Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Drug danas registrovao u Dunavu, kaze da su mu palili svetla i slikali (ima xenone). Nista nisu rekli, samo slikali. I poceli da mere izduvne gasove. (Mozda je to za vas Beogradjane normalno, al nisam cuo da je do sad bilo u Nisu) :)

 

Kakva je situacija oko toga? Prolazi li Stilo to ako je skidan katalizator i zatvaran EGR?
Cenim da je opet manji zagadjivac od Golfa dvoje i da ako oni prolaze prolazi i Stilo lagano, ali eto cisto da pitam :D Jel "pao" neko nekad u Srbiji tehnicki zbog toga? xD

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

I poceli da mere izduvne gasove. (Mozda je to za vas Beogradjane normalno, al nisam cuo da je do sad bilo u Nisu) :)

 

LOL :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su merili izduvne gasove, pre manje od 2 nedelje, sve ok, a imam i kseljone. Vozim bravo 1.9JTD 2001g, i užasno dimi kada se patosira gas, jer je čipovan sa ne baš kulturnom mapom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi, da me prostite, gurnuli su mi ono čudo u izduv i kao nešto izmerili, i izmerene vrednosti su bile u dozvoljenim granicama. Ono na snimku je dim pod punim opterećenjem.

Naravno i meni je EGR blindiran i uklonjen katalizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62144-po%C4%8Dela-akcija-ispravno-vozilo-bezbedno-vozilo/#entry1279499

 

samo cu ovo da izdvojim za ove sto nece da citaju sve:

Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić rekao je da čestice koje se oslobađaju iz motora sagorevanjem dizela mnogo su opasnije za dobijanje raka pluća nego konstantno pušenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vujanica je zaklao plivajuci zamajac sa cenom zamene, zato prica lose o dizelima.

A mozda mu je i turbo los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da pitam ovde posto mi nista nije jasno.

 

Naime, u oktobru sam imao udes (blaze cukanje, bez povredjenih i sa manjom materijalnom stetom) u kom sam ja bio kriv, popunili smo evropski izvestaj (Generali osiguranje je u pitanju).

 

Moj auto ima full kasko, i auto sam pre vise od mesec dana popravio.

 

Zanima me zasto mi nije upisan malus na polisi osiguranja, polisa mi je sad i jeftinija nego prosle godine, premijski stepen spusten sa 3 na 2.

 

Da li su zaboravili na stetu koju sam napravio, da li nisu stigli da je "proknjize" kroz sistem pa mi zato nije uracunat malus za koji znam da bi trebao da ga imam?


Ili je bilo promena pa se sada malus vezuje za ime onog ko je napravio stetu a ne za auto kojim je nacinjena steta (auto se vodi na lizing kucu a ne na moje ime)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije proslo kroz sistem ako si registrovao posle mesec, mesec ipo od udesa, bice na sledecoj registraciji, na tablice auta se vodi polisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sluzbeni.

Ako je tako kao sto Zorz kaze, onda me iznenadjuje njihova nezurnost u postupku u kom oni trebaju da uzmu pare nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beogradjani, imate li vi problema sa xenonima na tehnickom, prilikom registracije?

Ovde u Nisu su izgleda dobili svi naredbu da ne pustaju. Becejac je vec pisao o tome, a juce drug registrovao i ja mu rek'o bas da pita za xenone, sta i kako. Rekli mu da ne bi mogao da prodje da ih je imao na kolima.

 

Sta im je bre, zar toliko nemaju nekih pametnijih stvari da rade, da kontrolisu, nego moraju da se izivljavaju ovako?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za xenone ne znam ali za folije mi drugar reče da je pre par dana bio na 6~7 tehničkih dok nije našao gde će da ga puste. Naravno uz molbu da ako ga zaustave kaže da je folije zalepio juče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnicki i nije problem, uvek ces da nadjes nekog ko ce da te pusti.

Ali ako su poceli i to da kontrolisu, u nekoj bliskoj buducnosti lako mogu i strumfovi da izadju na teren i krenu redom...

 

Rekao mu ovaj sa tehnickog "ako te zaustave a stavis ih naknadno, trazice ti atest". Koji atest? Onaj koji jos niko u zemlji ne moze da ti izda? :D

 

Meni samo nije jasno ko usvaja sve te "zakone".

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...