Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kineski Chery, MG, Geely, BYD i zvanično stigao u Srbiju / Kineski automobili

Recommended Posts

Posted (edited)

Kad je Cherry vec platio ovim testerima da ih hvale, mogao je i da im pripremi sta ce da kazu, ne znam da li mi je veci kriminal protiv razuma ovaj ili Testosteeron test :D 

 

Ali sto je krenuo da se mazi na 5:05, ocekivao sam objasnjene sta bi jos radio na zadnjoj klupi :lol:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, igor0511 said:

Kad je Cherry vec platio ovim testerima da ih hvale, mogao je i da im pripremi sta ce da kazu, ne znam da li mi je veci kriminal protiv razuma ovaj ili Testosteeron test :D 

 

Ali sto je krenuo da se mazi na 5:05, ocekivao sam objasnjene sta bi jos radio na zadnjoj klupi :lol:

Pa, nije ovaj tester baš sve nahvalio, daleko od toga, a koliko se sećam (sinoć gledah) pokudio je, izmedju ostalog, voznu dinamiku i samo "ležanje". 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

Pa, nije ovaj tester baš sve nahvalio, daleko od toga, a koliko se sećam (sinoć gledah) pokudio je, izmedju ostalog, voznu dinamiku i samo "ležanje". 

 

Pa kontam da je tu bio toliko kriminalan da nije mogao da ih pohvali :D 

Ali posle je dodao "ali to vam ni ne treba" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Neki dan se vozah bajsom po Bežanijskoj kosi i naleteh na auto salon MG-a. Moram da priznam da mi se na prvu baš dopalo kako je uradjen model HS, koji je u SUV C segmentu. Enterijer deluje veoma bogato, ponuda prostora odlična. Motor 1,5 T sa 162 ks. A posebno me začudila njegova cena. Mislim da je u osnovnoj opremi i sa manuelnim menjačem oko 24 hiljade.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

MG HS me sa strane neodoljivo podseća na Reno Kadjar.

 

Ako gospodin iz Montenegra deluje isuviše ushićen, stara hrvatska dama, deluje kao da su je tri dana tukli, ne bi li odradila test! Ne sećam se da sam je ikad video u ovako smorenom izdanju.

 

Inače po Mirijevu dosta viđamo jeftinije ZS modele, izgleda da MG preuzima ex Suzukijeve kupce! :D

 

P.S. ZS na akciji 16.990 u osnovnoj opremi!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Meni HS izgleda kao incest Kadjara i Tucsona 2, nisam siguran ko je mama, a ko tata tu :D 

To me je i odbilo od tog  modela. Enterijer je jako simpatican, ona sedista izgledaju brutalno. Skoro 260ks kombinovano za eHS zvuci bas kul + dzabe punjenje na poslu, ali spolja mi je nesto bas bezveze izgledao. I mucilo me je sto bez struje sve zajedno ne zvuci bas savrseno, a pride ima neki cudan sestobrzinac u tom automobilu i valjda jos 4 brzine na struju, bas je nesto naopako zvucalo.

 

I da, nema 4x4 sto je bas bezveze za toliki auto.

 

A ZS je brutalna ponuda.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

MG je najlosiji od ova 3 Kineza kod nas na trzistu, ali je i najjeftiniji.

Ima kod Jure Sebalja kad je opisivao sta je sa kog auta kad je radio test. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, igor0511 said:

incest Kadjara i Tucsona 2,

Care!:thumbsup: + Mazda CX-5 kao rođak sa sela! :D

 

Po njihovom sajtu najskuplji ZS u luxury paktu sa AT je oko 22.000!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ZS bas mnogo nudi za te pare. Mada svi su se nesto opustili sa cenama oko sajma.

Tipa Leon 1.5tsi DSG (nije neka cudo oprema) je oko 22 000e. Takvu cenu nije imao od pojavljivanja novog modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, darkman14 said:

MG je najlosiji od ova 3 Kineza kod nas na trzistu, ali je i najjeftiniji.

Ima kod Jure Sebalja kad je opisivao sta je sa kog auta kad je radio test. 

Ja koliko se sećam, Jura je najviše prigovarao na infotainment, kao i na rezoluciju kamere za vožnju unazad i sa pogledom od 360 stepeni. A za  neke stvari je rekao da je HS bolji nego li i kod Toyote (npr. zvuk pri zatvaranju vrata).

Sve u svemu, ja bih rekao da je Jura veoma pozitivno ocenio HS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron da, da za infotainment je rekao da je spoooorrrr. 

ali je na pocetku poceo sa ovo je sa mazde, ovo je sa mercedesa, ovo je reno... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, zar je bitno sa kojih brendova i modela su „pokradeni“ pojedini detalji za HS ?
Kada je dizajn u pitanju, meni kod MG-a „smeta“ onako veliki znak na prednjoj masci. Baš mi je predimenzioniran.
Za infotainment je (meni) najmanji problem što je spor, ali, koliko se sećam, problem je što su i komande klime taktilne, a veoma su sitne, kao i što su veoma sitni brojevi i slova na centralnom ekranu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

Ako gospodin iz Montenegra deluje isuviše ushićen, stara hrvatska dama, deluje kao da su je tri dana tukli, ne bi li odradila test! Ne sećam se da sam je ikad video u ovako smorenom izdanju.

Često ona deluje baš umorno, od svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MG je ako se ne varam, a kolega @moron će me ispraviti, prvi stigao na evropsko tržište i to kao kineska Dačija, ili što bi pr menadžeri Dačije rekli poštena trgovina - good value for money. Stoga potpuno opravdano i logično deluje što su iskopali neka vozila po meri evropskog oka i to pustila u promet. Ukoliko uspeju da opstanu i pokažu se iole pouzdanima, biće odlično. Mislim da je gazda Neša pisao o kupcima, čini mi se Dačije, koji nisu verni brendu nego ceni. A za 17.000 za ZS,novi suv, sa korektnim karakteristikama, Boga mi, svako bi se razmislio.

Ko hoće fanki ima njihov model 4 koji je u potpunosti dizajniran u Azijskom stilu.

Elem "lako je" Džiliju, kad ima ceo Volvo iza (u) sebe. Setimo se na šta su ličili njihovi prvi pokušaji i šta su sve tad kopirali.

Ono što sam video na prošlom sajmu i ono što sam poslednje godine pogledao i pročitao, od mene, kapa dole!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

U vezi Geely-ja, ja sam upravo skontao jednu totalno cudnu stvar:

Coolray ima 1.5 motor sa 4 cilindra, nepoznatog porekla.

Atlas ima 1.5 motor sa 3 cilindra, razvijen 2018. sa Volvoom.

Nekako mi mirise da se stedi na jednom od ova 2 motora i vuce mi da je to na jeftinijem primerku. Ne razumem bas logiku da ides sa 2 razlicita motora na novo trziste, ali mi se u smislu dostupnosti delova ne dopada

 

@bane1321 malo je teze reci kad su dosli jer su Kinezi otkupili stari britanski brend MG

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako znaš da Coolray ima 4 cilindra?

Ima li na sajtu uvoznika ili druge katalog ili neki drugi vid deklaracija za taj novi model ( kao što ima za Atlas ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su oba modela na sajtu AEBS-a sa podacima o WLTP emisiji i potrošnji?

 

P.s. pogledam kasnije link koji si iznad ostavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lynk & Co 01 mi je otkrovenje ovog sajma i auto koji je ostavio najbolji utisak.

Prvi put sam ga video uživo prošle godine na Majorci kao jedan od modela koji je bio najčešći u rent-a-caru a sad posle manje od godinu dana i kod nas u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...