Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

nemam xenone...Danas sam ceo dan se zezao oko toga sve moguce kombinavcije sam pokusao i dalje zuji :( Zabolela me glava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti naponski kablovi od pojacala prolaze zajedno sa cinc/hi input kablovima, ili negde blizu.

Da li ti kablovi koji vode od pojacala ka zvucnicima prolaze negde pored/blizu naponskih kablova?

Da li ti je na pojacalima dobra masa?

Ta 3 su ti najcesci uzroci zujanja.

Provereno iz iskustva, vise puta, kod vise ljudi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napisem ovde...Problem je resen tako sto sam stavio deblju zicu na minus i sve spojio preko cinceva i sad nema nista da zuji sve je cisto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svom autu (Bravo) imam faricku muziku sto podrazumeva fabricki kas, zvucnice u vratima i zvucnike u tabli iza soferke.

Hteo bih da stavim cd player, i kupio sam plastiku koja se umetne umesto kasetofona jer je veci, pa u njega dodje cd player.

Zanimam me kako se povezuju kablovi na euro dzek, ako je neko radio slicno.

A i zanima me pozadi pored daske u gepeku koje velicine mogu da stanu zvucnici u one plastike sa strane. jer u njima nemam zvucnike a hteo bih da stavim pozadi negde a da ne busim dasku.

Hvala unapred, bas sam ga zamrsio :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pomoglo je dosta! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam izvucenih ignition 12V, desi mi da izvucem kljuc i ostavim radio... i to me nervira. Odakle da izvucem ignition 12V zice za radio kako bi mi se radio gasio kada izvucem kljuc?

Punto 2002.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja ovde nesto pitam, imam neko pojacalo BOSE ali fabricko iz audija, znaci ima neki dzek sa kojeg ja ne znam sta je gde i nemogu nigde da nadjem nista, hteo sam dva zvucnika da povezem na njega, e sada ako neko zna ili je slucajno imao dodira sa ovako necim pa da mi malo pojasni, i kad saznam sta su ulazi, izlazi, napajanje, da li na njega na ulaz idu direktno izlazi sa plejera , ili mora bas sa izlaza za pojacalo znaci sa cinceva ili RCA. Evo i koja slika kako to izgleda pa ako neko nesto zna i moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan.

2012_04_14_01_46_30.jpg 2012_04_14_01_46_46.jpg

I da, ako iko zna koje su specifikacije ovog vanzemaljca tj koliku on izlaznu snagu daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto sam nasao je uputstvo za povezivanje sa nekog poljskog foruma:

hook side, left, top row, 1-13:

Power +, nc, nc, audio in 1+, audio in 1-, audio in 2+, audio in 2-, in sub? ?, nc, nc, nc, out sp +, sp-out;

bottom line 1-12:

sw Power +??, power-, (sp out +; sp outs) (sp out +; sp outs) (sp out +; sp outs) (sp out +; sp outs) , (sp + out; sp-out);

Probaj za ostalo da se raspitas na nekom audi forumu, posto je ovo sprava iz A8/S8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala komso. Video sam da jedan clan prodaje za lybru isto je BOSE ali vidim da ima i instalaciju pa da pitam ako bude hteo da mi procita sta je koja zica. Pokusacu i na audijevom forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Imam jedan problem što se tiče muzike u autu. Naime pre 7 dana sam ugradio pojačalo u auto. Sve sam lepo povezao , doveo novu struju i masu većeg preseka, razdvojio sve kablove (struja i masa mi prolaze sa leve strane, a kablovi od zvučnika i RCA kablovi sa desne strane) . I u radio sam doveo novu ,jaču struju i masu. E sad ono glavno, sve lepo radi svira , ali kad je ugašen auto. Čim upalim auto dobijam zujanje u zvučnicima , koje se pojačava dodavanjem gasa. Sve sam probao što sam znao i ništa ne vredi. Radio mi je prilično dobar, Alpine , a pojačalo ima 4 izlaza i 400w.

Ako neko zna odgovor ili je imao sličan problem , molio bih za savet

Veliki pozdrav svim ljubiteljima dobre muzike

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

promeni kablove na svecicama kapu i ruku i pprblem ce da nestane nesto od toga probilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije los kvalitet kablova i pojacala. Imas u elementi i kanibalu RCA filtere, probaj s njima da resis problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio kablove na svećicama , kapa i ruka su dobre. Raskačim pojačalo i primetim da mi i bez pojačala jedva primetno zuje zvučnici u vratima , koji su priključeni na CD. Da li ima veze ako mi ti zvučnici dodiruju lim na vratima, iza tapacira. Još mi jedino to pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas izolirku kod kineza za 50 din pa kupi par komada pa probaj da se igras malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakako si trebao da staviš, nije obavezno, neki sunđer ili sunđer za dampiranje zvučnih kutija između zvučnika i vrata ili lima ako je sa 3 vrata. Imaš da kupiš filtere, kao što kaže podvarak, koji se montiraju na + pre ulaska u cd, kasetofon, pojačalo, ili ako ti je dosadno možeš ga i sam napraviti, to je obična zavojnica, ja sam ga pravio sam na mom bivšem stojdžeru, jedna ravna platna od 12-14mm i 2 reda bakarne žice od starog trafoa, kad sam namotao, namazao sam lakom za nokte i kad se osušilo prelepio onom molerskom papirnom samolepljivom trakom, tada nije bilo da se kupi gotovo. Samo je bitno da dolazak struje bude onaj početni kontakt a krajnji ulazi u uređaj.

A pošto kod mene sa leve i desne strane prolaze strujni kablovi ja sam do zvučnika sproveo kablove do centralne konzole, jeste više posla ali se samo jednom to uradi i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem, pa ako je moguce da mi neko da odgovor!

