Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Na tom A4 je teško provaliti na prvi pogled, a samim tim i posumnjati. Često imaju prskalice čak i za običan far, a i sam far je uvek sa projektorima. 


Nemoj da se vadiš da je crkla nivelacija, nego čupaj potenciometar  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druuuuze, pa ne ide to tako, sta prodajes, koja firma, slike, pa dogovoris popust za clanove koji bi to kod tebe radili, pa...?! Takva komercijalizacija ne moze da prodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako :D  Nikola Rankovic (mozete ga naci na fejsu Nikola Rankovic Autostyle Viva) ugradjuje projektore-otvara farove, ugradjuje projektore, farba rozetne(ko zeli), zatvara farove, sve to po ceni od 103e (28e projektori, 25e set AC xenona H1,ruke 50e).
sad koje tacno projektore ugradjuje ne znam, al verovatno morimoto h1 mini.
tako da je najbolje ko je zainteresovan nek mu se javi pa sve lepo da se dogovorite direktno sa njim, ja sam tu samo da bi bilo sto vise musterija i da bi dobili popust.. za sad nas ima 5orica i dobili smo po ovoj vise nego drugarskoj ceni, jer je inace oko 150-170e sve komplet. 
ko bude zainteresovan moze i da lakira farove (ako nas bude i za to dosta onda ce biti cena oko 20-25e).
evo kako je uradio Stilov far: 

11748594_10206741109984301_1634617260_n.
 
12509715_10201333712501305_3098272174957
 
12523143_10201333711261274_8990621313815
 
12540882_10208907613356974_5822520966890
 
12545730_10208897514864518_2104157051_o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam kod Nidze folije jos dok je bio u Lajkovcu, sad je na Bezanijskoj kosi, tacno preko puta crkve.

Pomenuo sam mu jos pre godinu dana forum i mogucnost da se saradjuje uz forumaski popust, cak ga zvao i da svrati na neki skup posto je sad u BG, ali na tome je ostalo. Inace, decko radi i farove, zatamnjivanje, mehaniku, bas dosta toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas je korektan lik, radice mi i osvetljenje enterijera, zatamnjivanje stopaljki, zatamnjivanje stakala itd.. mulitalentovan decko :)
otvara sad garazu na Tosinom bunaru pa ce tamo raditi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegu Becejca su cimali :) od onih koje ja znam...

Ja sam u petak registrovao, prosao tehnicki bez da su mi i pogledali kola -.-

imali su guzvu, valjci bili zauzeti, pitao me samo koja mi ovo registracija po redu, slikao auto, uzeo pare i dovidjenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta stvari je vec regulisano, ali koliko ja pratim jos treba da se donesu neka akta i oko xenona i oko folija.

Druga stvar, posto ne mogu da pohvatam o cemu pricate - treba razlikovati projektore i projektor+xenon.

Treca stvar, ne kazem da se nece regulisati - ali ljudi, ja tu istu pricu slusam od 2008.

A od 2009. vozim sa xenonima na Stilu, od 2010. na Xsari. Zao mi je samo sto i folije nisam tada odmah stavio, nego cekao...

Kad vidimo sta ce strucnjaci konacno poroditi (da ne upotrebim neki drugi primereniji izraz), prilagodicemo se propisima.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi vi ovo radili?

 

Ja bih farbao kola na prolece i tad skidao farove, jer jedan mora i da se polira, pa da vidim uklapam li se u tajming.

 

Sry svima za off, ali verujem da jos nekog moze da zanima ako bude zainteresovan pa da ne saljem pm.

Edited by Ivan
Skinut nepotreban Quote

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih prvo bez zaletanja proverio kako na putu "radi" taj projektor od 28 EUR i xenon od 25 EUR. Ne odbijam apriori, ali bi kod mene to moralo da prodje debelo testiranje, pre bilo kakve dalje price. Jer sam vidjao svakakve nazovi radove i kvalitet, da samo moj WellDone set oduva projektor+xenon.

