Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Ja onda imam mnogo sreće... Xiaomi koristim već dosta dugo...prvi je bio još 4x... Evo sada koristim note 8 pro od 2019 i nikada nije bilo problema da koči ili nešto...čak mu je i baterija i dalje ok...
Imao sam kvar flat kablića ali je lako rešeno... Skoro mi je palo na pamet da zamenim za nešto novije ali kada sam video cene (a ne bolje specifikacije) odustao sam.... Tačno ne znam šta bih uzeo posle ovog telefona a da nije 500+ ojra...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=64]dusman13[/mention] Ja sam koristio pre OnePlus-a Xiaomi Mi9, njega sam koristio 3 godine i bio prezadovoljan, posle predjem na xiaomi 11t pro, sa android 12 sam imao probleme, baterija je 5000mAh a SoT je bio oko 3 sata, UI zapuca sam od sebe, otisak prsta je bio na power tasteru, pa mi se desavalo da nece da se otkljuca ili zakljuca, imao je bagove, sa 13 su ti problemi reseni. Preleo telefon, sa izuztenim ekranom i zvukom, cak mu je i hladjenje dobro izvedeno pa se nije toliko grejao iako je imao snapdragon 888. Prodao sam ga i kupio OnePlus 10T, ali iskreno receno, xiaomi 11t pro, iako je telefon iz 2021 godine, i na papiru losije specifikacije u odnosu na OnePlus 10T, mala je razlika, cak je xiaomi imao i dosta prednosti u odnosu na oneplus 10T. Oneplus 10t je telefon koji spada u neku srednju klasu telefona, ali je sto se performansi tice, dosta dobar i jak telefon. Zaista leti kroz interfejs. Sa 16gb rama zadrzava mnostvo aplikacija u pozadini. 
E ne znam za 11icu ali 10ka vrh jedini bukvalno problem je sto ima ultra sonicni senzor za blizinu pa on zeza, nista strasno odvojim slusalicu i vratim i nema problema, nije svaki poziv ali svaki 10 na primer.
Ostalo toppp.
A 13ica pro je vrh jes da mi se bas 1400€ ne kesira ali mnogo je dobar pa i vredi(po meni) kesirati za njega toliko.
Gledao brdo recenzija za njega nema niko da se zali bar oni koji zaista rade prave recenzije i koji telefone znaju da koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, 13ca je stvarno vrh, imao sam prilike da vidim 13 pro i kako funkcionise i da se igram sa tim telefonom, jako ozbiljan telefon, ali je trenutno sve precenjeno. 1000e+ Xiaomi, 1000e+ samsung, o iPhone i da ne govorim, a opet na kraju dana telefon koristimo da surfujemo netom, odgovorimo na poruke, pozive, slusamo muziku i druzimo se na Fiat-Lancia forumu :)

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svestan sam da je sve precenjeno ali...
Jako mi je bitno da je kamera odlicna a na 13 Pro jeste, ostalo su manje bitne stvari.
A i svidja mi se izgled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega @dusman13,

 

Evo jedne fotke koja je slikana OnePlus 10T Sony IMX-766 senzor. Kamera je nista specijalno, ali nije ni losa, mislim da moze proci.

IMG20230520191812.jpg

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vise Xiaomi ne uzimam ni pod razno, super je sve to, ali 4+ godine je dosta. Mnogo bagova je bilo i na mi8 i na mi10, jednostavno Xiaomi kao SW kompanija je trebalo bolje da pegla softver a ne samo da trpa high spec komponente u njihove flagshipe.  S23 sa Snapdragonom mi deluje kao dobra opcija za sledeci fon ako se ne otvorim za neki 14 pro i zavrsim sa maltretiranjem. Ti telefoni ne vrede te pare, ali se dobija maksimum bez ikakvih kompromisa kao kod Comija. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao dugogodisnji korisnik Xiaomi telefona, ne mogu da se zalim, stvarno nije bagovao. I dalje je Mi9t Pro pristojno brz sa Snapdragon 885, i imam osecaj da bi lagano izgurao androide jos 2-3 godine. Njihova politika sa malim brojem apdejtova i brzim izbacivanjem novih modela jede trziste.

