Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Uzmeš 150 ks i nema brige. Ako je malo, onda je malo čipuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Stilo 1.9 JTD, fabricki 115 ks. Odradio sam čip tjuning i mjerio na Dyno testu, pokazao je 155 ks. Fenomenalno povećanje snage i obrtnog momenta. Motor nije trosio ulje prije čipovanja. Posle predjenih 50.000 km motor radi ok ali počinje po malo da troši ulje. Priznajem da sam automobil vozio do maksimuma uvjek. Sada mislim da je bolje uzeti jači motor nego vrsiti fabričke prepravke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd mali update sto se mog slucaja tice....realno najradije bi moju cromu zamenio nekom novijom sa must opremom, ali stanja u kojima se takva kola nalaze nisu ni priblizna mojoj. znaci trebao bi dodati da se kupi drugi auto a onda jos uloziti 1000 do 1500 evra za servise i saniranje...

ono sto sam gledao a sto mi je zanimljivo je bravo 2008 godiste u emotion opremi sa 1.6jtd ili 1.9jtd motorom od 150 ks.

takodje interesantan mi je grande punto sa troje vrata takodje emotion

da li neko ima iskustva sa 1.6jtd motorima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas video jednu kromu koju planiram u cetvrtak da vozim na proveru pa cemo videti. Nadam se da ce sve biti ok. i da cu vise staviti tacku na kupovinu auta. Ova je 120 konja sa kompletnom opremom dig. klima tempomat, alu felne, jos samo kada bi kilometraza bila prava 124 000 bilo bi super. Ono sto mene malo hrabri jesu dugmici na prozorima koji nisu pohabani, a uglavnom na svim automobilima koje sam gledao bili su izlizani, a papucice na komandama vidim da nisu menjane zato sto nisu nove, tek sto su na krajevima pocele da se izlizuju inace auto je 2009. Ajd pa neka mi je sa srecom u cetvrtak.

P.S. Zaboravih jedino sto mi bode oci jeste onaj zuti trougao sa znakom uzvika na komandnoj tabli, ali videcemo sta dijagnostika kaze. Kod mene na stilu je to palio kada mi pregori grejac, ali onda upali i lampicu za grejac i trougao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala najlepse evo dovezao sam je danas kuci, jos da registrujem od ponedeljka pa cu da uzivam u njoj. jedva cekam sledeci vikend da je malo isteram na auto put do nisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije cu sutra pazariti ovaj auto posto sam danas prodao stila :( No dobro, treba mi par saveta, sta mislite konkretno o ovom autu? I kako da proverim opremu na cromi? Odnosno zanima me da li svaka ima asr ili ne? posto mi ovde u oglasu deluje nafilovano ovo sve sto je napisano da ima...

Na stilu sam imao dugme za asr i znao kad je upaljen kad ne? Kako je to na cromi i sta je uopste serijska oprema za cromu. No, evo ovo je link oglasa koji sam gledao i koju sam cromu zagovorio da kupim....

kk600.jpg

http://www.polovniau..._croma_19_mjtd/

Share this post


Link to post
Share on other sites

dugme za asr je desno od menjaca gde imas tri dugmeta:

1. za centralno zakljucavanje

2. pored otkljucavanje

3. i ispod je asr sto ovaj auto nema, i ja koliko znam retko koja croma od 120 konja ima asr.

ovo je osnovna varijanta crome po pitanju opreme, znaci nema ni digitalnu klimu, komande na volanu, asr alu felne,itd....i to za 5800 evra, malo mnogo kume:)

jos plus auto iz Sapca....

ajd mi kazi po kom kriterijumu si izabrao bas ovaj posto evo i ja sam dao oglas na istom tom sajtu na cifru od 5800 za auto iste kilometraze sa brdo opreme u odnosu na ovaj, plus auto perfektan to jest kompletno servisiran kod Gorana sa prilozenim racunima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASR imaju sve Crome a ESP je doplata za motor od 120ks i standard za motor od 150ks. Paketi opreme su od siromašnog Active

preko Dynamic, Must i Emotion. Prva tri imaju metalik lajsnu a Emotion imitaciju drveta ostalo me mrzi da pišem imate na mojoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na savetima. Evo i da pojasnim zasto je pala odluka na ovaj. Moj dobar drug je iz Sapca i drzi autodelove i servis u kom radi samo Italijane. On mi je nasao i prethodni auto a mene ne zanima puno dal je vozen u Sapcu ili Krusevcu :) On je i odrzavao ovaj kod njega u servisu i prethodno ga pregledao, pa zato nisam u dilemi kakav je auto i sta je. Bitno mi je samo da je lepo odrzavan proveren i siguran. A sigurno ga bolje poznaje i moze proveriti drugar koji drzi servis nego ja :) Inace, cena nije ova koja pise na sajtu. Dogovor je pao na 5.000 plus da mi on registruje kola i doveze kuci za tu cenu. Inace ja sam se vodio time da na stila imam da dodam max 2.000e, uklopio sam se u ovaj auto, proveren je sto mi je najbitnije i eto, tako pade odluka :)

To i mene buni... Mnogi mi kazu da imaju ASR, ali na ovoj ne postoji dugme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj je spustio cenu za 800 evra + 300 evra za registracija + 50 evrica za gorivo....ajd da ne mracim previse:) meni je tu najveca frka sto je klotara totalno...

