Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Potreban limar - iskustva

Recommended Posts

52 minutes ago, TeaseR said:

Dajte preporuku gde da radim limariju u BG? Neko me je ozbiljno razvalio na parkingu, ulubljena zadnja vrata, stub, isecena guma i naravno branik. U principu, imam kasko pa cu ga aktivirati al ne bih da ga odvedem negde gde ce traljavo uraditi posao… Znaci nebitno dal je skup, jer svakako oni pokrivaju, samo da je dobar i da lepo to uradi.

 

Pošto je "na kasko", nemam preporuku. Da je drugačije, imao bih :) 

Nedavno koleginica sa našim poslovnim kolima "opalila" na parkingu jedan (stariji) Sportage, ostavila je naš broj telefona i čovek se javio tek posle oko 10-15 dana. Pitao je da li imamo koga, da mu to sredi. Ja ga poslao kod čoveka koji i nama godinama sredjuje naša poslovna kola ( jer uvek neko od ovih mladih vozača negde malo sitno čukne ), a sredjuje ih povremeno i meni.

I čovek me posle zvao i sav se oduševio. Kaže mi: "Bezbroj puta se me do sada udarili na parkingu, a ovo ne samo da je prvi put da mi je ostavio broj telefona onaj ko me udario, već je onaj majstor to zaista dobro uradio, a usput mi je odradio i ostala oštećenja koja sam tražio."

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TeaseR 0600958246 Vlada, u Kaludjerici je. Sada mi je tamo auto sredjujem prednji branik, krajem prosle godine sam radio zadnji i isto aktivirao kasko. Nemam zamerke, dobro rade posao i posteni su. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, moron said:

Pošto je "na kasko", nemam preporuku

Zar je bitno? Ode kod majstora, majstor kaze koliko para, ode u kasko, oni procene, ako se gadjaju sa cenom, onda ce kasko isplatiti na racun. 
Ne bih odustajao od dobrog majstora cak i po cenu angazovanja nekog da izvuce pare od osiguranja. Osiguranju je svejedno dal platili na racun klijenta ili na racun onoga ko radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, darkman14 said:

Zar je bitno? Ode kod majstora, majstor kaze koliko para, ode u kasko, oni procene, ako se gadjaju sa cenom, onda ce kasko isplatiti na racun. 
Ne bih odustajao od dobrog majstora cak i po cenu angazovanja nekog da izvuce pare od osiguranja. Osiguranju je svejedno dal platili na racun klijenta ili na racun onoga ko radi. 

Upravo to, pa mi zato nije jasno da neko nece da da preporuku zbog kaska :D

 

@moron Video sam preporuku za tog majstora pre par strana. Nego vidim da jedan clan ima lose iskustvo, isto majstor sa starog sajmista pa nisam skapirao da li je to isti ili je on isao kod nekog drugog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta je moguće, pa da je imao loše iskustvo i sa ovim.

Na Starom Sajmištu ih ima dosta (nekoliko farbara, nekoliko mehaničara, nekoliko ... ), a jednom je koleginica radila i kod ovoga na Starom Sajmištu, Darko, 064 222 37 03. Taj meni nije radio, a ona je bila zadovoljna.

Imam jednog u MML, radio mi pre 10 godina i uradio je zaista dobro, zove se Boban, 060 33 904 12. Tu sam nedavno poslao kuma i bio je zadovoljan ( kum hteo da kod Buleta čeka da dodje na red ).

 

 

Što se tiče pomena "kaska", znam da na Starom Sajmištu ima i (više) servisa koji rade i sa osiguranjima ( tj. neka osiguranja priznaju njihove cene i fakture), ali, bio sam svedok veoma neprijatne situacije i kada je jedan vlasnik vozila bio VEOMA, VEOMA nezadovoljan kako su (loše) uradili.

Sećam se, dok su mi deca trenirala jedrenje, taj njihov klub je imao Hyundai H1, imao je "lepo oštećenje" ( vozač pri vožnju unazad zaboravio da ima zakaćenu prikolicu, koja je skrenula i ruda prikolice je bukvalno unakazila kombi ).

Kombi je imao kasko i radjen je u ovl. servisu i ono je bilo ZA PLAKANJE kako je kombi bio loše uradjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne postoji nacin da se zali, odnosno da ne prihvati ako je lose uradjeno? Pa ne mogu oni da rade kako hoce i da korisnik mora da prihvati sta god da dobije, nema mi to logike.