 

Ono sto je neko moje misljenje - Sacekati da prodje malo od pocetka prodaje modela, i kupiti Xiaomi za 200-400e, kao najbolji odnos ulozeno-dobijeno. Hajde da kazemo budzetsko resenje. Pomiris se sa nedostatcima, dobijes neke opcije koje su inace rezervisane za visu klasu.

 

Ako dajem 800-1000e, Xiaomi ne uzimam u razmatranje. Tada se uzima Samsung S serija. Trenutno S23 ultra 256/12 je 1000e. 

To je telefon koji jednostavo radi. Sve je na mestu i logicno. Oko kamere se ljudi spore, ali sto se mene tice, ni jedna druga nema sta da trazi. I ne mislim tu na ludacki zum i megapiksele. Govorim o balansu belog u teskim uslovima, narocito kada se fotografisu ljudi. Boja koze kada je prisutno vise izvora svetla razlicite kelvinaze... Veoma dobro. Dinamicki raspon... Ceo njihov "color science" mi jako prija. Stabilizacija bombona.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega [mention=64]dusman13[/mention],
 
Evo jedne fotke koja je slikana OnePlus 10T Sony IMX-766 senzor. Kamera je nista specijalno, ali nije ni losa, mislim da moze proci.
IMG20230520191812.thumb.jpg.f4c849a64255a8af566a4bbbaca13b78.jpg
Nista spec., Xiaomi Mi 10T Pro ima bolju jos ako promenis SW na googlovu kameru odlicna je.
Ja vise Xiaomi ne uzimam ni pod razno, super je sve to, ali 4+ godine je dosta. Mnogo bagova je bilo i na mi8 i na mi10, jednostavno Xiaomi kao SW kompanija je trebalo bolje da pegla softver a ne samo da trpa high spec komponente u njihove flagshipe.  S23 sa Snapdragonom mi deluje kao dobra opcija za sledeci fon ako se ne otvorim za neki 14 pro i zavrsim sa maltretiranjem. Ti telefoni ne vrede te pare, ali se dobija maksimum bez ikakvih kompromisa kao kod Comija. 
A ja pak nista sem Xiaomija ubedljivo najbolji tel za ulozeni novac, ja ne znam kakve vi bagove imate ali ja nikakav bag nisam imao ni na Xiaomiju niti ranije na OP ali zato jesam sa Samsungom sa kojim sam se rastao i nikad vise u moje ruke preplaceno djubre koje baguje na sve strane.
Ali to je moje iskustvo kao sto i neko drugi ima losije iskustvo sa Xiaomijem, ocigledno da nisu svi primerci istog modela i proizvodjaca isti a trebali bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xiaomi definitivno pruza mnogo za ulozeni novac i u mnogim varijantama predstavlja najbolji izbor. Ali sa pomenutim 13 Pro od 1000+ eura ne moze biti nikako logican izbor. Softver je, realno govoreci, bagovit a to se za 1000+ eura ne tolerise.
iPhone 14 Pro/S23 Ultra su daleko bolji izbor za taj novac.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi apple iOS 17 developer beta je stigao za probu i istraživanje

IMG_1076.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Xiaomi definitivno pruza mnogo za ulozeni novac i u mnogim varijantama predstavlja najbolji izbor. Ali sa pomenutim 13 Pro od 1000+ eura ne moze biti nikako logican izbor. Softver je, realno govoreci, bagovit a to se za 1000+ eura ne tolerise.
iPhone 14 Pro/S23 Ultra su daleko bolji izbor za taj novac.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk


