Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

16 hours ago, Mijailović P. said:

Naravno da nije poželjno. :D

Ja bih proverio stanje akumulatora. Ako je dobar akumulator, ne valja alternator.

Akumulator je nov od prosle godine mislim.Jedino alternator da zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OkiSD

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom.

Ako auto ima fabricki alarm - dugmici za dekativaciju volumetrijskih i tilt senzora.

Ako je sa panoramom - dugmici za otvaranje/zatvaranje suncobrana.

Pod uslovom da ne mislis na one najobicnije dugmice za bocna svetla za citanje karata, posto pitanje nije bas najpreciznije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da otvaram novu temu pa bih zeleo da pitam ovde

. Skoro sam uzeo stila i pocelo je da me nervira sto ne moze da se otkljuca na kljucu vec moram da guram kljuc u bravu, a ima neki cudan problem da ako previse okrenem kljuc u desno otvore se prozori svi..Prethodni vlasnik mi je rekao da baterije nisu problem i da on tako vozi kola vec vise od 11 godina i da nije hteo da popravlja, sta bi moglo da bude? Sta da gledam, trazim.

Druga stvar je da ne radi otkljucavanje gepeka iz kola vec moram da ga otkljucavam isto na bravu, a to m ise pokazalo vec dva puta kao glupo resenje kad sam stajao na nekim mestima morao sam da gasim kola. Dakle ne radi otkljucavanje na dugme iz kola. Sta moze da se desi da se pokvarilo?

 

 

Edit:

izvinjavam se. Sad videh da postoji tema za daljinsko zakljucavanje. Dok temu za gepek nisam nasao

Edited by dwyanewade

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, dwyanewade said:

...a ima neki cudan problem da ako previse okrenem kljuc u desno otvore se prozori svi..

Nije problem, tako treba da radi.

Kad isto uradiš u kontra stranu prozori će se zatvoriti (ako su bili otvoreni).

 

25 minutes ago, dwyanewade said:

Prethodni vlasnik mi je rekao da baterije nisu problem i da on tako vozi kola vec vise od 11 godina i da nije hteo da popravlja, sta bi moglo da bude?

Ako je baterija ok, onda je kod. Imaš kod kojim pališ auto, imaš drugi kod koji služi za daljinsko otključavanje. E, taj drugi ti više ne radi.

Rešava se tako što se odjave svi ključevi i ponovo prijave svi, sve se to radi kod majstora preko odgovarajuće dijagnostike. Za to moraš da imaš kod karticu (ili da je neko iščitao kod i zapisao ga npr. na nekom papiriću). Ako taj kod nemaš, onda moraš da platiš da ti kod iščitaju, plus da platiš da ti ga onda ponovo upišu.

 

25 minutes ago, dwyanewade said:

Druga stvar je da ne radi otkljucavanje gepeka iz kola vec moram da ga otkljucavam isto na bravu...

Prvo proveri u podešavanjima šta piše za gepek. Da li stoji independent boot ili ne. Pošto verovatno ne znaš na šta mislim, baci pogled ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38944-uputstvo-fiat-stilo/

Moguće je da bude problem i sa samom bravom, onda reci bilo kom majstoru koji radi Fiate za tu situaciju i znaće majstor šta treba da prespoji kod brave na gepeku i da opet radi (da ne menjaš bravu). Pogledaj i ovo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/71182-fiat-stilo-nuova-bravo-problem-sa-otvaranjem-prtljažnika-boot-open/

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na brzom odgovoru. Evo cudne stvari koja mi deluje malo nemoguce. Pozovem starog vlasnika da vidim da li mozda ima kod od kljuca a on mi kaze, mi se nismo razumeli. Stilo nema centralno zakljucavanje na daljincu. On je meni dao dva kljuca, jedan je obican bez dugmica a drugi je sa dugmicima. Izglead da je vlasnik pre njega izgubio kljuc ili sta vec i napravio novi kljuc sa nekim kucistem koji ima dugmice.

Da li ja mogu da proverim nekako jer je meni neralno da auto nema zakljucavanje preko dugmica na kljucu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da ima centralnu bravu a da nema daljinsko otkljucavanje, ako je neki nizi nivo opreme u autu (Actual, Active).

Ovako banalno i virtuelno - bar taj nivo opreme moze da se izlista kada se unese VIN u ePer. Kod novijih modela moze da se izlista i kompletan spisak opreme. Ili naravno da se pogleda postoji li na autu.

Koje ti je godiste Stilo? Ovo "Independent Boot" vazi za Stilo pre restyle. Posle restyle su malo osakatili i promenili meni, mislim da je tu opcija pod imenom "Key". Biras da li otkljucavas sva vrata ili sva bez gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora dijagnostikom da se proveri da li ima opciju za daljinsko otkljucavanje, meni se nesto mota po glavi da vecina koja nema "daljinac" ima fabricku opciju za daljinsko otkljucavanje. Znam da su ljudi kupovali samo kljuc za daljinsko otkljucavanje ( 1000din) i prijavili ga u komp od automobila i da to radi.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godiste je 2002. Od opreme ima manuelnu klimu, ima podizace i nazad. Ima panoramu i ima fabricke parking senzore pa mi je to dosta cudno, jer to spada u valjda malo visu opremu

 

evo ocitavanja kada ukucam vin broj

Screenshot_9.png

Edited by dwyanewade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros mi otkazale prskalice. Sinoc sve bilo ok, jutros nista, ne cuje se ni motorcic.

Koji osigurac je za prskalice?  

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje sijalice fabricki idu kao zadnja poziciona svetla na fiat stilo verziji sa troja vrata ? Pregorela mi jedna zadnja pozicija pa bih sam da zamenim, al bih prvo kupio sijalicu pre nego sto krenem sa zamenom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@m4rk0

Imas i na forumu okaceno korisnicko uputstvo za Stilo, sve do detalja, za sve verzije:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

A posto sam imao 3v Stila do pre 5 godina, da pokusam da pomognem iz glave. Posto nisi precizirao koja ti je sijalica tacno crkla - svaka stopka ima 2 poziciona svetla, gornje i donje.

Donje je obicna bajonet sijalica od 5W sa jednim vlaknom.

A gornje je kombinovano pozicija i stop svetlo, takodje bajonet 5/21W, tj. sa dva vlakna.

 

PS: Jos dok je Stilo bio aktuelan, vidjao sam da prilicno ljudi pojma nisu imali da su im crkle donje pozicije, pa su vozili samo sa gornjim.

Tj. dizajnerska fora je da zadnja poziciona svetla trebaju da predstavljaju strelice usmerene nagore (iz dva segmenta), a ne samo trougao ;) (jedan segment).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, jedno pitanje. Nadam se da mogu ovde da postavim, ako je problem moderatori neka slobodno obrišu. 

Lepo vreme, malo više vremena i htedoh da očistim klapnu gasa i egr ventil, e sad prilikom skidanja jednog od creva sa motora, pukao je konektor, ne znam ni za šta je crevo ni da li se može naći negde. U pitanju je 1.6 multijet Nuova Bravo. Slika je sa interneta, ali sam obeležio. 

Hvala :)

Screenshot_2022-12-25-13-35-53-568.jpg

Edited by aro_kv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...