Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

Aj ja da postavim pitanje... Poručio sam od drugara sa foruma fabrički vufer od sportinga koji planiram da namontiram na 1.2 8v, koji koliko sam upućen nema sprovedene kablove do mesta na koji se on kači... Plejer je SAL koji ide na USB i znam da je 4x35w, slab je relativno, a zvučnici su 4 komada kenwood, e sad, vufer je aktivan i ne treba mu pojačalo, ali da li bi muzika bila glasnija i kvalitetnija ako bi plejer bio malo jači, npr 4x50 i sl? Dajte neki savet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanceX: taj clarion ima max 4x20wrms a krcanje cujes ne zbog slabih zvucnika nego zbog izoblicenja pojacala u plejeru. Ako ne zelis amp, uzmi hertz sisteme i elipse koji dobro sviraju i na plejeru zbog velike osetljivosti. Ako si u prilici i znas nekog ko ih ima, najbolje da ih prvo poslusas jer mozda imas velike apetite i ne budu ti gruvali ko blesavi :thumbsup:

@SikterBre: nece ti drugi plejer promeniti stvar, mozda na ostalim zvucnicima al na aktivnom vuferu ne. U svakom slucaju, neki drugi kvalitetniji plejer ce ti ucitati i na kvalitet zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak amp kao amplifier kao pojacalo? :D a hertz sistemi ne znam sta su :)

hertz sisteme zbog velike osetljivosti? :D cega, player-a? a ne znam ko ima tako nesto da bih mogao da poslusam :) a da li bih mogao kao privremeno resenje da stavim dva velika zvucnika od linije? koliko ja znam to su zvucnici od 100w, tj jedan zvucnik je 100w, i pazi, kada radi na liniji, cuju se odlicno, bas glasno i jasno, ako bih povezao u kola da li bi se culi isto tako ili?

ne razumem zasto krcanje se cuje zbog izoblicanja? sta to znaci, da nesto ne valja sa player-om ili ? :D jbg, ne znam oko povezivanja nista skoro :D

hvala :)

Edited by MilanceX

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanceX: predlazem da procitas ovaj tekst da bi malo vise upoznao celu pricu.

Nikako ne stavljaj u kola zvucnike koji su predvidjeni za kucnu upotrebu jer nemaju isti otpor kao i auto zvucnici, pa mogu da ostete plejer.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu detaljno da procitam text na koji si me uputio, hvala. :)

A posto sam vec povezivao kucne aparate na kola, sto si rekao da nikako ne radim, a plus sam i pojacavao malo jace, da li sam ostetio nesto? zvucnici za kucnu upotrebu su bili u kolima 3 sata, od kojih nisam vozio uopste, samo sam probavao 5 razlicitih zvucnika, malo jedan, malo drugi, malo oba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanceX: Po mom saznanju preporučuje se jačina zvučnika da bude bar 30% veća od izlaza player-a, ali ni tada nećeš moći pojačati do kraja i imati čist zvuk.To je playar-ov max. tada kvalitet opada.Npr.ja imam Pioneer playar 4x50 i magnatove zvučnike od 100W nominalne snage i rade extra ali pri kraju počinju krčati.Skopčam ih na pojačalo i rade kao ludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Taj plejer od 4x50Wmax ima ~4x20Wrms, sto je za zvucnike od 100Wrms premalo. Do sada se najbolje pokazala varijanta da je amp iste ili malo jace snage kao i zvucnici, a gain podesen na ne vise od 50-70% (jeftini digitalci max 50%, AB 70% dok pure A class moze i malo vise al se greje ko ringla). Tako podesen setup ti daje max kvalitet zvuka koji moze da se izvuce iz njega. Sve preko toga baca amp u zasicenje, javljaju se razne distorzije i galama u vidu krcanja i sl. Slicno vazi i za zvucnike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sad po ovom "lepom" vremenu nemam sta da radim padaju mi svakakve ideje pa sam u dilemi da li sam izgubio na kvalitetu zvuka u mojim kolima sa ovim povezivanjem...Imam osecaj da to moze mnogo bolje da radi... Ovako na DVD playeru imam samo dva cinc izlaza za pojacalo a ja imam 2 pojacala pa sam jedan cinc povezao na jedno pojacalo jer na njemu koristim samo woofer a drugi cinc sam razdvojio prvo u 2 cinca sa onim razdelnikom pa samo posle ta 2 razdvojio u 4 cinca sa jos 2 razdelnika i to povezao na pojacalo. Gruva solidno ali mislim da mogu tu jos da izvucem.

Da li vi imate neki predlog kako bi to mogao da odradima da izgubim najmanje na kvalitetu?

Evo jedna slika cisto da vam malo docaram kako je to poveznao

untitled.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si odma posle dvd-a da podelis signal sa dva razdelnika i jedan par posaljes na jedan amp, drugi par na drugi amp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@klaywert

4 ulaza ide zato sto na tom pojacalu koristim 4 zvucnika...

@podvarak

Nisam te bas najbolje razumeo jer meni na pojacalu 2 treba samo jedan signal a na ovom prvom mi treba 4...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@klaywert

4 ulaza ide zato sto na tom pojacalu koristim 4 zvucnika...

Ne treba ti 4 ulaza na pojacalu za 4 zvucnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao problem 2 cinc izlaza sa plejera a 4 ulaza na pojacalu

PC180318.jpg

pa sam morao da trazim cinceve koje sam jedva nasao....jer su dva za prednje zvucnike a dva za zadnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvd ima jedan par cinceva kao izlaz za pojacalo, a tebi treba tri para: jedan par za pojacalo koje ti tera vufer a dva para za ovo sa slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet :D Dobio sam ideju kako cu dobiti bolji zvuk sa drugacijim povezivanjem nego sa ovim sto sam do sad imao...

Danas sam 2 cinca iz cd playera povezao na pojacalo 1 koje tera 2 zvucnika koji su u tapacirima pozadi i 2 zvucika koje tek trebam da ubacim u vrata napred...A pojacalo 1 sam povezao preko HI inputa znaci doveo sam sve izlaze zvucnika sa cd playera i povezao na 2 Hi inputa na pojacalo tako da mi rade sva 4 izlaza i na to pojacalo povezao 2 elipse koje su mi u polici pozadi i woofer...

I radi neuporedivo bolje nego pre sa onim povezivanjem ali problem se javlja kada dam kontakt pocinje da zuji bas takodje i kada se upali pocne da zuji...Pa me intersuje da li neko zna kako mogu resiti ovaj problem? Kablovi su svi odgovarajuce debljine i svi spojevi su dobri proveravao sam ih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stavljao sam drugi cd player isto zuji posle sam stavljao jos jedan i isto zuji...Iskljucio sam jedno pojacalo isto zuji pa sam iskljucio i drugo pojacalo i zuji...Samo zvucnici koji su na jednom pojacalu manje zuje (ovo koje je povezano sa cincevima) a ovo koje je povezano na hi input vise zuje... Na jednom Hi inputu ima 5 pinova idu + - pa onda minus koji ide na minus od cd playera ili pojacala pa - + da li moze da zuji ako sam obrnuo slucajno neki + - na ulazu u hi input...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam raskaciohi input da vidim da li sam sve do bro vezao i sve je ok... Vise nemam predstavu sta moze da zeza...

Da li je problem do nekog uredjaja ili u instalaciji?

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da li imas xenone, ako imas probaj da ugasis svetla mozda balasti prave smetnje. a ako ne ne znam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...