Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
fiatBL

Stilo 1.9 - oil pressure failure / low oil pressure

Recommended Posts

Nisam majstor niti sam rasklapao auto da vidim sta je koji deo. Iz prica sam cuo da je do nekog restajlinga bila magneti marelli elektronika u nekim delovima i da je ona umela da brljavi.

A ovo sto si rekao, jel treba da se osecam prozvanim zato sto vozim nemca, eto na primer vec dve godine vozim i ni jedna jedina sijalica nije pregorela, za razliku sto je na stilu sijalica kratkog fara malo malo znala da pregori.

 

Jel sam ja rekao bilo sta lose o Stilu, naprotiv presao sam 100k sa njim, izdao me samo jednom kada mu je pukla prednja opruga. Bio je masina i po i tako je i prodat.

 

Konkretno znam da je na nekim modelima, motorni računar MAGNETI MARELLI..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uopste nisam.na tebe ciljao, niti da te uvredim niti da te prozovem, nego zadesilo se da ti imas astru ali za nju ne mogu nista da kazem o astri h jako malo znam i nemam licnog iskustva i znao sam da ces to da pomislis pa sam eto namerno napisao astra G, na one koji cute sam.mislio vlasnike golfa, zato sto su obicno oni takvi. MM ecu mozda imaju benzinci, ali dizeli svi imaji bosch edc15 pa posle edc16, kao i bosch dizne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ovi prvi dizeli imaju Mm. Jednog sam gledao i imao je Mareli, sad jbm.li ga, nisam strucan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam mnogo vlasnika Astre G, ali ne znam ni jednog da je imao problem. No nebitno @Kuvalja :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si neka posebna vrsta. Zaljubljenik kune se u VW, obozava Ford, Vozi PUG, hoce da kupi Reno, i na Fiat-Lancia forumu je  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam mnogo vlasnika Astre G, ali ne znam ni jednog da je imao problem. No nebitno @Kuvalja :cheers:

Tri iz mog okruzenja, ni jednoj ne pokazuje temperaturu tacno kad je oko 0 kod njih i do -40, na jednoj su zadnji podizaci prepravljeni na rucno, na drugoj su bili fabricki a treca je troje vrata, sa displejom ne mogu da se setim koje dve su imale bagove i sijalice na centralnoj konzoli nisu menjane samo na ovoj sto ima digitalnu klimu....ko ce se setiti svega, inace su jako izdrzljivi auti ne gledajuci te sitnice, ali sam ih spomenuo da se zna da i drugi brendovi nisu imuni, e da sve tri+ jedna karavan imaji rdju na zadnjim blatobranima ali na unutrasnjem falcu samo je karavanu pocelo da izbacuje na bocnu stranicu

na one koji cute sam.mislio vlasnike golfa, zato sto su obicno oni takvi.

Znači mislio si na mene :p:laughing:
Vidis kako se sam javis :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno nista licno (da me moj ex-komsija ne shvati pogresno ;)), ali meni generalno bode oci kada ovako nesto procitam na forumu:

Nisam majstor niti sam rasklapao auto da vidim sta je koji deo. Iz prica sam cuo da je do nekog restajlinga

Iz tog razloga se u zadnje vreme pojavljuje sve vise netacnih informacija i nagadjanja po forumu. Ili dodjes u situaciju da si detaljno proucio maltene ceo auto, sto sredjujuci svoj auto, automobile drugara, eLearn za njega znam u sraf... I onda ubedjujes nekoga jer je on to cuo od nekoga. Vec sam iz zezanja u drugoj temi napisao da pojedine stvari oko Stila prvi put posle 7 godina koliko ga imam, saznajem od nekih novopecenih vlasnika ili cak od ljudi koji nisu ni posedovali ili radili oko istog. Zato sam iznad i napisao ovo:

Nego, rekao mi komsija pasenoga ortakove surnjaje da ...

Licno se trudim da uvek sve sto napisem bude iskljucivo iz sopstvenog iskustva, po mogucstvu potkrepljeno licno napravljenim slikama, tutorialima, podacima iz ePer ili eLearn - a ne "prica se". A na drugima je, naravno, da ocene koliko je to merodavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kada sam počeo intezivno da razmšljam o Stilu doživeo sam milion stresova čitajući ovaj forum. 

Te ovo zvrči , te se ovo razletelo , te ovo lupa pa čuveni skakutavi kaiš i vibracije ma lom živi.

Srećom nisam se zajebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam nema, i stari bravo jtd ima bosch, zasto bi onda mladji stilo imao MM pa posle opet bosch, drugarov 2001-2god je imao bosch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Kuvaljom.

Evo dodatno proverih i eLearn. Stilo je podeljen u 4 intervala proizvodnje (3 pre restyle i posle restyle) i za JTD 8v svuda stoji Bosch EDC 15, a za JTD 16v (iliti MultiJet, naravno posle restyle) Bosch EDC 16:

 

image.jpg


Kod benzinaca, razlikuju se 1.8 - Hitachi i 1.6 - Marelli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

imam problem sa povremenom porukom nizak pritisak ulja.Pa sam kupio senzor pritiska ulja da krenem od najlakseg i najjeftinijeg.Kupim u radnji prodavac mi da facetov kakav sam i ja video u eperu.Medjutim kad sam hteo da ga zamenim vidim da nije takav i na kolima ovaj je malo drugaciji i dolazi dzek sa dve zice na njega.Potrazim na Facetovom sajtu i ima taj kao sto je i kod mene ali pise da je za Ulisse 2.0 a moj je JTD 59kw jel to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio novi zamenio ulje opet isto.Sad kad malo otopli promenucu i senzor(uzeo sam taj za ulisse) pa cu da vidim.Ako bude isto onda karter dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desavalo mi se proslo leto da mi auto izgubi gas, ali se tacno oseti kao da je racunar isekao pedalu od komandi, nije neko trzanje ili da se cuje motor a ne ide, samo isece pedalu i kao da ne radi. Desi se par puta tako u voznji ali auto nastavi da ide i to se ne ponovlja cesto. Sad kako je krenulo toplije vreme opet s vremena na vreme desi se to. Inace termostat mi je otvoren, ako ta informacija nekome nesto znaci. Danas par puta se desi to cimanje zbog gasa, ignorisem kao i inace, dok u jednom momentu mi se gas od odsece do kraja, pedala za gas ne radi uopste i prvi put novi momenat (pred ovog da mi ne radi gas) pojavljuje se greska engine fault, a za njom i low oil presusre. Sklonim se sa strane dok je auto u hodu, ugasim kola upalim, greska stajala jos par sekundi, nestane i ja se polako vratim blize kuci :D Inace danas kad sam palio kola falile su cak 2 kruzica, a secam se od ranije s vremena na vreme fali jedna ili su sve pune.

 

Selenija je u motoru, mozda sam presao 9k od poslednjeg servisa velikog i malog.  Inace auto 1.9 jtd stilo 2002 godiste. Akumulator je isto zamenjen pre par meseci, pro atomic jos u garanciji, nema problema sa paljenjem i ostalo.

 

Ne javlja mi se majstor danas, praznik :) Inace Hristor voskrese! :) Aj sad pomagajte iskusniji stilisti, ja sam zelen za ova desavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...