje u vezi ozvucenja u kolima.

Dobio sam u zamenu bazuku Blaupunktovu GT 1200, pa me zanima dal moze bez pojacala da se kaci, tacnije dal sme. Nikad se nisam preterano interesovao za ozvucenje u kolima, al ovo mi naletelo sad.

Moja pretpostavka je da ne moze, zato jos nisam nista kacio. Al treba mi odgovor nekog ko zna sa tim. Da ne zeznem nesto.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U teoriji može, ali bez bar nekakvog pojačala nećeš imati apsolutno nikakav rezultat, čak možda možeš i štetu na plejeru da napraviš, spališ neki izlaz, preopteretiš ga i slično.

Imaš po internetu milion oglasa sa solidnim pojačalima za 30-40€, koja bi bila i više nego dovoljna da poteraju to kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da pazaris neko polovno pojacalo i munes sve to u gepek. Sto kaze Vule imas za 30-40e svasta po oglasima. Dovoljno ti je 100W RMS u bridge-u,ne ides na takmicenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bilo koje koje radi u bridge-u. E sad bilo bi dobro da uzmes neko poznatije marke. Ako si tanak sa parama uzmi sta ti se uklapa u budzet. Nisi audiofil pa da ti treba nesto ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavaj te manje više nepoznate brendove, sa bombastičnim natpisima za snagu koja skoro nikad nije ni blizu tačnoj, ima boljih stvari. Alpine, Pioneer, Kenwood, starije serije Sonya, Magnat je OK, evo recimo ovako nešto:

cv711.jpg

http://www.polovniau...gnat_xcite_801/

cv712.jpg

http://www.polovniau...acalo_mrp_t220/

Ima i za desetak evra manje svašta da se nađe, istražuj ali se drži proverenih brendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao momci, skoro sam nesto otkacio na wuferu zbog pomeranja akumulatatora. Juce sam sve zice povezao ponovo na pojacalo i sada radi bass ali da lije normalno da se i zvuk cuje kroz wufer?

I da jos nesto, kada na cd pleyeru ubacim iza antenu u dzek onda mi dugme za pojacavanje zvuka ne radi ? cudne stvari se dogadjaju :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se zvuk cuo kroz vufer, dok je bio u kolima :p

Ne mnogo, ali malo da. Dal treba il ne treba, meni je bila ok prica skroz :laughing: pa nisam nista vise cackao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...