Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Šalu na stranu, neka urade tako ali neka svedu cene na normalne.

 

Ahaaaa :)

 

Pa neko će morati ovu zahebanciju da plati

 

Pa političari, nećemo valjda mi, sirota raja

 

Elem, mene više interesuje kako će ovo zakačiti registracije motora, šta će tu smisliti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi lepo da se malo cena registracije revidira.

Recimo za Stila jtd 2004 je oko 27 000din registracija, a za Giuliettu 1.6 105ks 2015 je nešto preko 20 000din.

 

 

A Giulietta i Stilo bi trebalo jednako da idu po specifikacijama.

Nema baš logike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je neka granica 110ks od koje ide viša kategorija.
Evo za Giuliettu 77kw

 

Ukupni troškovi Vaše polise osiguranja i taksi su: 20831.25 dinara + provizija banke ili
poste za svaku uplatnicu + cena tehnickog pregleda koju možete pogledati
klikom na sliku ispod ili ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji vise taksi za putnicka vozila, kubikaza i kilovati igraju ulogu.

Osiguranje ide u 7 kategorija 22-33-44-55-66-84-110kw

Komunalna taksa zavisi samo od kubikaze, a porez na upotrebu zavisi i pd kubikaze i od godista. Ima mnooogo nelogicnih cena registracija, jeftinija je reg za 2015 bmw 520d nego za 2001god alfa 2.4jtd koji je pritom deset puta jeftiniji auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atest je potreban, a akcize mogu biti manje. Mnogo manje. Kao i registracija tih vozila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sitna povoljnost ali ima i gorivo sa manjim porezima.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atest ne treba da bude besplatan ali ne treba ni dryava da ima te pe*erske fazone, kao brinu za ekologiju 

A vamo gas klepaju sa akcizama na sve strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sitna povoljnost ali ima i gorivo sa manjim porezima.

Nema nikakve povoljnosti, to je bilo do pre par godina dok se placala eko taksa, sada je potpuno bio auto euro1 ili euro5, nebitno koje gorivo koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre čujem od Balkana, a i od još jeden agencije, da MUP više ne priznaje kupoprodajni ugovor koji je rađen na osnovu ovlašćenja - samo direktno prodavac i kupac  :thumbdown:

Ovo je izgleda bila neka buva, pošto i dalje najnormalnije prolaze prenosi i odjave na osnovu ovlašćenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se tako nešto promenilo moraju se promeniti neki bitni propisi, a možda i neki Zakon... do tada sve što ima pečat državne institucije, mora da prođe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da po drzavnim sluzbenicima. Odem u cetvetak da vidim da platim pprez za auto kako bi uzeo tablice. Lazu pao sistem dodjite u ponedeljak po resenje i da vam kazemo iznos i ok. Danas kaze ista ta gospodja pa kako gospodine resenje kad niste platili. Reko koliko znam imam rok od 15 dana da platim porez kao i period za zalbu ne kapiram u cemu je problem. Naravno sve drsko i zavrsilo se na tome da resenje necu videti dok ne donesem.uplatnicu sto je sutra posto rade do 14h na nbg.

Drugo zanima me posto menjam tablice a vozilo je registrovano. Kazu da novu polisu uzimam tek kada se pojavim sa drugom saobracajnom a neidem sa blanko polisom gde se u supu upisuje novi registarski broj i sta treba, jel to tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...