Elem rekose mi sad kad sam bio kod njih da saradjuju sa nekim limarom na Ledinama i da je bas dobar. Mislim se, nece sigurno reci da je los:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Modena color? Rece mi par ljudi da dobro rade. Inace, poslacu zapisnik u par servisa pa da vidim ponude i sta ce osiguranje prihvatiti da plati.

 

Evo sta stoji u zapisniku:

 

image.thumb.png.c09dd6db8da7cdd994efa8c142fd377c.pngimage.thumb.png.8e57086d9f88ec99da7eed23bb718d5e.png

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze niko da garantuje za nekog majstora a po najvise limara. Znam par njih sa mog kraja koji rade fenomenalno, bukvalno umeju cuda da naprave pa se i njima cesto desi da odrade lose, neki prihvate reklamaciju na prvu, sa nekim se natezu ljudi. Ja kad sam radio stila celu desnu stranu, rok od 3 dana je na kraju ispao skoro 20dana, odradjeno perfektno. Posle 3 dana mi pukne kit, zovem majstora, smeje se, kaze dodji resicemo. Ostavio kola jos 5 dana i resio covek perfektno :D A na kraju i ocena samog tog njihovog rada zavisi od toga koliko vlasnik auta ume da vidi kako je odradjeno. Konkretno to sto je ta zena bila zadovoljna meni nista ne znaci :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedeljak vozim auto kod Buleta po preporuci sa foruma. Nadam se da je madjionicar kao sto se prica:lol:

 

I branik je odran ali to ce da se farba, bitnije je ovo lepo da se sredi.

 

Edited by Ivan
Obrisana slika na zahtev korisnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da ću uskoro kod njega svakako :) 

Oderala koleginica neki dan "staro Jare" od betonski stub u javnoj garaži, skoro kao to tvoje ...

Još kaže u svoju odbranu: "Kola su bila na devetom nivou i zakačila sam tek u samom prizemlju"  :) "Brate", pa šta je trebalo, da zakači na svakom nivou ...  :)

 

P.s. šta kaže osiguranje, kolika je šteta na tom BMW-u? Za slično oštećenje Yarisa iz 2019. jedan Toyota servis mi je dao ponudu na oko 260, a drugi na 295 hiljada dinara ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osiguranje je isplatilo 218 hiljada, a u ovlascenom bi procena isla sigurno preko 400. Naravno, rekli su mi odmah da nece isplatiti tu cifru jer se racuna amortizacija posto je auto star 9 godina. Tipa, vrata su racunali 45000din, u BMW-u su 75000din nova. Teram se jos sa njima da dobijem novi branik.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ništa drugo, od te cifre posle Buleta će da ti ostane barem za žvake :) 

A sinoć odem bajsom kod njega, na kafu, iz čiste dosade, kad ga zatekenm još u garaži, rade zajedno neka kola, on i jedan lik ( a nije mi bilo jasno ko je taj lik, jer znam da Bule radi sam i da nema bilo kakvog pomoćnika ).

Pitam ga posle ko mu je taj, jer vidim da je i on iz tog posla i da se odlično znaju i dopunjuju, bilo je zadovoljstvo gledati šta su oni uradili za pola sata od haube jednih kola, ja sam bukvalno bio u čudu. Gledao sam i gledao. I bio baš omadjijan. :) 

Kaže mi: "Jedan kolega iz kraja, odličan je limar, fantastičan, ali, ne ide ga baj najbolje lakiranje, pa došao da mu ja to ipak uradim, jer je vlasnik kola kaže baš teški perfekcionista i mora sve to da bude kako treba".

Dobri su svi oni majstori u tom kraju i znam da se često dopunjuju, pa i na istim kolima, a zavisno od vrste radova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, moron said:

"Kola su bila na devetom nivou i zakačila sam tek u samom prizemlju"

Jbt, sta bi tek bilo da ima 12 nivoa :D . Da u prizemlju savije oko stuba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, od početka godine mlade koleginice su oštetile i dva tudja vozila, a naša četiri puta :) ... Jedno od tih tudjih vozila je sanirao Bule, a za druga kola vlasnik je uzeo novac (tako je hteo).

Što mi jednom Bule u šali predloži: "Pa, koliko vam radim ta kola, najbolje da mi plaćate neki mesečni paušal, možda ispadne i jeftinije ... :) "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...