Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo - kvačilo

Recommended Posts

I bio je onaj u kabini... Cilindar + ruke 5200 RSD. Kako je moglo biti ovo je prava "sitnica."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, potreban mi je savet.

 

Celi dan citam postove i nisam uspeo da naletim na problem koji ja imam.

 

Danas provalim da nemam ni kap ulja u boci gde se sipa ulje za kocnice. A iz ovih postova sam tek procitao da se koristi i za kvacilo na stilu. Pipao sam i gledao oko diskova sva cetri tocka i nisam napipao ni video da negde slini ulje.

 

A vec jedno 2 meseca u I, III i V brzinu mi rucica menjaca ulazi i izlazi daleko teze nego u ostale brzine, u koje klizi. Primetio sam da se tezina upadanja i izbacivanja iz ovih brzina poveca kad se motor malo zagreje, ako to uopste ima veze. Takodje, odavno mi se ponekad desava, kada imam dugu voznju kreni-stani, narocito u bg u spicu, da hoce malo da zatrese pri polasku u I brzini, to su mi rekli da je verovatno korpa, pa posto se retko desi i ne obracam nesto paznju.

 

Brine me "nestanak" ovog ulja za kocnice, cela boca!!! Molim vas ako bi me neko posavetovao!

 

Hvala ljudi! Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprati kako će ti se ponašati ulje narednih dana, da li ćeš ga gubiti... Da je baš toliko ulja izgubio na nekom od cilindara kvačila, sumnjam da to ne bi primetio. Kakvi su ti diskovi, pločice itd...? 

To što menjač ide ponekad teže može biti više stvari, ali za sada prati situaciju sa uljem, i ako krene da se troši onda proveri cilindre kvačila obavezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na brzom odgovoru!

Dolicu sutra DOT4 pa da pratim. A ti cilindri kvacila, ima ih dva jel tako!? Ja skapirao iz postova da je jedan u kabini a drugi u menjacu,ako sam lepo shvatio?!

Inace, diskovi i plocice su ok, letos menjao zadnje i proverio i predje!

 

 

Pozdrav

Edited by SerhiO

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da te plasim (mozda to nije kod tebe !!!!) -- ali to se i meni desilo proslo leto - nigde ulja u bocici a nigde ne curi tj. ne vidi se , elem raspao se cilindar u menjacu (druk lezaj) i 3 puta sam sipao tj. dolivo punu bocu --- punilo je zvono menjaca dok nije propisalo na istom dole , meni je tesko isao u 1 i 2 i na kraju je i ostao u prvoj -- skidan menjac , zamenjen cilindar kvacila menjaca (druk lezaj) , korpa i lamela -- plivajuci bio OK - hvala bogu - cenu necu ni da ti pominjem ...... i to je bilo to. 

 

i da cilindra imas 2 jedan u kabini - drugi u menjacu , u kabini se vidi kad propisa sve je masno , na menjacu moze tako a moze i ovako kao sto je bilo kod mene -- puni zvono i jbg-a ...... na kraju propisa i tu cisto ulje - odozdo .......... 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kojem automobilu je rec stilo jtd 80 ili 116 ks?? slucajno sam nasao na netu fiksni zamajac za jtd motore cena prava sitnica http://www.protoxide.eu/en/flywheels-with-reinforced-clutches/858-single-mass-flywheel-kit-for-the-fiat-bravo-reinforced-stilo-115-120-hp.html?search_query=fiat+stilo&results=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Nisam se dugo javljao, hvala Bogu nisam imao potrebe do sada.

 

Jos jednom hvala svima na ovom predobrom forumu, gomila korisnih informacija i pomoci.

 

Elem, imam problem sa kvacilom sljedece prirode: otkako je kupljen ima malo tvrdje kvacilo. Nije mi pravilo probleme donedavno. Poceo se pojavljivati cudan zvuk iz mjenjaca poput lupanja. Uz to, nedavno sam isao u Srbiju pa kada sam bio na granicnom prelazu (kreni-stani) auto je poskakiovao,trzao. Kada sam nastavio voznju poskakivanje je nestalo. Sada se ponekad cuje to lupanje ali samo kada stisnem pedalu kvacila, uz povremenu vibraciju na pedali.