Apsolutno nije tacno nista bagovitog nema u Xiaomi software-u mada postoji mogucnost da ne znamo svi isto da koristimo tel iskljucujemo nepotrebne servise itd.
Nikakav bag za 2+ god na mnogo jeftinije telefonu i jos ranije na predhodnim 8pro modelu nisam imao niti oni sa kojima sam pricao a da se razumeju u SW imalo, poiskljucis sve servise koje ti nisu potrebni, iskljucis servis za reklame, rootujes ga i leti bez ijednog baga. Svaki telefon koji kupim podesim ga prethodno rootujem nikad nikakav problem.
Postujem tvoje misljenje ali i dalje je po meni svakako najbolja opcija za 1000+ evrova.
Ne patim da mi pise Samsung ne lozim se na marke vec na kvalitet Samsugov SW je milion puta bagovitiji od Xiaomijevog jos mu nakace cenu ni lud ne bih(bio sam nekad mladji pa sam bio lud i dao za S7Edge svojevermeno secam se 2016 sam ga platio 820 ili 830 €) kupio sad kroz 7 god vise iskustva, iPhone da ne pricam, zapravo isti ne mogu da smislim i nista lepo ne mislim o iOS-u, ali to je moje misljenje.
Svakako da se mnogi nece sloziti jer nismo svi isti, istih potreba, interesovanja i ne dozivljavamo iste stvari na isti nacin svi, neko voli da cacka i namesti sve kako treba, rootuje telefon, drugi ne zeli niti zna niti hoce da se smara sa tim stvarima, vec kako je stigao tel tako je.
Koliko njih poznajem koji ni da apdejtuju tel ne znaju kroz OTA, a kamo li da ubace neki drugi SW koji su odradili neki entuzijasti.
Mozda i jeste da, Xiaomi nije bas za svakoga, zato ga ja i volim al za cenu koju ima daje najvise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar ličnih afiniteta. Odete na benč i vidite da se mogu naći žalbe na sve brendove. Najviše bole one žalbe na telefone za koje su date sulude cifre. Nema modela koji je operisan od mana, za svaki postoji zamerka.
Meni je Huawei SW bio pravo osveženje, zatim sam koristio Samsung i njihov UI, koji je nakon trojke baš ispeglan, Xiaomi MIUI nisam mogao da smislim, sve do A13.
Čak ni izgleda šaomija do modela 12 nisam mogao da svarim.
Evo sad posedujem jedan i sve radi kako treba, kad istekne sve godine ugovora, videćemo šta je sledeće.
U istom cenovnom rangu nudi više od konkurencije po mnogim poljima, al ono što mi je bitno, bez gašenja i reseta radi evo već mesecima i meni je to najbitnije.
Dal će nekad zaštekati, pa verovatno hoće, kao i svaki koji sam imao pre njega, al se neću zbog toga nervirati. Nervirao bi se da dam 500+ evra i da baguje.
A pošto u kući imam i iPhone korisnike, dupe im pomeram kad im jabuka zašteka :))))))
A te cifre od 1000+ evra za mobilni telefon....to mogu da razumem samo ako neko zarađuje preko tog telefona i neminovno mu baš takav treba za posao. Za ostale situacije ne vidim svrhu.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se..nema telefona koji nema neki trip ili bag.
Ali ako uradite analizu na trzistu i uporedite sa profilom korisnika onda smanjujete nivo stresa i sebi i korisniku.
Direktori ili zena = iphone..nema odrzavanja nema apdejta vidljivog sve radi iz kutije i povr svega ajfon je jelte statusni simbol u Srbalja

Huawei/Honor = raga od telefona jede sve sto mu se da za realnu cenu . Kamere i ekran taman mako treba baterija do 2 dana,plus pouzdan software i updejti.
Telefon za siru populaciju korisnika.

Samsung = americko cedo koje ja napominjem imam zadnjih 11 godina bukvalno sve modele sam probao i testirao i A serija je po meni visa srednja klasa za vecinu ljudi taman za sve poslove.
Ultra S serija je za pokazivanje tipa vidi mi zoom i olovku . Ja nosim S22 Ultra zbog posla i tone aplilacija za mrezu, velikog storage i zoom na kameri o kome sam pricao par postova gore.

Xaomi = siva zona za mene jako sam slab sa njima al ocekujem uskoro neke posto hocu malo da ih izucim.
Pozdrav.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je Samsung samo u Srbiji statusni simbol :D 

Xiaomi, Samsung, Huawei, nekada HTC, sve je to ista stvar i dele vecinu komponenti.

 

Apple predstavlja donekle premium, ali mnogo zavisi od samog modela.

 

Ja i dalje samo ne mogu da svarim da se na telefon daje 700-900e na 2 godine i odbijam da budem uvucen u to.

I sa takvom postakvom Xiaomi postane jako razumno resenje.