video sam u centru s ili tako nesto da se prodaje stilo u fullu 2006 godiste sa nekih 160k, neverujem da oni muljaju sa kilometrazom a auto mi je vrh izgledao...ima cak fabricke senzore za parkiranje....

pop1.jpg

http://www.polovniau...19_jtd_emotion/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija nije 300, a gorivo nije 50. Treba mu 1000din goriva do mene, ali nije sve ni u tome. Sve jedno videcu se usput sa drugarom, zezamo se ispricamo, dal ja kod njega ili on kod mene nebitna stvar :) Ja sam stila kupio na nevidjeno, tj kupio ga je ovaj drug za mene, sredio u njegovom servisu odradio sve servise ja samo dosao po auto i tad prvi put i video kako auto izgleda... Takav slucaj je i sa cromom. Drugara sam zamolio da zavrsi sve bez mene i isproverava, a ja samo da dodjem na kraju. Sta da komplikujem sigurno ga on u servisu bolje poznaje od mene i bolje moze da proceni nego ja, a oprema i sl nije mi bitna. Samo da je proveren i u dobrom stanju. Stilom sam se zavozao bez ikakvih problema, pa nadam se da cu i ovim :) A ono za ASR pitah usput informativno cisto. Jbg, zao mi je sto nema, na stilu sam imao, ali ipak ne smatram da je nesto preko potrebno jer na stilu se nikad nije upalio, osim kad sam ja namerno to hteo, pa se zezao na gasu po snegu i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000 dinara od lazarevca do sapca?? brate jel skuterom?

ajd reci mi kolika je registracija za tu kubikazu, mislim pre dve nedelje sam registrovao kola ali izgleda da ne znam....

da li je uradjen veliki servis na tim kolima i kada, ako to je 300 evra...ili verujes da jeste? ako pogresis moze da kosta....

koliko je jos potrebno uloziti u njega a za stvari koje ne mogu da se uoce odma?

notorni....asr nemaju crome od 120ks...na 150ks je standard.

dugme pored menjaca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, oo Sapca do moje kuce ima 80km nek za to potrosi 6litara to mu izadje 1000din opet kazem nebitno je ko ce otici ili doterati kola. Registracija je oko 26.000 ako sam dobro zapamtio. Od ulaganja prednji stabilizatori, i nove gume to ce mi srediti pre nego sto mi dovezu auto, naravno o mom trosku napukla je i prednja maglinka. Mali servis za 4.000km, veliki ne znam tacno za koliko nisam pogledao u knjigu. Skidao poklopac da vidim zupcasti, po tome se vidi da je nov, jos su slova i brojevi na njemu. Na kraju krajeva, ovaj drugar u svom servisu sve redovno upisuje u servisne knjige i za sve sto radi daje garancije. Konkretno na set zupcastog 50.000km. Verujem mu i zbog toga, a i zato sto se vec znamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terzo uživaj u novoj đunti. Čekam slike.

Evo ti linkovi čisto da ubiješ vreme dok auto stigne.

http://www.italiaspe...roma/index.html

http://www.italiaspeed.com/new_models/2007/fiat/nuova_croma/introduction.html

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) Bice slicica krajem nedelje do tada treba da se stave parking senzori i xenoni... E, da, zna li neko koje xenone mogu da stavi na cromu? Na stilu sam imao ac balaste, ne znam da li na cromu mogu da stavim iste te ili ima nesto vise od elektronike pa moram da uzmem one slim balaste sa ponistavacima gresaka itd.? Parking senzore sam nasao neke zanimljive koji se montiraju kao traka sa unutrasnje strane branika,pa nema busenja itd... videcu kako ce to ispasti.

P.S.Hvala za linkove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti senzori i mene interesuju (žene hoće da voze). Čisto za početak cena a posle i kako rade tj. preciznost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni drugar jedan radi oko toga, pa mi ih je on ponudio, kaze da su ok... On mi je radio osvetljenje, xenone na stilu itd. Senzore sam video, nisu klasicni onako, vec imaju kao flet kabal-traku, koja se zalepi s unutrasnje strane branika celom duzinom. Posle je postupak isti. Ovaj model koji sam ja hteo nema displej, vec samo zvucnu indikaciju. Cena mu je 60evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terza mislim da je cena senzora ipak "malo" niza od toga osim ako je ugradnja 30e ;)

Srecno sa novom masinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa ne znam koliko je ugradnja tacno, a koliko sami senzori. Znam kada sam pitao da mi je rekao da su 30 evra obicni senzori koji se montiraju na branik, sa one cetiri sonde (izbuse se) i imas displej mali unutra. Ja sam hteo ovu varijantu koja se stavlja sa unutrasnje strane branika, jer croma nema neku lajsnu ili pogodno mesto gde bi stavio senzore, pa mi se ne bi svidjalo kako to izgleda, zato sam se odlucio za ovu skuplju varijantu da se ne vide ti senzori instalacije ili sta vec. Inace, nemam predstavu koliko se sta krece, nisam se ni raspitivao pre ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam hteo da dodam prednje na fabricke zadnje, ali kazu da ne moze .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa ne znam za to, mogu da pitam ovog decka koga znam da to radi pa da ti kazem... Bio sam prisutan kad je na neki rexton stavljao te za napred... E sad da li su zadnji vec bili fabricki ili ne ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...