Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

@YUgisa

Ma stavio mi je gasne, i bili su mnoooogo tvrđi, i veruj mi da znam kako auto treba da se ponaša sa fabričkim amortizerima. Sada ću da stavim uljne, da ne bi izbijao bubrege na svakoj rupi.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa B4 odnosno gasni Bilstein amortizeri su kao sportski amortizeri, znaci nisu neki aftermarket, nego serijski sportski amortizeri i zamenski. A B6 i dalje, e to su bas aftermarket i to je ono bas vanserijski sportski ;) A ti uzmi najbolje uljne i neces imati problema... ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam se malo raspitivao za cene prednjih amortizera za Punta 2, pa da podelim to sa ostalima:

KYB Exel G - 5900 (Gazela)

KYB Exel G - 5150 (Kit)

Bilestein B4 - 5152 (Vudim)

Sachs - 4640 (Gazela)

Optimal - 4385 (Vudim) 4 god. garancijeD

Meyle - 3400 (Gazela) 1god. garancije

Dampo - 3150 (AP i Beo-car)

Iako sam procitao sve postove do sada, nisam pametan sta uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si km sabio sa tim amortizerima?

Tek oko 6000km posto tvrdo punjeni nisu bas za svakodnevnu voznju do posla . . .

Evo ja sam se malo raspitivao za cene prednjih amortizera za Punta 2, pa da podelim to sa ostalima:

KYB Exel G - 5900 (Gazela)

KYB Exel G - 5150 (Kit)

Bilestein B4 - 5152 (Vudim)

Sachs - 4640 (Gazela)

Optimal - 4385 (Vudim) 4 god. garancijeD

Meyle - 3400 (Gazela) 1god. garancije

Dampo - 3150 (AP i Beo-car)

Iako sam procitao sve postove do sada, nisam pametan sta uzeti.

Batali Dampo, jedan sam menjao 2 meseca nakon sto sam kupio nove a drugi pre par dana (mesec dana pre isteka garancije i za divno cudo zamenili su ga bez problema).

Share this post


Link to post
Share on other sites

dampo definotivno... pogledajte malo zakon opotorsacima i sve ce vam se kazati samo

bitno je da ti oni ugrade i kad ugrade samo li pomislis da je krepao pravac u servis... da ti daju nove

za zamenu oba amortizera ako se poseduje sav alat i pribor potrebno je manje od 45 min sa sve popijenom kafom i pivom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro veče narode :)

Otišli su mi amortizeri u k, pa se premišljam šta da metem. Vidim da je KYB najbolje rešenje, najsvežiji je Dovla. Uzeo bi neke mekše, da mi žena i dete ne skaču pozadi kao da se voze u špediteru po ataru :D

Ja sam možda najsvežiji po datumu, ali po kilometraži već ozbiljan maratonac :) Prešao sam skoro 15 000km (možda i više) otkako sam zamenio amortizere i mislim da je vreme da se može reći da sam kompetentan da kažem iskustvo sa KYB-om.

Sve najbolje! :D

To bi zaista bilo jedino što imam da kažem o ovim amortizerima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si tačno stavio pozadi? Imaju u ponudi KYB 344115 koji su kao tvrđi - gasno uljni, i 344100 uljni koji su mekši.

Inače, u kit komercu su zadnji 2790din, a isti ti u gazeli su 3203din. Da li ti je auto mekan kao i sa fabričkim? Imam traume od toga pa pitam :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom kit komercu su 2790rsd, meni su rekli 3600 kad sam zvao pre nedelju dana? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma, @Dovla i ostali, hvala na sugestijama. Za Dampo nisam preterano zainteresovan, sudeci po iskustvima cesto riknjavaju, a i tvrdi su. Svaka cast AP-u za korektnost prilikom zamene u garantnom roku ali ja jednostavno ne volim da idem po servisima svakih nekoliko meseci.

Malo me je bacilo na razmisljanje onih 4 godine garancije za Optimal, a zbog finasijskog momenta nadao sam se da cu naci neku zlatnu sredinu izmedju Dampo i KYB. Tipovao sam na Sachs, medjutim 500 dinara razlike do KYB mi nece doneti neku ustedu... Kad bi ga nasao negde za 4K dinara razmislio bi o njima.

Imam jos neki dan da razmisljam dok ne legne plata. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam napred KYB, nazad Monroe. Kajaba su gasni, sa duplim gasnim mehanizmom, Monro su obicni uljni.

Kajaba su bili preskupi, Monro jeftin i bas pristupacan.

Koji je bolji??? Hm... za toliku razliku u ceni bi Japanac trebalo da pojede Francuza, ali nije tako.

Apsolutno nema tolike razlike u kvalitetu.

I na prethodnim automobilima sam imao i KYB i Monroe i ne znam koji je bolji. Tako su automobili sa njima i prodavani, do sad nikad nikakav problem sa ove dve marke.

Svi i najjeftiniji medju njima su tvrdji od fabricke ugradnje.