Puni se za 80ak minuta, drzi baterija preko dan, obavljam sav posao van radnog vremena sa telefona, dijagnostikujem oboje kola i meni dosta.

Slike su takodje korektne. Kada hocu bolje ponesem DSLR koji ce drati sve telefone i narednih 10 godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dusman13 said:

Apsolutno nije tacno nista bagovitog nema u Xiaomi software-u mada postoji mogucnost da ne znamo svi isto da koristimo tel iskljucujemo nepotrebne servise itd.

Kao prvo tacno je. Meni se na mi8 desavalo da ne mogu da uploadujem sliku ovde na forum kada mi je crna tema ukljucena, svaki put mi je MIUI crash-ovao. Trebalo im je par meseci da rese taj bug. Kada sam kupio Mi10 u pocetku je bio problem sa notifikacijama koje nisu stizale, tu sam bio na korak od toga da polupam telefon jer sam propustio par vaznih stvari u tom periodu jer ih nisam video. Bilo je jos nesto ali ne mogu da se setim. 
Ortak je kupio Xiaomi 12 pre par meseci i na pocetku nakon sto je stigao update za novi Android i MIUI isto je imao problem sa notifikacijama koje nisu stizale. E sad, i on i ja smo informaticki pismeni ali to NE SME da se desava na telefonu. Ne zelim da gasim servise, ne zelim da rutujem telefon, da otkljucavam bootloader i ako znam to sve da uradim i na zalost sam radio jer je MIUI global rom tesko smece. 

 

Poenta price je da je to nesavrsen proizvod i da ga prodaju kao takvog. Okej je ako moze covek da zazmuri na te stvari i kaze "jbg, kinez" ali sa danasnjim cenama njihovih uredjaja to je teska sramota. 

Na flagship modelu Xiaomi 12, a i na jos nekim proximity senzor ne radi kako treba. Kolegi Horvatu se telefon otkljucao u dzepu i napravio haos, dodavao ljude u grupe, zvao itd.. Takve stvari ne smeju da se desavaju. Okej je da ima losiju kameru, ekran, zvuk itd, ali osnovne stvari koje cine jedan telefon moraju da rade perfektno out of the box. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apsolutno nije tacno nista bagovitog nema u Xiaomi software-u mada postoji mogucnost da ne znamo svi isto da koristimo tel iskljucujemo nepotrebne servise itd.
Nikakav bag za 2+ god na mnogo jeftinije telefonu i jos ranije na predhodnim 8pro modelu nisam imao niti oni sa kojima sam pricao a da se razumeju u SW imalo, poiskljucis sve servise koje ti nisu potrebni, iskljucis servis za reklame, rootujes ga i leti bez ijednog baga. Svaki telefon koji kupim podesim ga prethodno rootujem nikad nikakav problem.
Postujem tvoje misljenje ali i dalje je po meni svakako najbolja opcija za 1000+ evrova.
Ne patim da mi pise Samsung ne lozim se na marke vec na kvalitet Samsugov SW je milion puta bagovitiji od Xiaomijevog jos mu nakace cenu ni lud ne bih(bio sam nekad mladji pa sam bio lud i dao za S7Edge svojevermeno secam se 2016 sam ga platio 820 ili 830 €) kupio sad kroz 7 god vise iskustva, iPhone da ne pricam, zapravo isti ne mogu da smislim i nista lepo ne mislim o iOS-u, ali to je moje misljenje.
Svakako da se mnogi nece sloziti jer nismo svi isti, istih potreba, interesovanja i ne dozivljavamo iste stvari na isti nacin svi, neko voli da cacka i namesti sve kako treba, rootuje telefon, drugi ne zeli niti zna niti hoce da se smara sa tim stvarima, vec kako je stigao tel tako je.
Koliko njih poznajem koji ni da apdejtuju tel ne znaju kroz OTA, a kamo li da ubace neki drugi SW koji su odradili neki entuzijasti.
Mozda i jeste da, Xiaomi nije bas za svakoga, zato ga ja i volim al za cenu koju ima daje najvise

