Jump to content
FAS Goran
boki

Fiat Stilo - turbina

Recommended Posts

ta je za alfu, ma moja bila ko nova kad ju je skinuo da ocisti, mislim mehanicki. i kao dodatno ocistio interkuler i ostale delove, izduv i skinuo katalizator jer rece da ne vredi da ga cisti. Vrati mi kola i meni sutradan stane na sred puta ns-zr (ima toliko kmtrazu jer vozim na otvoren put svaki dan). Dosao i kaze ja sam zajebao stvar i posle 2 nedelje mi vrati kao popravio sam..i radilo je to 10k km i eto to sta se desi. No, reseno je i gotovo. Ako se ne proda ovako za koj dan nekom od forumasa, ne bih voleo da ode u pizdince, ako se ne proda onda cu u dozvoljeni minus i stavljam na net za prodaju.

Pijem pivo i cekam  zenu da joj saopstim lepe vesti.,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ofujem alibza te pare posle takav auto u takvom stanju neces naci . . . Razmisli jos jednom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je od jtd 105 a njegova je od mjt 16v

Pogledaj da nadjes neku polovnu pa je proveri u servisu, mozda prodjes jeftinije, a i pitaj i na drugom mestu, mozda neko hoce da odradi reparaciju povoljnije.. Prvo, tesko ces prodati auto koji ne moze ni da se upali (ili ce ti davati sverceri jedva 2soma eura ), a drugo, kada budes kupovao neki drugi auto, potrosices vise od pola te svote koju ti traze za remont turbine samo za putne troskove i prevod tog auta na svoje ime...Razmisli malo bolje kada se smiris. Imas vremena pa polako trazi ili drugu povoljnu ili drugo pametno resenje. Posle nje nema sta drugo da ti crkne a da je skupo, a i nisi do sada toliko ulozio kao sto ti se cini veruj mi, ne znas sta je krs od auta a i da ne znas nikada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da lepo odes kod tog "majstora" i da mu ponudis da lepo iskesira ono sto je za*rao, a ako nece lepo ga prijavis dovedes inspekciju, i pripretis mu malo advokatom pa cisto da vidis njegovu reakciju, naravno navedes da ces ga napljuvati na svim forumima u srbiji pa nek vidi. Ne mozes nista da izgubis, mozes samo dobiti. To ti je najopustenija varijanta, znaci ne moras da ga kasapis i da mu dizes u vazduh servis a to nikuda dobrome ni ne vodi. Nadam se samo da imas neki racun od njega? 

I ja bi te posavetovao da ne prodajes auto ako je vec u tako dobrom stanu, nikada ne znas kakav ce biti sledeci, ali ako si odlucio ok.

 

Zelim ti puno srece u ovom s*ranju i nadam se da ce ipak na kraju izaci dobro po tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima. Ma ne vredi sa tim likom nista raditi. Racuna nemam jer je taj dan kad je zavrsio dosao do mene da mi da auto a garancija bude gotova za par dana,medjutim odmah sutradan meni je stao auto i eto....Posle on meni naturao kako je moj auto kriv sto je zveknula turbina i pokusavao da mi naplati stavljanje nove. I odje.ao sam ga i onda je posle dve nedelje uz pricu kako je on posten la bla dovezao auto sa turbinom novom...da se ne ponavljam ali znam sebe da nikakav dijalog tu nece pomoci jer kontam kad ih ga video da bih nasrnuo na njega a to nije resenje. Necu ni kupovati nista dok ne skupim za novo auto. Ni ovo jos nisam otplatio. Meni dosta da se cuje glas za NS Steel da je covek necovek. Pregled turbine koju kod polovnu da odnesem morace bar lezajeve da menja,tako da nista bolje necu proci a da bilo kakvu polovnu stavljam u njega neproverenu kako bih ga upalio i prodao, ne pada mi na pamet. Sto se tice prodaje kad bi ko zainteresovan sredio turbinu i dosao u melence na mesto montaze i kad bi kresnuo auto i provozao ga iskesirao bi i vise...delovi na poklon su valeo.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što kaže Kuvalja prvo lepim rečima probaš. Pa ako neće onda pripretiš tužbom i novinama. Stvarno mi je žao da zbog jednog debila koji ne zna svoj posao prodaješ lep i dobar auto. Razmisli još jednom i ako treba pet puta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova turbina za mjet-a 250e?

Ne nova turbina nego nova turbina sa ugradnjom, sto podrayumeva skidanje stare i stavljanje nove. A i meni su trazili po oglasima te 300 za polovnu sa otpada, te 550 za novu, te 200-350 za remont....

Koga zanima, ne znam da li ima jos i koje su cene za druge automobile ali poslacu na pp broj tel pa pitajte....da ne bude da reklamiram ....

Mislim da su kod nas preterali sa cenama i za nove i za polovne i za remont turbina...U redu pre 20 godina, Kada je turbo tehnika bila retka i skupa. Sada skoro vise od pola automobila ima turbinu i logicno je da cene padaju...

