Jump to content
FAS Goran
boki

Fiat Stilo - turbina

Recommended Posts

Evo gledam po netu..kod nas je reparacija oko 200 eura..
Al sve su u pitanju servisi koji rade reparacije turbina za sve vrste vozila..a ne samo Fiate...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,to su verovatno servisi koji rade turbine...turboservisi,nema veze sto ne rade samo fiate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao je meni Ivan jednom koja sve vozila koriste ovaj naš turbo. Iznnadili biste se da pogledate. Istu verziju ima i A4 130ks, 320d, ...tako da nije ni čudo što rade servisi sva ta vozila :)



NI SLUCAJNO NS steeeeeel

Oni su me i doveli do ove situacije.

Zbog viska para sam nosio na ciscenje turbine i izduva kod njih i od tad je sve krenulo naopako.

Ocistio, kaze turbina ti je bila prljava ostalo sve super, otisao za Zrenjanin i na pola puta mi se ugasi auto i pocne da dimi iz haube.

Zovem njega, dodje po koa i posl 30 dana mi javlja kako je stavljena nova turbina.

I eto danas, posle predjenih tacno 10k km zvekne i ova.

Sutra nosim kod servisera Zeravica u Novom Milosevu da vidim sta ce da kaze zasto je crklo.

Ide na prodaju posle opravke i kupujem novo auto. Neka bude rata 150e i ovako me izadje mesecno odrzavanje kola malo manje jer uvek ima nesto da se doda.

 

Da ti nisu ovi stavili neku lošu turbinu posle čišćenja? Nema mi nikako logike da ode posle 10 000km opet, pa nisu to kočione pločice pa da se troši. I valjda imaju ljudi neku garanciju na svoj rad, a ne da crkava sve tek tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Vas u Srbiji je lakse...kod nas je to malo komplikovanije...ja bar nisam cou za pouzdani servis za te stvari!!!!!!!

Potrazi Unitrade na Internetu, od ove godine su navodno uzeli svu novu mehanizaciju za reparaciju turbine pa pogledaj (ima oglas i na Piku)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao jednom, pa da ponovim, ako turbina otkaze zbog starosti i zamora materijala - ok. Ali ako je otkazala nakon relativno malog broja kilometara, mora se OBAVEZNO utvrditi uzrok. Inace uzalud i remont i zamena...

 

Meni je na 1.3MJTpukla osovina turbine i isto sam imao dilemu u vezi remonta - gde, posto, koliko je kvalitetno itd....Ne postoji nijedan Turbo servis  koji nije hvaljen ali isto tako za svaki se nasao neko ko je nezadovoljan!

 

Na kraju sam odlucio i stavio novu turbinu - sa sve zamenom me kostalo 250 EUR. Ta mi je solucija izgledala najlogicnije obzirom na cene remonta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema garanciju na ovu turbinu zato sto je lik ispao retard i lagao me je o stanju vozila pa smo se posvadjali. Danas teram kod Zeravice pa ce reci uzrok,jel lose postavljena ili je mozda zauljivanje bilo lose..ne znam nisam majstor.

Osecam da ce popravka biti 350e samo se nadam da je do ovog retarda iz NS steela u NS,da nije jos nesto. Imam sjajnog majstora koji radi kod mene u firmi i odrzava nase pumpe,kompresore i svu mehaniku. Ne verujem ni jednom majstoru vise. Javim se sa detaljima iako ne znam odakle mi 350e x) Bice da cu izostati sa skupa 29.posto sam se malo razocarao u kola (ne kazem da je fiat los,vec da je kod mene izgubljena zelja za voznjom istog ma kako on isao i koliko lep bio).....a taman zatamnio stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti i da je taj majstor sve zeznuo. Drugar je reparirao turbinu i posle toga krenuo auto da troši ulje više nego pre, zviždi kao blesav, a ne vuče nikako do 2500 obrtaja. Na kraju su ljudi priznali grešku i reparirali opet sve bez dinara doplate. Sad radi kao sat. To ti je razlika ako radiš sa ozbiljnim ljudima i šarlatanima.