Apsolutno jeste tacno. Vise mi je Xiaomi telefona proslo kroz ruke nego sto su ih neki videli na slici. Softver je daleko od perfektnog i bez bagova. Uzecu za primer vibraciju koja mnogima pravi problem. Nicim izazvana prestane sa radom pa se posle X sati/dana vrati u funkciju, povremeno pucanje launchera itd itd.
Ovo za root ne bih komentarisao. Mizeran je procenat ljudi koji rutuje telefon. A posebno mi ne bi padalo na pamet da se zajebavam sa rutom na telefonu od 1000e kako bi radio normalno.
Svakako, neka uzima ko sta hoce. Ali u tom cenovnom rangu bih isao na iPhone i ne bih razmisljao o rootovanju i slicnom.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo nervira sto proximity senzor lose radi, ali to imaju od kad ja znam za Xiaomi. I na 5 razlicitih modela se isto ponasa pa trazi malo manevrisanja kada se telefonira :D 

Ali za 300e me bas briga iskreno

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, igor0511 said:

Ja mislim da je Samsung samo u Srbiji statusni simbol :D

Nije, licno se uverio da je i na Filipinima tako :) Cini mi se da sto je zemlja siromasnija, to je veca potreba da se istakne neka marka i reklama. 

 

37 minutes ago, igor0511 said:

Puni se za 80ak minuta, drzi baterija preko dan,

 

 

0-100% manje od sat vremena, drzi skoro 2 dana sa ukljucenim Wifi, mob internet, BT i pri tom odigram makar 2 partije fudbala dnevno :) Ujutru dok se umijem i skuvam kafu, vec je na 100%. 
I dodao bih da je POCO launcher ono sto treba ostalim Xiaomi telefonima.

3 minutes ago, igor0511 said:

Mene samo nervira sto proximity senzor lose radi

Mene je zezao do update na MIUI 13 i od tad radi lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kao prvo tacno je. Meni se na mi8 desavalo da ne mogu da uploadujem sliku ovde na forum kada mi je crna nema ukljucena, svaki put mi je MIUI crash-ovao. Trebalo im je par meseci da rese taj bug. Kada sam kupio Mi10 u pocetku je bio problem sa notifikacijama koje nisu stizale, tu sam bio na korak od toga da polupam telefon jer sam propustio par vaznih stvari u tom periodu jer ih nisam video. Bilo je jos nesto ali ne mogu da se setim. 
Ortak je kupio Xiaomi 12 pre par meseci i na pocetku nakon sto je stigao update za novi Android i MIUI isto je imao problem sa notifikacijama koje nisu stizale. E sad, i on i ja smo informaticki pismeni ali to NE SME da se desava na telefonu. Ne zelim da gasim servise, ne zelim da rutujem telefon, da otkljucavam bootloader i ako znam to sve da uradim i na zalost sam radio jer je MIUI global rom tesko smece. 
 
Poenta price je da je to nesavrsen proizvod i da ga prodaju kao takvog. Okej je ako moze covek da zazmuri na te stvari i kaze "jbg, kinez" ali sa danasnjim cenama njihovih uredjaja to je teska sramota. 
Na flagship modelu Xiaomi 12 a i na jos nekim proximity senzor ne radi kako treba. Kolegi Horvatu se telefon otkljucao u dzepu i napravio haos, dodavao ljude u grupe, zvao itd.. Takve stvari ne smeju da se desavaju. Okej je da ima losiju kameru, ekran, zvuk itd, ali osnovne stvari koje cine jedan telefon moraju da rade perfektno out of the box. 
Nista os svega nabrojanog ne videh kao ni moj brat dok je koristio Xiaomi telefon sada je na Huawei P50 valjda, jos neki prijatelji takodje nemaju problema kao ni sa notifikacijama, samo treba znati sta ukljuciti da bi stizale instant kao meni eto cim si napisao odmah mi je notifikacija iskocila, ima podesavanja ali to nisu bagovi vec je MIUI skin takav.
Zato i kazem nije Xiaomi za svakog moras biti malo "pismen" za njega.
Ti ne voqlis da rootujes, otkljucavas BL i slicno gasis servise i podesavas, ja to volim to mi je hobi, zanimacija volim da cackam po SW.
O itekako se Xiaomi isplati ako si kao ja, ako si da volis out of box da ti sve bude "podeseno" a lose onda ti telefoni nisu za tebe.
Opet kazem kapiram ljude poput tebe i slicnih koji to ne zele nije im zanimljivo da cackaju za takve Xiaomi i nije, najiskrenije.
Ali to ne znaci da je los, bagovit i da ne vredi, upravo suprotno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne volim jer sam se zasitio toga pre 10 godina na Nexusima 4, 5x i LG G2, to je bilo vreme rutovanja, podesavanja kernela i cackanja. Sada je 2023 godina, tehnologija je napredovala posebno u svetu mobilnih telefona. 