Ovako, kupio sam nov CD pleyer za auto ( Punto 2003 god). Skinuo sam stari CD pleyer, koji je bio kod prethodnog vlasnika, i postojeci konektor ubacio u novi CD pleyer. Ukljucim ga, ne radi!!! Vratim stari, ne radi ni stari, Proverim osigurac, on pregoreo. Izvadim sve zice kad tamo instalacija od auta i veza sa konektorom koji ide u CD pleyer je uradjena samo obicnim povezivanjem zica i sve to obmotano izolir trakom. E sad, ja imam semu novog Cd-a, i sutra cu kupiti Euro konektore ali mi treba tacna oznaka boje kablova u instalacijama u puntu, (koji kabal cemu sluzi) , kako bi pravilno sve to povezao. Ako neko zna neka javi, hvala unapred!

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj kum je kupio punta proslog avgusta 2002god bez serva,klime 13-ice gume jednom recju go ko pistolj.

Posle nekog vremena me je zvao da kupimo i postavimo mp3 plejer (jer se razumem u zice a po profesiji sam elektricar,doduse ne auto nego banderas).kupio je pioneer-ov mp3.i sad tu nema mnogo matematike euro konektor(valjda se tako zove) iz puntove fabricke instalacije ubodem u konektor koji se dobija uz mp3, ubodem antenu, radio radi, disk takodje sve to spakujem i kraj.posle nekoliko dana njemu rikne akumulator.

Kum kupi novi, posle dva dana i on bez struje.otiso ca ga reklamira,majstori mu izmerili potrosnju sa ugasenim svim potrosacima i rekli mu da je 3 puta veca od maksimalne.kada su skinuli plejer potrosnja je bila ok.problem je resen tako sto sam mu prevezao dovod struje preko kontakta pa me sad interesuje kako je to moguce kad sam u mom puntu na isti nacin kao prvobitno povezao kenwood-ov mp3 i to radi bez greske i bez kontakta i neprazni akumulator cak i kad ga ne upalim po nedelju dana.da li mozda plejer fabricki nije dobar?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identican problem je imao cale od drugara na Grande puntu menjao 2 akumulatora dok nisu skontali da ustvari cd vuce struju i kad nije upaljen...u pitanju je bio Alpine Cd mp3 player.....i njemu je sad namesteno da cd radi samo na kontaktu sto ga dosta nervira al kaze da ne moze drugacije tako su mu bar rekli u Vesicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije isto bre to je cd player ne grejalica da vuce tri puta vise nego sto je to propisano vidi kako si spajao te zice da nisi prespojio nesto da zapalis auto...

ako vec nisi posto vidim ne javljas se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj kum je kupio punta proslog avgusta 2002god bez serva,klime 13-ice gume jednom recju go ko pistolj.

Posle nekog vremena me je zvao da kupimo i postavimo mp3 plejer (jer se razumem u zice a po profesiji sam elektricar,doduse ne auto nego banderas).kupio je pioneer-ov mp3.i sad tu nema mnogo matematike euro konektor(valjda se tako zove) iz puntove fabricke instalacije ubodem u konektor koji se dobija uz mp3, ubodem antenu, radio radi, disk takodje sve to spakujem i kraj.posle nekoliko dana njemu rikne akumulator.

Kum kupi novi, posle dva dana i on bez struje.otiso ca ga reklamira,majstori mu izmerili potrosnju sa ugasenim svim potrosacima i rekli mu da je 3 puta veca od maksimalne.kada su skinuli plejer potrosnja je bila ok.problem je resen tako sto sam mu prevezao dovod struje preko kontakta pa me sad interesuje kako je to moguce kad sam u mom puntu na isti nacin kao prvobitno povezao kenwood-ov mp3 i to radi bez greske i bez kontakta i neprazni akumulator cak i kad ga ne upalim po nedelju dana.da li mozda plejer fabricki nije dobar?

Sigurno je plejer neispravan, bez obzira sto je nov. U stanju mirovanja potrosnja struje ne sme biti veca od 100mA (0.10A). Skini plocicu dok je radio povezan pa proveri onda potrosnju, nekad je u njoj problem a nekad u samom aparatu.

Kako god bilo, radio mora u servis.

Pozz! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:guitar: Dragi forumaši , samo da javim šta se desilo sa mojom muzikom. Pošto nikako nisam mogao da rešim problrm , i pored svih Vaših saveta i odlaska kod majistora , uradio sam sledeće: Kupio sam drugi radio , takođe ALPINA , ali sam kupio i drugo pojačalo, takođe ALPINA, i gle čuda , sve je nestalo kao rukom odnešeno. Mada sam došao do zaključka da izgleda radio nije bio uredu. Ali sam ponovo reskirao sa istim modelom i isplatilo se. Sada zaista uživam u muzici i želim da Vam se zahvalim na svim predlozima i savetima koje ste mi dali. Sada sam i ja nešto naučio i akonekome treba pomoć , tu sam.

još jednom VELIKO HVALA SVIM ČLANOVIMA FORUMA

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :detective: :detective: :detective: :detective: :detective: :detective: :detective: :detective: :ball: :ball: :ball: :ball: :ball: :ball:

Edited by Gogiska33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk.2a

Imam sledeći problem, na automobilu postoje zadnji zvucnici, na jednom se vidi zica i uboden je dzek, na drugom uopste nema zice, a kod radija na eurodzeku su povezana samo prednja dva zvucnika, nema zica za zadnje zvucnike. Jel bi mogao neko da mi objasni kuda da sprovedem žice od zadnjih zvučnika pa sve do radija? Krenem od zvučnika, skinem one plastike pored vrata i tuda provlačim, ali kuda da provučem kada stignem do vozačevih vrata? Koju plastiku treba da skidam na konzoli?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...