Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

Ljudi da li neko moze da mi kaze kako da proverim da li radi zvucnik, treba da uzmem u nekoj kombinaciji zvucnik za vufer 12, covek garantuje da radi, ali bi ja da proverim za svaki slucaj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ide to sa baterijom, cuo sam neku pricu ali ne secam se detalja tacno, videcu da nadjem nekog ko ima povezano sve pa da samo zakacim moj na zice da vidim kako svira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao momci, skoro sam nesto otkacio na wuferu zbog pomeranja akumulatatora. Juce sam sve zice povezao ponovo na pojacalo i sada radi bass ali da lije normalno da se i zvuk cuje kroz wufer? :)

Pogledaj da nisi na pojacalu slucajno prebacio kanal za vufer da radi u full range-u ili HPF. Treba da stoji na LPF (low pass filter), tj da pusta samo donji opseg frekvencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, danas sam kupio Sony gt 330 cd player. Eh sada povezao sam 4 zvucnika i  + - i sve radi lepo samo sto ne radi mi FM tuner. Kada prikljucim antenu ugasi se radio pa se upali ali ne rade nijedni dugmici dok se ne izvuce dzek od antene. Ostale su od "euro" dzeka 3 zice, to su plava, svetlo plava, i plava sa belom crtom. da liima tu neka caka da se poveze sa te tri zice da bi proradio i radio. Kada ubacim cd sve lepo radi samo sto nema radio... Sta bi mogao biti problem? U pitanju je Toyota Carina gl 1990 nas drugi auto, isto se desava i na kupeu otkad sam nesto izvlacio iza taj dzek pa vratio pa i tamo ne radi radio. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi ti neki unimer il probnu lampu i vidi da nemas kojim slucajem plus u anteni. Ne znam sto bi tiltovao plejer ako ne zbog toga ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sa probnom lampom i unimerom i nema nicega. Cudi me kako to i na kupeu sada ne radi ?? UFO ATACK! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:help: Pozdrav svima zanima me sledece imao sam povezana 4 zvucnika u gepeku nekim sistemom e posto je polica lupala ko  luda resim danas sve da pocupam i da stavim 2 zvucnika 10 cm na fabricka mesta pozadi e sad ova cetiri zvucnika su bila povezana na sledeci nacin upitanju su 2 bas zvucnika i i 2 visokotonca i to je sve znaci nema zvucnika u vratima...

Dva kabla su otisla na jedan visokotonac dva na jedan bas al zato na drugi bas su otisla cetri kabla dva kabla sa drugog visokotonca i jos dva kabla na taj bas i to spojena? tako da ja sad ne znam sta od tih kablova da povezem na 2 nova zvucnika moze li se sta unimerom videti  sta su izlazi verovatno je neko sva 4 izlaza dovukao pozadi pa nekim sistemom to ispovezivao sve sam pocupao ostali samo kablovi!!! :help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca31300.jpg

 

Pozdrav prijatelji

 Imam dilemu da li je ovo moguce - to jeste da li je to OK
 Vezivanje kondenzatora za pojacala na ovaj nacin - ja sam na slici probao na najlaksi nacin da objasnim kako sam ja mislio da povezem, pa mi treba savet nekog poznavaoca da li je to ok ili nije -   ako je potreban jos neki INFO oko bilo cega slobodno pitajte

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da provucem kabel za napajanje pojacala od akumulatora do gepeka?? Tj. gde ima rupa za kabel od motora do unutrasnjosti???  Rasturicu ceo auto i posle ce mi biti zao, a vec sam polako poceo :(

Magnat i Hertz su na cekanju :(

 FIAT STILO 1.6

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao :D

Treba da skinem brisace zbog one plastike..to sam vec probao. Odsrafio sam ih ali nisam uspeo da ih svucem jer  verovatno nisu nikada ni skidani. Ne mogu da ih svucem,kao da su zapeceni i ne znam koliko smem da ih cimam da nesto ne sjeb...

 http://forum.stiloclub.it/viewtopic.php?f=119&t=1834&start=420

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brisače uspravi i lagano klati mora da popuste, samo pažljivo.

Sledeći problem u najavi može da bude ona plastika ispod bisača. Ona još gore zapekne, a tu budi veoma pažljiv.

Otprilike i na drugim forumima sam nalazio isti / sličan put.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naprskao wd-om čini mi se sve 3-4 puta, ostavio da se osuši i onda podigao i spustio brisače par puta. Na kraju su lagano sišli. Samo pažljivo da nešto ne pukne :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Da li neko zna gde se kace dve zice od(mislim da je to od pojacivaca za antenu za radio) koje idu nezavisno od antenskog kabla iznad ona dva konektora koji idu u radio. Menjao sam fabricki cd na starom bravu,za after-market i sad nema nikakav prijem kad utaknem antenu. Cd radi normalno. Iznad svetla u kabini ima mislim mali pojacivac za tuner, i iz njega idu te dve zice, pored antenskog kabla.   :wallbash: Pretpostavljam da je jedna od njih za napajanje tog malog pojacivaca?

Stilo

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam u puntiši hlx paket sa vuferom i Pioneer deh-2800mpb.

Povezan je boja na boju i radi i kada je ključ izvučen. Sumnjam da malo više vuče struje kada je isključen i auto zaključan pa me zanima da li može da se poveže da ide preko ključa, je li to zamena crvene i žute i da li bih dobio šta po pitanju potrošnje kada je isključen kada bi išao preko ključa?

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...