Telefon ne sme da ima bagove kao sto su gore nabrojani, ni oni najjeftiniji Xiaomi ni njihovi flagship modeli. Zadji malo na reddit stranice da vidis sta sve ljudi objavljuju i kakve  bagove imaju. Kazem ti okej je da se desi pad u refresh rate kada skrolujes ili da neka app crash-uje s vremena na vreme jer moze biti i do same aplikacije. Trenutno sam na MIUI 12.6 jer je 12.5 bio tesko smece sa ogromnim bagovima, release number je 21.9.28 i to nisam menjao preko godinu dana, ne radim update ni na ovom Xeu romu jer vise stvari useru nego sto poprave. Pritom ponovicu, Mi10 je flagship model bio u vreme kada sam ga kupio. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno jeste tacno. Vise mi je Xiaomi telefona proslo kroz ruke nego sto su ih neki videli na slici. Softver je daleko od perfektnog i bez bagova. Uzecu za primer vibraciju koja mnogima pravi problem. Nicim izazvana prestane sa radom pa se posle X sati/dana vrati u funkciju, povremeno pucanje launchera itd itd.
Ovo za root ne bih komentarisao. Mizeran je procenat ljudi koji rutuje telefon. A posebno mi ne bi padalo na pamet da se zajebavam sa rutom na telefonu od 1000e kako bi radio normalno.
Svakako, neka uzima ko sta hoce. Ali u tom cenovnom rangu bih isao na iPhone i ne bih razmisljao o rootovanju i slicnom.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Apsolutno nije, nijedan telefon koji sam imao ili brat i prijatelji a da je Xiaomi nije imao taj problem sa vibracijom, niti je ikad pukao launcher doduse dugo sam na mojim koristio Nova prime launcher a pre mesec dana se vratih na fabricki koji leti nema da zastje ni mili sekundu, SW je vrh kod Xiaomija.
Nikad ne bih dao toliko para za iPhone ili jos gori Samsung S varijante jer ni upola ne vrede koliko kostaju. Bukvalno placas ime a vi ako zaista ne verujete da se iPhone i Samsung kao ime ne placa u ceni komada jedinice, sta da vam kazem ipak sam suvise dugo u ovoj prici o telefonima koje sam jos od 97/98 poceo da koristim i zanimao se za iste doduse to su bili do 2007 obicni telefoni svejedno uvek su me interesovali i uvek sam cackao a tek kad je stigao android do danas zato i pricam jer znam sta pricam i znam da sam u manjini jer vecinu ni ne interesuju detalji vec ime.
Nebitno svako ima svoj novac i nek kupuje sta misli da mu je odlicno nemam ja problem sa tim a nikad ni sa telefonima osim ako nisu mrtvi iOS i Samsungov One UI.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

A te cifre od 1000+ evra za mobilni telefon....to mogu da razumem samo ako neko zarađuje preko tog telefona i neminovno mu baš takav treba za posao. Za ostale situacije ne vidim svrhu.
 

Proslog meseca na slavi kod prijatelja - vlasnik privatne firme tezak 5+ miliona ima Xiaomi telefon od 300 evra, preko puta njega sedi osoba koja je podstanar i radi za malo vecu platu od BG proseka sa S23 ultra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene samo nervira sto proximity senzor lose radi, ali to imaju od kad ja znam za Xiaomi. I na 5 razlicitih modela se isto ponasa pa trazi malo manevrisanja kada se telefonira  
Ali za 300e me bas briga iskreno
To je tacno za proximity i to sam na pocetku rekao kao manu ali nije strasna u sekundi se resava objasnio sam. Na 13 nema toga jer su vratili fizicki senzor nije vise ultrasonicni kao na 10-ci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...