Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

pa dobro...taj dan je imao samo taj branik :smoke:

inace covek se bavi rastavljanjem cromi i prodajom delova placevima i preprodavcima...bio sam kod njega da uzmem par stavki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znači i to se i dalje radi ... :laughing:  :wallbash:  džabe se ja ponadao da ih je kriza & konkurencija naterala - da barem sa "skupljim" polovnjacima nemuljaju puno :whistle: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja pretpostavka: auto je prva registracija 2009. pa se tako i vodi, iako je proizveden ranije. To jednostavno tako ide, tako mora da se carini. Jedini način da se ovde vodi kao recimo 2007. je da mu se urade falš papiri na to godište. A to su onda već neke druge priče... :police:

 

A zadnji branik mu je od restylinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha tako se traže mušterije kod autolimara  :laughing:

Mogao je da dospe i malo rashladne tečnosti jer ovako baš sumnjivo deluje.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji taj auto u temi vozila za izbegavanje.

 

Jbg, nisam pregledao tu temu baš detaljno....  :whistle:   bitno je da funkcioniše ta tema  :cheers:    :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja pretpostavka: auto je prva registracija 2009. pa se tako i vodi, iako je proizveden ranije. To jednostavno tako ide, tako mora da se carini.

Pricao mi je skoro drugar koji uvozi automobile iz Italije, da tamo opusteno moze da se kupi npr nov Fiat 500 2008. godiste, sa 0 kilometara. Fiat Sedici 2005. godiste. Tamo vise ne mogu da se prodaju jer ne zadovoljavaju ekoloske standarde. Nije pitao za cenu jer ga nisu zanimali takvi automobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao mi je skoro drugar koji uvozi automobile iz Italije, da tamo opusteno moze da se kupi npr nov Fiat 500 2008. godiste, sa 0 kilometara. Fiat Sedici 2005. godiste.

E sad, ne znam kako ide (i da li može) uvoz automobila sa nultom kilometražom. I mene to zanima, jer imamo neku ponudu za Puntiće EVO sa 0 kilometara iz 2012. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo kilometraza problem nakrkacemo sa km tool koliko god treba, ali moram i ja onda da dobijem jednog EVO puntica   :harhar:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha pa da bude stvarno "Evo Punto"  :laughing:

Totti stvarno što ne podignete kilometražu samo na njima? Ne mora čak ni km tool, za podizanje na tabli i elm327 vrši posao, barem na ovim starijim Fiatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U da to zaboravih, sa FES-om moze na gore, a ja cu posle da vratim na dole, a ovaj Igor mora da mi se umesa i pokvari kombinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On mi je spomenuo da mogu da se uvezu kod nas kao novi i da podlezu svim dazbinama kao kad uvozis bilo koji nov auto, medjutim mislim da to ipak nije moguce zbog euro standarda koji su i kod nas na snazi, jednostavno ne mogu da se ocarine. Ne bavi se novim automobilima pa nije u toku. Mogli bi da se uvezu kada bi se registrovali, pa kao polovnjaci da udju u zemlju ali je to opet problem jer tamo ne mogu da se registruju. Pitacu ga bas kad ga vidim da li postoji nacin. Znam samo da mi je rekao da ima bas mnogo takvih automobila u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali pitaj ga za 2012. godište, oni bi trebalo da zadovoljavaju sve standarde i da mogu da se registruju.

 

 

 

Ako je samo kilometraza problem nakrkacemo sa km tool koliko god treba, ali moram i ja onda da dobijem jednog EVO puntica   :harhar:  

Ja sam mislio da te za toliki trud gadjamo sa nekom Giuliettom :harhar:

 

 

Totti stvarno što ne podignete kilometražu samo na njima? Ne mora čak ni km tool, za podizanje na tabli i elm327 vrši posao, barem na ovim starijim Fiatima.

To sve otom potom, prvo da vidimo kakve su legalne mogućnosti. :turned:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali pitaj ga za 2012. godište, oni bi trebalo da zadovoljavaju sve standarde i da mogu da se registruju.

Raspitacu se za to ali sam gotovo siguran da ako ih uvozite kao nove morate da platite FAS-u homologaciju. Tj, trebali bi da se obratite njima sa tim pitanjem. 2012 proizvodnja je euro 5 standard tako da sa te strane ne bi trebalo da bude problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, ne znam kako ide (i da li može) uvoz automobila sa nultom kilometražom. I mene to zanima, jer imamo neku ponudu za Puntiće EVO sa 0 kilometara iz 2012. godine.

 

 

 Dizel, benzin? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dvorište mi je poznato. Dugo se tu prodavala i jedna AR 159 karavan, crvene boje.

Izgleda dobro Croma, ko i svaka druga. :D  :thumbsup:

Imaju oni još Croma tu... Mogao bi da odeš sa mehaničarem, da ih pogleda, pa da ti izabere koja je od njih najbolja mehanički, pa da pazariš. 

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavezno da odes sa autom kod proverenog mehanicara/elektricara da ga proveri celog i prikljuci na dijagnostiku kako bi video koje sve greske ima i na kojoj kilometrazi su upisani odredjeni servisi to jest greske. Bez toga ne bi ni razmisljao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam još primetio ovu Cromu. Po izgledu ubija, e sad stanje je već druga priča. Pretresi dobro pa da razmatramo dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...