 

Inače, nemoj kriviti Stila za ovo. Može da ti se desi i sa bilo kojim drugim automobilom ista stvar ako je majstor loš. A i pročitaj Hardvetovu temu o novoj Z10, ne mora ni nov auto da bude savršen i jedina dobra stvar ti je garancija tako da prve dve godine ne brineš čak i da motor zvekne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbo serivis iz Uzica,salje se brzom postom i vracaju ti mislim da rade najduze i da su najpoznatiji,nacices ih lako na netu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

41.000 remont turbine...sve se razletelo. Ocajan sam,majstor je pregledao i nije do auta jer je sve cisto ko suza, vec ovaj sto je radio ko zna sta je montirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma smucio mi se..prodajem ga pa ako neko zna nekog neka se javi. 3000e i jos 350za turbinu jer ja nemam da dam. Registrovan do maja,utegnut ko pracka ofarbani pragovi,zatamnjena stakla 2004. Sa 219k predjenih. Uradjen veliki servis pre 11k km,znaci trebalo bi mali servis za koju hiljadarku,garancija na gume 16"goodreach i akumulator. Otvoricu temu na za to predvidjeno mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava se. Nemoj biti na kraj srca, ipak voziš auto koji je prva liga za pare koje je plaćen. Vlasnik takvog automobila mora biti spreman na moguća vanredna ulaganja, ne samo na redovna. Kao što neko reče iznad, može svakom automobilu tog kalibra to da se desi - veruj mi da kod drugih automobila ceh za probleme koji mogu da te snađu može biti i 5x veći.

 

Mogao si benzinca 1.2 da uzmeš i da ne brineš brigu oko turbine, ali veruj mi da vredi dati tih 40k dingera zarad te ale koju imaš pod haubom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve sto radim u zivotu mora da postoji motivacija. Toliko sam bio odusevljen kolima,izgledom,performansama,potrosnjom....ulozio sam toliko truda i nisam zasluzio da tako prodjem sa njim. Toliko mojih poznanika njaka automobile i ne vode racuna i nikad im nista ne usfali....A ja rodjenom tati branim da zapali cigar u kolima,faraj lajsne na krovu,stavi ledovke na tablice,farbaj pragove,zatamni stakla,cisti ceo sistem izduva sa interkulerom, egr kao nov,promenio zglob od vrata,stavljene patosnice,zamenjene sijalice srednjeg stuba konzole...taoliko toga i cemu.. da odnesem auto koji je radio besprekorno majstoru koji mi unisti turbinu? Vala da je od zlata ima da ga ne gledam vise.

Da ne spamujem u temi,ima otvorena nova u delu prodaje kola pa cu danas okaciti i slike.

Hvala na podrsci....a da ne pricam da sam se naostrio za skup 29.da se zezamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

gresis nije ti auto kriv nego majstor ja bih otiso do doticnog I pokazao bih mu jos neka aplikativna svojstva te iste turbine a ako bih bio nervozan mozda bi poneo I turbinu od fap-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto je rupa bez dna,nekom manje,nekom vise. Evo ja npr,volim da mi je auto ispravan,ne zalim ni jedan dat dinar. A dao sam za godinu dana mnogo. Ali i dalje ima isti zar kao i prvog dana. Ne odustaj od auta tako lako,jer posle njega,ko zna sta ces kupiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ako ih otisao kod njega da bi kao pubertyetlija kad mu muvaju curu, rascopao glavudzu kakva je ljiga. Upamtite ns steeel novi sad na veterniku, bezte kao djavo odk krsta. Laze kao pas ili sam mozda ja jedini kojeg je izmajmunisao...nesto jeste. Pao je bensendincic,kolega iz firme sto mi odrzava autic je mislio da ce mi pozliti kad je Zeravica rekao 41.000din...Crevo koje ubacuje ulje u turbinu kao zmaj rad znaci nije ostala bez uljai,nikakvo strano telo nije uslo u turinu da bi ono slomilo lopatice..ko zna sta je ovaj magarac nabudzio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ko zna sta je ovaj magarac nabudzio.

 

To uopste nije tvoj problem - pravo kod njega, da vrati pare, pa onda dal' polovnu, dal' reparacija negde druge...Ja ne bih prodavao auto koji sam tako sredio - nadam se da neces ni ti kada se malo "povratis"... :) Inace i imas i temu za FLA servise - slobodno "pohvali" majstora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kupices drugi auto i opet sve iz pocetka :D. A sta se sve prodaje kod nas tesko da ces proci bez 300e (minimum) ulaganja u startu! Razmisli. Ako je, kao sto kazes, sve drugo u besprekornom stanju nemoj ga prodavati. Hvataj tog magarca da ti vrati pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako...u svaki auto posle moras uloziti,sto zbog sebe,sto zbog druguh. A ulozio si dosta u tvoj,pregrmi jos ovo i imaces odlican auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacene slike na delu za prodaju kola na forumu.

Nemam ljudi 41000 da dam ni u ludilu. Da pozajmljujem ne pada mi na pamet jer nisam takvog kova, ne bih mogao da spavam samo bi mi to bilo u glavi kad cu vratiti i sto dugujem.

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=61179#entry943687

 

hvala na podrsci, super ste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...