Jump to content
FAS Goran
boki

Fiat Stilo - turbina

Recommended Posts

danas kod mikija u tim-u cistili turbinu ovako je izgledala kada je skinuta mada okacice miki bolje slike!

kada smo je rastavljali pukne nam sraf sto drzi krilca od varijabilne trt mrt nemam pojma ni ja u sustini nije bilo leka,juri trazi drugo kuciste turbine i goran sa altine sa foruma @goran zemun nam izadje u susret i da nam novo kuciste,doduse chelic je zaduzen za rastavljanje te turbine kod gorana-VOLI COVEK TURBINE PA TO TI JE, manfred je rekao da ga ne spominjem da je ucestvovao u celoj akciji tako da ni necu hahaha u svakom slucaju problem resen auto ide mnogo bolje ne prijavljeje greske sve u svemu vredelo je u svakom slucaju prodisao auto

jos jednom hvala goranu...

YhkNS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

YzvHr.jpg

YzybA.jpg

YzFG0.jpg

...evo slika pa komentar nije potreban,gazda auta je najmerodavniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo lakse ide u obrtaje,pre ciscenja mi je na 160km/h prijavljivao gresku i vracao u safe mod par puta pri preticanju je bilo bas gusto danas testiran posle ciscenja 180km/h bez problema i nijednu gresku 180km/h po satu sad da li sat laze ali ja sam zadovoljan,ma cim sam izaso od mikija osetio sam razliku,savet da ko ne vozi cesto na otvorenom putu traba to da uradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio prisutan :whistle:

doduse stigao pred kraj operacije :mellow:

sve je bilo bas kao na fotkama :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a o katalizatoru da ne pricamo,ispalo je par dinosaurusa sve ocisceno oprano vraceno i auto kao nov proverom pre skidanja turbine oscilacija izmedju zadatog i izmerenog pristka bila preko 300 mbar posle zavrsetka radova izmedju 4-6 mbar sto sve govori

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ daj mi molim te reci kako katalizator cistit jer i ja idem u petak pocistit turbinu pa me zanima kako katalizator pocistit i da li ti sad auto manje dimi ako ti je uopste i dimio

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimljenje reseno zatvaranjem EGR ventila,a ciscenje katalizatora obavljeno prvo kiselinom(sredstvo za uklanjanje masti,cadji i garezi) a zatim isprano vrelom vodom i izduvano vazduhom na kompresoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije dimio jeste ako ga bas stisnem recimo u trecoj pa izbaci malo sto je i normalno,ali dosta nas je konstatovalo da ako gorivo sipamo na MOL-ovim pumpama taj dim se svodi na minimum,hocu da kazem da ima dosta i u gorivu a kada ti bude skinuo turbinu mislim da ce morati i katalizator ako ne ti mu trazi,miki ga je oprao u kiselini ceo potopio pa istresao i na kraju pod pritiskom izduvao

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimljenje reseno zatvaranjem EGR ventila,a ciscenje katalizatora obavljeno prvo kiselinom(sredstvo za uklanjanje masti,cadji i garezi) a zatim isprano vrelom vodom i izduvano vazduhom na kompresoru

mozda cu ispast glup ne znam pa pitam znaci li to da se katalizator da skinut

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: eto imas i objasnjenej coveka koji je radio a i mene hahah

EGR ventil se nalazi gore kod poklopca motora a katalizator dole na izduvnoj grani,kada zatvoris EGR sprecavas da garez i isparenja ulaze u turbinu pa samim tim i u katalizator neka me neko ispravi ako gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da zato pitam da mu mogu rec da mi odmah i to pocisti posto ce turbinu skidat hvala vam na brzim i preciznim odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

negdje sam citao da neki kazu da nije dobro zatvorit egr ventilpa sam ja svog opet otvorio vise ne znam ni ja sta je dobro mada po meni mislim daje ok zatvorit ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

navedeni katalizator se nalazi direktno povezan na turbini i mora ga skinuti da bi skinuo turbinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da jos da je tu kod mene tako dobra ekipa koja pomaze jedna drugima bilo bi super nego su sve smradovi koji te oderu a nista ti ne naprave zato tolko i zapitkujem

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikakav problem sta moze da pomognemo tu smo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam bre brate kakav ste narod tolko sam god. zivio u Srbiji sve mi je jasno ovde je katastrofaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti slobodno zakazi kod ovih nasih majstora pa nije zagreb toliko daleko,a i kada ti urade znas sta su ti uradili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...