Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

ja ipak mislim da ima 1000...hahah :))

woofer necu sigurno stavljati u skorije vreme,tek tamo pred leto ali MOZDAAA...da izostavimo sad to pitanje ;)

mene sad kopka sto je reko @podvarak sta moram sve jos da stavljam kad bi ubacio jos jedno pojacalo za elipse...pa se dvoumim :) al uostalom da cujem kako rade ovako,pa da vidimo...al verujem da cu ici na jos jedno pojacalo,jel uvek hocu jace i bolje :) haha mladost ludost

e recite mi samo jel mogu odma da zamenim osigurace na 2x50 :) ??

i na kraju da nadjem nekog majstora da mi sve to poveze lepo :D ako neko zna,moze preporuka :) a da nije skup,hehe

i ja zaboravio da kazem da na CD-u imam samo jedan izlaz za pojaclao(2 cinca ona) znaci moram i neki Y razdelnik da uzmem kako sam cuo ?

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEVEL...jel da stoji oa onoj gore crtici izmedju MIN I MAX

ili vodoravno izmedju MIN i te crtice na pola ?

ako me razumes

eo slike da bude jasnije ( ovo je sa neta slika ) znaci nisam ja podesio

image.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako crtica gore je NORMAL tako da podesis na pola ili malkice malo vise ismedju MIN i NORMAL ili kako si naveo (vodoravno izmedju MIN i te crtice na pola)

Osigurace ni pod kojim slucajem ne dirati ostavi tako kako je fabrika propisala.

Za pojacalo Elipsi je potrebno isti kablovi kao i za woofer mada ces napajanje i signal uzimati sa pojacala za woofer ili u drugom slucaju kupiti razdelnik za napajanje kao i razdelnik na cinc-signal. Na jednu stranu auta npr. kod vozaceve strane privesti samo plus od akumulatora i plus remote sa plejera, dok sa druge strane sprovesti cinc kablove tj. signal, da ne bi doslo do sustanja zvuka. Masa se uzima sa sasije stim sto se morati malo sa smirglom skidati farbu do golog lima da bi imao sto bolji kontakt.

Razdelnike ces sigurno naci u Kanibal prodavnici.

Ako znas dobrog majstora nece ti uzeti vise od 1000-1500 inace ovako uzimaju i do 50 evra zavisi kolko posla ima pa ti vidi dal se isplati!!

Edited by Black Storm

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve lepo objasnjeno:) svaka vam cast :) i hvala vam punoooooo

ici cu najverovarnije kod caletovog drugara da mi poveze sve to,radi na auto placu ( BEO AFRIKA ) na novom beogradu :) nesto ga castim i super ;))

javljam se cim spojim sve :))

sve najbolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eo me opet ;D sad citam postove opet,pa imam jos po neko pitanjce

podvarak je spominjao X-over frekfencija

"X-over rezna frekvencija ti zavisi od vrste kutije koju pravis"

moja kutija je kompresiona ? :)

e koliko je najbolje da stavim Hz...jer ja kakav sam ima odma na MAX :) haha

i sta mu dodje

"naravno preklopnik prebaci na LP"

sry ako smaram ;)

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

LP je skracenica za Low Pass Filter. To znaci da preko tog potenciometra odredjujes do koje ce frekvencije da ti svira sub. Znaci, ako podesis low pass filter na 50Hz onda ce sve frekvencije iznad 50Hz biti odsecene. Neko ti je vec napisao da taj potenciometar podesis onako kako ti se cini da najbolje zvuci bas. Niko ti ne moze reci kako da tacno podesis jer jedan ISTI zvucnik NE MOZE svirati isto u dva razlicita prostora. Tako da, ostaje ti da malo eksprimentises. :)

Suprotno od LP filtera je High Pass Filter i on radi obrnuto, propusta visoke, a sece niske frekvencije.

Nemam pojacalo u kolima niti sub ali ovo ti pisem kao neko ko se bavi muzickom produkcijom. :)

filter3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako ti je i Podvarak napisao. Kreni kao sto ti je on predlozio, od 30Hz. Znaci, ako stavis 50Hz imaces vise basa. U principu, namesti onako kako se tebi cini najbolje. Fora je da podesis tako da ti se bass ne preklapa sa ostalim zvucnicima jer ces tako zamutiti bas.

Moras malo i sam da eksperimentises. Niko ne moze napamet da ti kaze na koliko gain da stavis i koje frekvencije da seces. Dosta promenljivih utice na sam zvuk i kao sto rekoh, jedan isti zvucnik ne moze isto svirati u dva razlicita prostora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eo opet mene smaraca :) hehe

sad sam izvalio da imam prekidac X-over na pojacalu da prebacim na LP

imam i OUTPUT X-over jel i njega na LP ili HP ili FULL ? ili da probam sva tri pa sta mi najvise odgovara :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da probaš sam lepo, trebaće ti par dana da dođeš do idealnog zvuka koji opet u nekim pesmama će biti bolji ako pojačaš ili smanjiš neke zvukove, sve zavisi koju muziku slušaš u trenutku.