Cena je stvarno niska, takodje i cena za ruke od 50 EUR je vise nego korektna (a znam da Nidza pedantno radi, rekoh da mi je on ugradjivao folije).

Kod mene je poenta da se dobije kvalitet za povoljnu cenu, a ne povoljna cena. I ne da se vidi da na autu imas projektore, nego da ti odlicno vidis nocu i ne smetas ljudima koji dolaze u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je neko poceo da obraca paznju na kvalitet projektora i ugradnju onda sam to ja :D
ti projektori od 28e i xenoni od 25e su isti oni od 40e i 30e ali se dobila bolja cena zbog kolicine, ostali kad rade dobiju popust na veliko i onda se ugrade i na projektore i na ruke zar ne?
 

Edited by Ivan
Skinut ponovljeni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe ponavljati isti ogroman post, sve si lepo objasnio u onom od 27.9.2015. tako da svako moze da procita.

Slazem se da je ono teska brljotina i sramota da vlasniku uopste smes da izadjes na oci sa takvim "radom", upravo o tome i kvalitetu i pricam.

 

ti projektori od 28e i xenoni od 25e su isti oni od 40e i 30e ali se dobila bolja cena zbog kolicine, ostali kad rade dobiju popust na veliko i onda se ugrade i na projektore i na ruke zar ne?

Ja uopste nisam poredio te cene, posto znam da je u pitanju ista stvar. Samo kazem da bi ih obavezno proverio, verovatno znas celu pricu. Pogledaj sta imas na RFS (to je upucano, provereno i obelezenom zigom) i koliko to kosta. Ne kazem da ovo ostalo ne valja (ugradjuje masa ljudi), ali je upitnog porekla i ja bih svakako proverio.

Za xenon setove smo vec odavno sve rekli, a Bear je kod nas pojam, koliko vidim :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se Nikolinog kvaliteta tice, video sam mu prethodne radove, lepo odradjeno skroz zato i hocu kod njega da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svo vreme pricam o onome sto ces ugraditi, a Nidzu znam jos dok je radio u Lajkovcu pre nego se prebacio na BK, izuzetno korektan i pedantan momak.

Cisto caskamo gde se i sta nudi, gde dobiti najvise za najmanje para, nadam se da niko ovu pricu ne dozivljava drugacije ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne verujem da bi hteo on da ubaci nesto sto ne valja ili sto ce brzo crci, za 2-3 nedelje kada mi stigne auto odradicemo pa cu okaciti slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me ne razumes pogresno, o Nidzi mislim sve najbolje. Samo pokusavam da ti kazem da nikad slepo ne verujes majstorima, a pogotovo ne prodavcima.

Bar je moje iskustvo (a nakrpilo se malo za ove godine) tako. To je sto se delova tice.


Apropo ugradnje, video sam par primera, gde cak i majstori na glasu urade losu rotaciju projektora u faru. I sta si dobio - nista, neupotrebljiv far, jedna strana cutoff linije bije nisko u put da ne vidis nista kroz krivinu na tu stranu, a druga strana para drvece sa strane i izbija oci ovima koji dolaze u susret. Mala greska u rotaciji pri montazi, na 50-100m daljine na putu daje katastrofalan rezultat. Pa primeri da se lose zatvori far koji onda kondenzuje, lose nastelovana svetla... Ima toga, pipav je i "picanski" posao u pitanju.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da zanemarimo stelovanje levo-desno, onaj lik mi je nastelovao farove tako da kada se parkiram na interu osvetljavam vrh one zgrade preko puta  :rofl: 
zato pre nego sto zatvori far, uzme stavi far na auto, podesi visinu i  to sto si ti rekao rotaciju, da bude lepa linija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što neko reče, daj ti na zidu da vidimo gde je hotspot tih projektora, kakva je boja xenona, koja je širina, kakav je snop, pa onda da se zakazuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...