Evo recimo u skupoj Nemackoj nova turbina je 300EUR i to bez mnogo pretrage.....A kod nas remont pa 40.000 din. Pa nije od platine!!!

http://www.ebay.de/itm/ABGASTURBOLADER-ABGASTURBO-MONTAGESATZ-FIAT-PUNTO-188-1-3-JTD-16V-BJ-AB-03-/390661674931

U stvari sve je to sa auto industrijom slicna prica, udaranje po usima!

Da nije bilo ove krize nema sanse da bi bilo Golfa ili Brava novog ispod 20-22 hiljade EUR.

A sada...moze i za 12-14 hiljad. Pa akcija, pa popust, pa sajamski popust, pa novogodisnji popust, pa ako je kes, onda dodatni popust.... Zato su i cene polovnjaka pale. Pazi, remont turbine 350-400EUR. Pa za 200-300 EUR kupis ceo motor..... Kupis, bre ceo auto za 600 EUR!!!

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fiat-punto-1-9-jtd-steinfurt/183063717.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxPrice=1001&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Edited by danko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danko, stavi tel odmah i sve ostalo što bi ljudima trebalo. 250 e sa ugradnjom je veoma povoljna cifra.

 

Bumblebee , mislim da treba da isteraš do kraja. Kako god znaš i ne dozvoli da te budala zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danko, stavi tel odmah i sve ostalo što bi ljudima trebalo. 250 e sa ugradnjom je veoma povoljna cifra.

 

 

Kome treba tel, neka mi se javi na pp da ga uputim....Mislim, nije to prodavnica (ne dobija se fiskalni racun i sl, haha....). Dogovoris se, oni poruce turbinu, sacekas par dana. dodjes u servis, skinu staru i daju ti je, pogledas kako izgleda nova, da vidis da nije reparacija ili sl , ugrade ti, probas, platis....A da, nisam rekao, obavezno se menja ulje i filter ulja bez obyira koliko je preslo (ulje i filter donesete ili kupite u servisu, zamena je gratis).Ja nekoliko dana namerno cepao maksimalno da vidim da li ce nesto nepredvidjeno da se desi i sve ok, Evo od tad vec dva mala servisa uradio.....Dakle preko 20.000 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je kostalo koliko sam rekao, to je bilo pre jedno 10 meseci.... A ja nisam neka plavusa sa zanosnim oblinama pa da dobijem ekstra popust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je kostalo koliko sam rekao, to je bilo pre jedno 10 meseci.... A ja nisam neka plavusa sa zanosnim oblinama pa da dobijem ekstra popust.

Mozel druze i meni u PP kontakt..da se i ja raspitam

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne Danko,nemoj pogresno da shvatis ako sam dobro razumeo ono tvoje je turina za 1,3mjt grande punta a ovo je 1,9 od 140ks,sigurno je redja na trzustu, veca i skuplja. Samo zbog toga.

Zvao sam i u Sapcu neke likove i kod njih je 250e polovna,ispravna. Toliko kako kazu oni kao oni placaju proveru

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis, mogu te povezati sa ljudima da dogovorite cenu reparacije tvoje da ne bude vise od 250e, mada znam da za mjet ide 300e+... Reparacija ti je najbolja varijant, ostalo, polovno, macka u dzaku..

 

Ako hoces, javi se, napisi ovde, pa cu ti dati kontakt.

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ danko

 

Piši kontakt na temi. Kako vas samo ne smara da dobijate 101 privatnu poruku i na svaku da kuckate isto... :D :D zar nije lakše napisati na temi odmah i kraj. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti ne pisem o majstoru, vec o servisu automehanike i turbina, glava motora, automobila, kamiona...

 

 

Kako god, srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko koji nabavlja nove turbine nije imao moju pa sam porucio remont kod Zeravice. Sutra oko 13h bi trebalo da bude gotova turbina a ja cu je montirati u cetvrtak sa sve zamenom ulja i filtera i nadam se da se vise nece desiti isti problem.

Zvacu Kragujevac,cuo sam da rade staro za novo kao ucesce i slicno ako budu nudili pristojnu cenu za kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjena i uradjen mali servis...auto ide kao luuuud,tacno je onaj iz ns steela uproppastio sve a bilo je par dana po kupovini tako da u sustini nisam se ni navozao auta kako on u stvari i ide...140ks mama za sve krdze benzince x) ...jedina mana je kad nesto crkne...izuvanje x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj odmah da krljaš turbinu, budi pažljiv i nežan prema njoj bar par hiljada km.  Da ne počne ponovo da zviždi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tu do 2,5 menjam brzine,zaletim na 3 kad obilazim i u kruzing oko 2,2 obrtaja. Kontam da je to ok? Valjda je to ok,niko mi ne govori da ga ne vozam ostro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš slobodno i na manjim obrtajima da krstariš. I obavezno sačekaj po minut pre nego što kreneš i pre gašenja kola  da bi ulje u turbu prostrujalo i da ne bi bilo vrelo po gašenju kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...