Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Koliko ja znam, razlikuju se sedista od 3vratnog i 5-o vratnog stila. Fizicki verovatno i mogu da se stave ali videce se da je od kupe-a. Abarth stilo ima sa 5 vrata, ima cak i ovde na forumu barem jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije koza bila rezervisana samo za Abarth. Ima i karavana sa koznim sedistima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde neka me neko uputi na temu,jer ja sam trazio i nisam nasao. Zanima me kako se menja sijalica u prednjem desnom faru na Stilu? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakše je da odšrafiš vrh posude za pranje stakala i zabaciš je unazad. Nakon toga skidaš poklopac sa fara sa osiguračem, izvlačiš struju i došao si do sijalice. Sijalicu drže dva osigurača koje lagano treba gurnuti na dole pa u stranu da bi popustili i sijalica može da izađe. Posle vraćaš nazad istim smerom. Neće biti preterano teško :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dodatno ces sebi olaksati posao ako odvrnes par srafova na onom plasticnom blatobranu iznad tocka tako ces imati pristup i od dole :)

 

sto se tice sedista hvala na odgovorima.

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala vam ljudi...Sutra se bacam na posao pa da zamenim sijalicu. Kako crce :ph34r:

Hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtezi deo u toj raboti je vratiti onaj plastican poklopac na far, nikako ubosti ona dva pipka, makar meni je to bilo najteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q q q q..... ljudi ne plasite coveka. Nista ne pipaj, posude, blatobrane i sl. Ako nemas bas neke lopate od ruku sve mozes, samo polako...

Skines metalni osigurac sa poklopca

Skines poklopac - ja ga ostavim tu unutra tj kod poklopca dugog svetla...

Skines struju

Otkacis 2 zica/osiguraca sa sijalice i vadis je napolje.

Ako ti je lakse mozes otkaciti i glavni ulazni dzek.

E sad suprotno sve opet isto, sijalicu ne pipaj po staklu (znam da znas), osigurac, struja....

Poklopac vracam tako sto ga desnom rukom primaknem priblizno na poziciju a onda gurnem i levu ruku pa prstima ustelujem ta dva pipka dok desnom drzim poklopac. Posle je sve lako.

Tako sam jednom zamenio sijalicu i jos jednom ugradio xenone bez rasturanja bilo cega okolo...

Aj pa sa srecom.

Ako ti nije hitno zamenicu ti ja u nedelju - 7-8minuta posla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je za ovu temu al aj da probam.. sad sam se spustao niz jednu nizbrdicu i auto je bio u drugoj na oko 2000-2500 obrtaja i pustio sam ga tako da ide.. i problem je u tome sto mu se desava kao da trokira i cudno se ponasa.. jel zna mozda neko u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problemcic, kako da resim to da auto otkljucavam na kljuc sa tasterima jer ne reaguje na tastere uopste a novu bateriju sam ubacio u kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora originalna, moze i sa Fesom ali mora da ima kod karticu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal je ovo cesto postavljano potanje ili nije ali ja sam ga ovde postavio pa ako moderatori misle da mu nije ovde mesto neka ga premeste :)

Naime , otkad sam kupio stila imam problem sa dugmetom za otkljucavanje i zakljucavanje svih vrata u kolima(hoce da otkljuca ali nece da zakljuca) i dugmetom za blokadu otvaranja prozora od strane putnika na zadnjoj klupi (kad ga pritisnem upali se crvena lampica ali ne blokiraju se prozori).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li rasturio i ocistio kontakte? Proverio da nesto nije korodiralo obzirom da to une da kisne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

otvarao sam kad sam lepio neku foliju preko tih plastika i sve sam cistio.Kad kliknem za otkljucavanje on otkljuca ali kad klinem da zakljuca cuje se kad da je zakljucao i cak te iglice (kako vec da ih nazovem) onako malo skljocnu kao da krenu da ulaze unutra ali nista se ne desi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...