Dampo, bezi sto dalje... Prejeftino, isuvise nekvalitetno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Gas-A-Just, njih su mi preporučili kao da su bolji i bili su malo skuplji od druge opcije. Uzimao sam ih u Gazeli i kod njih su bili jeftiniji nego u Kit-u jer je Gazela uvoznik (mada to kod nas ništa ne znači, ali je ovo bio slučaj). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dampo definotivno... pogledajte malo zakon opotorsacima i sve ce vam se kazati samo

bitno je da ti oni ugrade i kad ugrade samo li pomislis da je krepao pravac u servis... da ti daju nove

za zamenu oba amortizera ako se poseduje sav alat i pribor potrebno je manje od 45 min sa sve popijenom kafom i pivom...

Da, ali zamena amortizera u garantnom roku ne produžava garanciju, a vreme koje sam potrošio za reklamaciju sigurno vredi više od 500 ili 1000 dinara inicijalne uštede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna fora... Kad crkne amort u garantnom roku i ako priznaju garanciju, zamene vam samo taj jedan. Drugi ostane stari.

A posto je neophodno menjati u paru, ostanete kratki za jedan komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 4god. stavio neke"lip gas tec "i nisu istrajali celu garanciju, a nisu ni bili najeftinija opcija negde na sredini. I tada su mi preporucivali ove japance kyb ili kako se vec zovu. Drugi put sam onako iznerviran uzeo "monroe" koji je bio najskuplja opcija , morao sam cak da porucim jer nisu imali za koga da ih drze na lageru,i bio spreman nekoga da bijem ako mi crknu u roku :) , ali bas su se dobro pokazali i voze se i dan danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam napred KYB, nazad Monroe. Kajaba su gasni, sa duplim gasnim mehanizmom, Monro su obicni uljni.

Kajaba su bili preskupi, Monro jeftin i bas pristupacan.

Koji je bolji??? Hm... za toliku razliku u ceni bi Japanac trebalo da pojede Francuza, ali nije tako.

Apsolutno nema tolike razlike u kvalitetu.

I na prethodnim automobilima sam imao i KYB i Monroe i ne znam koji je bolji. Tako su automobili sa njima i prodavani, do sad nikad nikakav problem sa ove dve marke.

Svi i najjeftiniji medju njima su tvrdji od fabricke ugradnje.

Dampo, bezi sto dalje... Prejeftino, isuvise nekvalitetno...

uh kako je narodu kratko pamcenje....

tamo neke 93` nije bila bitna marka ni tip ugradjivali se amortizeri kaki oces pravili se po meri sve je moglo da pase na sve

a sad odjednom postdosmo osetljivi i na proizvodjace amortizera

stavi dampo i ne ........ razmisljaj kad krepaju il vidi reklamiraj il idi na otpad pa kupi duruge

mada sad se samo pitanje namece a sto nisi potrazio polovne amortizere na otpadu nekom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam napred KYB, nazad Monroe. Kajaba su gasni, sa duplim gasnim mehanizmom, Monro su obicni uljni.

Kajaba su bili preskupi, Monro jeftin i bas pristupacan.

Koji je bolji??? Hm... za toliku razliku u ceni bi Japanac trebalo da pojede Francuza, ali nije tako.

Apsolutno nema tolike razlike u kvalitetu.

I na prethodnim automobilima sam imao i KYB i Monroe i ne znam koji je bolji. Tako su automobili sa njima i prodavani, do sad nikad nikakav problem sa ove dve marke.

Svi i najjeftiniji medju njima su tvrdji od fabricke ugradnje.

Dampo, bezi sto dalje... Prejeftino, isuvise nekvalitetno...

uh kako je narodu kratko pamcenje....

tamo neke 93` nije bila bitna marka ni tip ugradjivali se amortizeri kaki oces pravili se po meri sve je moglo da pase na sve

a sad odjednom postdosmo osetljivi i na proizvodjace amortizera

stavi dampo i ne ........ razmisljaj kad krepaju il vidi reklamiraj il idi na otpad pa kupi duruge

mada sad se samo pitanje namece a sto nisi potrazio polovne amortizere na otpadu nekom...

Polovne sam vec imao :)(te sto sam hteo da menjam, inace prva ugradnja)... Prednji su iscureli na 30.000, zadnjima se pojeli sileni(caurice) na manje od 50.000 pa su malo lupali i tako... Resih da uzmem ipak nove...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su mi ponudjeni i Magneti Marelli prednji amortizeri za oko 4000 dindzi.

Ima li neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mani su danas ponuđeni Magneti Marelli amortizeri... Navodno je to prva ugradnja i preporuka fabrike... Zadnji za Puntića koštaju 2.550,00 din...

U perspektivi planiram da menjam, ali ću najverovatnije ići na varijantu Monroe, ovaj moj majstor ima VP cenu zanjih i dobijam ih za 3.200 din kom, što nije velika razllika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije fabricka ugradnja bila...bar ranije.

Isli su godinama Cofap, Brazil.

Ja sam tako imao negativnih iskustava sa njima, pa sam redom (i svima ovde) pisao da nikako ne uzimaju to cudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav , fiatovci.

Nedavno sam kupio cromu 1.9 mjet 110 kw , 2005.

Trebam da zamenim prednje amortizere. Da li neko ima iskustva sa Dampo Italijanskim amortizerima?

Hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom recju katastrofa, ja sam ih stavio na punta. Bolje daj malo vise para i uzmi pravu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...