Tako na primer ako slušaš house muziku pa pređeš na Iron Maiden, moraćeš za Mejdene da pojačaš subwoofer i basove da bi uopšte osetio da je pesma živa.

Isto tako npr su meni pričali da pojačalo stavim na LPF jer mi na njega ide samo vufer bridgeovano, ali sam provalio da je zvuk ipak mnogo bolji kada na vufer pustim i malo srednjih tonova, kod mene je na pojačalu potenciometar od LPF ka HPF pa okreneš koliko voliš, nije ono da je preklopnik pa biraš ili ili, negde na pola između LPF i HPF mi je najbolji zvuk.

Moguće da je to zato jer meni elipse nisu puno jake, pa treba pomoć vufera, zbog svega što rekoh, probaj sam pa polako :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da,isprobacu sve pa cu da nadjem nesto sto mi najvise odgovara :)

hvala vam puno,mnogo ste mi pomogli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomagajte :( imam problem sa CD-om

kad se CD poveze prvi put sve radi normalno...i posle nekog vremena mi se izgubi u podesavanju BASS i TREBLE

jel zna neko u cemu je problem :( ne mogu da verujem kakva glupost

ps... elipse jedu malu decu i bez pojacala :))

a za ostalo cekam kablove ;)

Edited by Veljko70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc kupio sam kablove za woofer ,i ne znam de da provucem kabal iz kabine do akumulatora inace je 10mm2 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti savetujem da ti ipak to odradi neko strucniji za ~500din nadoknade. Ne znam koliko si vican u skidanju pragova i ostalog al procedura ti je da ga od akumulatora gurnes ispod dole do pedala pa onda ispod pragova kod vozackog sedista i onog iza, pa do gepeka. Usput moras da vodis racuna da ga ne prikljestis negde i da obavezno stavis osigurac na pocetku kabla (ispod haube).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da sve ovo radis na +20 stepeni jer ti nece ostati nijedna zabica od tih pragova i cega vec sve ima na GP sto mora da se skine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na puntu 2 sebi provukao kroz rupu kroz koju već ide snop kablova od akumulatora do table sa osiguračima ispod volana, naravno i osigurač sam stavio do akumulatora...a posle dalje ispod tepiha koji se otkačinje na jednu žabicu, pa kroz prag koji se drži na samo dva šrafa i u njemu već imaju nosači za još jedan kabl, zatim ide ispod plastike one iza vozačevog sedišta, pored zadnjeg sedišta, pa ispod sedišta do gepeka.

Taj detalj ispod sedišta je jedini kritičan na kasniji priklešt, pa tu malo mora da se smisli i fiksira kuda da ide kabl...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu, imam jedan problem pa bih voleo ako neko moze da mi pomogne da ga resim.

Imam fiat bravu sve je u redu ali problem su mi zadnje ozvucenje.

Nasao sam zice koje su bile iza tapacirunga sve je to u redu ali tamo iza radija nema slobodne zice sa kojim mogu da povezem da radi i nazad...

Ako neko moze da slika svoj izlaz iz radia pa da ja vidim kako je povezano nadam se da razumete u cemu je problem.

hvala unapred.....

uu1.jpg uu2.jpg

uu3.jpg uu4.jpg uu5.jpg

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, pokusao sam da spojim novi CD Player u auto ali nisam uspeo :no jer kada spojim ove postojece dzekove u novi player upali se sva instrument tabla ali player ne radi :no

Interesuje me da li je moguce spojiti novi CD Player i kako :question: na ove dzekove a da pritom kvaliteta zvuka bude standardna i da radi fabricki woofer kao woofer a ne kao obican zvucnik.

Ovaj radio je trenutno u autu:

dd1.png dd2.png

a ovaj radio pokusavam ubaciti:

dd3.jpg dd4.jpg

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokiiii

Koliko ja vidim tebi su zelena i plava zica slobodne a to su ti zice od zvucnika.Na njih povezes te zice od nazad i resio si problem. Pritom treba da obratis paznju koja je + a koja - jer ako okrenes kontra onda ce ti bas uvlaciti membranu umesto da izbacuje i imaces samim tim losiji zvuk.

@Hidro

Treba da spojis na radiu crvenu i narandzastu zicu u jednu i onda da vezes na crvenu ili narandzastu sa auta.

Jedna od te dve ti je vezana na bravu auta i kad ugasis auto ugasis i muziku a druga je stalni plus sa kojom ako vezes ove dve spojene zice mozes da palis muziku i bez kljuca u bravi.

