Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

Planiram ovih danas da stavim zvucnike u prednja vrata i viskotonce kod retrovizora u Puntu mk.2b. Zna li neko sta se sve mora skinuti da bih sproveo zice do prednjih vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam. Skidao sam tapacir a i nikakve zice nisu išle u vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda samo provuci zice kroz onaj gumeni deo izmedju stuba i vrata. Unutra ne moras nista da rasturas, samo ih provuci lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kako da stignu do radia? Moram radio da vadim napolje, a da li cu moci posle da dohvatim kroz tu rupu zice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu. E sad imam jos jedno pitanje, posto ugrađujem napred dvosistemske zvucnike, koliki će uticaj imati to što budem stavio visokotonce kod retrovizora. Ne znam da li da se bakcem uopšte sada sa time? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uticaj na sta? Mozes da ih stavis i ovako ali da bi dosli bas do izrazaja treba valjda skretnice da se stavljaju ili nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, skretnice. I njih dobijam uz zvucnike. Mada sasvim lepo se čuju ovi zvučnici tako da za početak guram bez visokotonca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavi obavezno visokotonce ako imas!

oni daju dobar zvuk i fino ce se cut ali moras na radiju postavke namjestit

taj sto ti je u vratima od 16cm on ti je za niske frekvencije, ako samo njega stavis samo ce ti lupati

a zice kreni razvlaciti od radija

prvo izvadi radio i onda od tamo pocni spustat zice prema podu

negdje dole ce ti izaci

i samo ih sakrij ispod tapacirunga na podu i to je to

ali ne znam kako ces u vrata provest jer imas dzek sa pinovima

trebao bi naci original pinove i spojiti ako ih vec nemas u tom dzeku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno visokotonce stavi, ne idu bez razloga oni u visini glave, lepo ispune i spektar i prostor. Ja imam fabricki visokotonce u vratima, ali elektro stelovanje retrovizora, ne znam da li postoji rucno stelovanje sa visokotoncima, pa da nadjes takve maske na otpadu.

Ti u vratima nemaju veze sa niskom tonovima, samo srednje ces cuti, kada bi dampirao vrata mozda bi i dobio nesto niskih frekvencija, ali ovako ce samo da "vrse posao"

Woofer u gepeku je zaduzen za niske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam sve. Nemam ja te pinove u vratima tako da sam klasicbo provukao zice. Moram reci da pre kada sam hteo (pogodila pesma) pojacavao na 40/64, sada pojacam na 20 a basove moram na +2 i opet lupaju kao ludi. Trebam da uzmem sada woofer i da ga kompletiram. Napred su Blaunpunkt neka GT seria od 45w i veoma lepo se cuju. Dvosistemci su.

Ima Puntica sa rucno stelovajucim retrovizorima i visokotoncima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipici, zanima me sledece.Trenutno imam stariji tip automobila i vise nemam zvucnike u njemu :S e sad, zanima me da li mogu da ugradim samo vufere ili uz to moram kupiti i pojacalo?Pozdrav i izvinjam se ako nije na dobrom mestu otvorena tema :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sve radi samo pojačalo...moralo bi da ima podešavanje..gde će davati samo niske tonove...tj...gde će raditi samo bas. Tako je kod mene u autu. Imam pojačalo i na njega povezan samo bas. I čuju se so udarci...a inače mogu da promenim i da se čuje i zvuk. Pogledaj na pojacalu ima li neko stelovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Treba mi pomoc oko Instalacije sistema u Stilu.

Imam pojacalo 

Hifonics Titan TXi4006 2 x 200 watts i subwoofer Hifonics ZX12 BPi Subwoofer 500w 4ohm 

Hocu da promenim zvucnike u prednjim i zadnjim vratima, jer su ovi gotovi.. 

Planiram da kupim neki prosecan pionir plejer 4x50w(80e)

 

E sad me muci jedna stvar

Do koliko w ili db moze da gura taj plejer jer ta 4 zvucnika hocu da spojim direktno na plejer a subwoofer na bridge mod i da li je to ispravno povezivanje kako sam ja zamislio.

I da li treba da idu neki dodatni osiguraci ili slicno za pojacalo? 

Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno sam i ja povezao muziku: na Pioneer sam nakacio fabricke zvucnike, a audio izlaz povezao na pojacalo. Dalje sam, naravno spojio pojacalo sa zvucnikom (wufer ili subwufer). Pojacalo se pali preko plejera, a ima stalni plus i minus. Savetujrm ti debele zice koje bi trebalo sprovesti direktno sa akumulatora i pritom na plus staviti osigurac. Ako te zanima imam bas dobar nov pioneer, a nije ni skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Forumasi, jel ima neko iz Nisa na forumu, ko bi hteo da mi pomogne oko povezivanje zvucnika i pojacala u kolima (Bravo 1.6 16v).

Iskreno nikad nisam povezivao pojacalo, a smatram da ce mi trebati da bi sve to bolje culo. Inace u auto je fabricki cd plejer.:rolleyes:

 

Aj, pa hvala unapred :whistle:

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Inace citao sam po forumu kako i sta, nego nekako mi je tesko da se sam latim posla, ne bih da napravim stetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,ljudi,do skoro sam imao JVC radio,sve je radilo bez problema,radio sam mogao da upalim i kada ne okrenem kljuc na kontakt. Uzeo sam juce Pioneer MVH- 170 UB radio,medjutim,radio radi dok je okrenut kljuc na kontakt i dok radi,kada je izvadjen kljuc i nema konatka,radio nece da se upali.. Radi se o Fiat Puntu 2003 1.2 16v.. Proverio sam zice,sve je ok. Sta li moze da bude? Citao sam iz poruke pre da je covek resio problem isto na Puntu,ali kod mene nikako.. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...