Na kablovima od Pioneer uredjaja imas vec zabice koje samo treba prespojiti.

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokiiii

Koliko ja vidim tebi su zelena i plava zica slobodne a to su ti zice od zvucnika.Na njih povezes te zice od nazad i resio si problem. Pritom treba da obratis paznju koja je + a koja - jer ako okrenes kontra onda ce ti bas uvlaciti membranu umesto da izbacuje i imaces samim tim losiji zvuk.

E u tome je problem ja iza radija nemam slobodne zice da povezem sa ove dve zelene i ove dve ljubicaste (na slici su plave) ima samo za napred tu je sve u redu ali za nazad ja iza radija nemam slobodne zice sve sam pokusao i nece....:(

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lokiiii pa sive i bele zice su ti prednji zvucnici a zelene i plave zadnji! Posto su ti povezane sive i bele onda su ti slobodne zelene i plave.

U radio ti ulaze dva konektora:jedan je za struju a drugi je za zvucnike gde imas 8 zica od cega su 4 + a 4- i to ti je prosta matematika.Ima i uredjaja koji su za dva zvucnika ali ne verujem da Bravo,Brava imaju takav uredjaj.

Ako imas zice sprovedene do mesta za zadnje zvucnike onda su one tu negde kod radija ako nisu povezane,samo treba malo da rasceprkas te zice i naci ces ih a onda ih povezi.

Joj da sam tu sad bih to za 10 min napravio!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba da spojis na radiu crvenu i narandzastu zicu u jednu i onda da vezes na crvenu ili narandzastu sa auta.

Jedna od te dve ti je vezana na bravu auta i kad ugasis auto ugasis i muziku a druga je stalni plus sa kojom ako vezes ove dve spojene zice mozes da palis muziku i bez kljuca u bravi.

Na kablovima od Pioneer uredjaja imas vec zabice koje samo treba prespojiti.

Druže, ja to tako i uradim, ali ne radi mi woofer.Na radiu ima šema spajanja (šta koji džek označava), ali on nije tako spojen.Npr.na šemi pokazuje da je na crnom euro džeku crvena žica +, a crna -,međutim te žice se nalaze po meni na mjestu izlaza,a onda na zvučniku iskopčam kablove i instrumentom ih nađem na džeku napajanja.Znači kao da je kombinovano. Pola izlaza je na jednom, a pola na drugom džeku, a napajanje sa bravice se nalazi na jednom,a živi kabal na drugom džeku.Otvarao sam radio da vidim da nije neko nešto prčkao oko tih kontakata, ali mi sve izgleda fabrički lemljno.Ne znam šta da radim :wallbash: Pokušao sam narezati neki CD ali neće da ga pokrene, a pokreće neki koji je sav izgreban. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ljudi, citao sam temu, ali nikako ne razumem sve sto se pricali :D uglavnom, imam Clarion cd/mp3 player, koji sam dobio uz kola (Fiat Bravo) i na njemu pise "High Power 4x51w" sto bi znacilo da je izlazna snaga tog cd player-a na 4 zvucnika, svaki po 51w? Imam nazad 2 zvucnika, ne znam koji su i koliko su jaki, ali na magnetu onom nazad pise "ICE" a napred u vratima isto imam 2 zvucnika, o kojima nista ne znam (jer su u vratima,a da bih video koji su moram da skidam svu plastiku sa vrata :D ). CD player moze da se pojaca do 40, a ja najbolji zvuk imam kada pojacam vecinu pesama na 23-25 sve preko toga, javlja se distorzija, ne mogu zvucnici da podnesu toliki bas, i onda krci, e sad, imam subwoofer od kucnog dvd-a 5+1, i stavim ga u gepek, i bez pojacala povezem na levi zvucnik u gepeku, tako da radi i zvucnik a i subwoofer taj, i radi on, ali opet, cim pojacam preko 23,24 opet se cuje ono krcanje, jer isti taj bas pusta i na ostale zvucnike u kolima... sto bi znacilo da sve i da stavim pojacalo i povezem woofer na pojacalo, opet bi krcalo, jer ostali zvucnici isto pustaju bas a ne mogu da podnesu toliki bas ili? To sto pise na player-u da je izlazna snaga 4x51w, da li to znaci da ako bih ja stavio na primer nazad 2 zvucnika kojima je nominalna snaga (RMS ako se ne varam) 51w, i napred iste takve, to bi bilo 4x51w zvucnici a i player je isto toliko da li bih mogao da pojacam do kraja, tj na 40 a da mi ostane cist zvuk? question.gifwelcome.gif

ili ako znate da mi kazete najbolje resenje, da uzmem 4 nova zvucnika da ne zezam sa pojacalom i wooferom, ali da ta cetiri zvucnika gruvaju kao blesavi :)

Edited by MilanceX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...