 

Bio sam kod svog majstora koji mi je rekao da ukoliko se pokazu veci problemi da ce onda intervenisati (navodno jos nije veliki problem), kaze da je skidanje mjenjaca komplikovano pa da ne rastavlja dzabe.

 

Bio bi zahvalan da cujem misljenje i iskustva jer cijena doticne popravke kod nas u RS-u, ako se ide u full-u, je oko 700 eur-a (plivajuci, korpa, lamela i druk lezaj+rad). Takodje, jeli preporucljivo da se mijenjaju samo pojedini dijelovi.

 

Hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Neshaoct,

 

Hvala na javljanu i pitanju, pa cu usput da podijelim iskustvo sa ostali clanovima foruma.

 

Bio je ipak set kvacila sa sve plivajucim zamajcem. Najvise me ostavilo pod utiskom stanje zamajca. Nisam nikad prije vidio uzivo ovu vrstu zamajca. Elem, postoje kuglice, kao da je kuglicni lezaj u pitanju blizu centra zamajca. Te su skoro poispadale a drzaci kuglica su provirili napolje. Lamela je bila potrosena a hidraulicni druk lezaj je stigao skoro do zaribavanja.

 

Sva sreca pa me nije izdao na putu.

 

Elem,sada je papucica kvacila mekana, kao da ide kroz sir, krece bez problema a vibracije u kabini su skoro potpuno nestale. Sve u svemu sam zadovoljan, nadam se da ce posluziti (dobio sam dvije godine garancije).

 

Nadam se da je nekom nesto ovo pomoglo: simptomi su dakle bili tvrdo zilavo kvacilo, tresenje pri kretanju, povremeno lupanje na leru iz mjenjaca, pred zamjenu se i pojavio zvuk lose lezaja (druk lezaj) kada se stisne kvacilo, nestajalo kad se pusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1,4 poceo tesko da menja brzine, ne odvaja korpa kvacila dovoljno

Odem kod Bogunovica da pogledaju, kazu zameni cilindar i set kvacila. Jel pametno menjati prvo cilindar, pa ako ne uspe, onda i set kvacila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj, zašto odmah ići na najskuplju varijantu ako nisi siguran da je to...? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cu linijom manjeg otpora, onda je cilindar na menjacu najlaksi za zamenu. Mada, subjektivni osecaj mi je da cilindar u kabini ne daje dovoljan pritisak, kao da je delimicno propadao, ali ranije, sada je otpor ujednacen. Koliko je komplikovano zameniti ga? Nisam bas pri parama za majstore, delove mogu da kupim pa varijanta "uradi sam" :)

Edited by zokibubu
ispravka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilindar u kabini se skida iz kanala i može se reparirati. Zameni se set gumica.Zaptivna gumica i manžetna pod uslovom da je sve drugo dobro.
Manji problem je odvajanje osovinice od pedale jer je spoj na jednosmerni "klik" pa treba malo klikerati.
Doduše, i onaj na menjaču , cilindar, ima opciju reparacije.
Jedino sam se pomučio oko nalaženja gumica ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam danas set kvacila - Valeo u BeoCaru. Ipak je korpa kvacila stradala.

Korpa skoro uopste nije odvajala, jedva sam se i dovukao do servisa. Iznenadilo me je koliko je brzo kvacilo propalo za par dana, kada su krenuli problemi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam specifican problem, u pitanju je Stilo mjet, nakon sto se auto ugasio ne mogu da ubacujem u brzine vise dok motor radi. Znaci dok je ugasen ulazi u brzine, i moze da se ubaci u brzinu, i upali dok se drzi kvacilo i krene polako bez problema i trzanja, ali onda u drugu da bi usao mora da se lomi rucica bukvalno, znaci ne ide uopste.

 

Sad ovako, zamenjeni su ciilndri kvacila, set kvacila, druk lager, sve novo. I dalje kvacilo ne odvaja kako treba. Zamajac je obradjivan dosta puta, obradjene su i one ivice na koje naleze korpa i sam je u losem stanju.

 

Jel ima neko ideju sta je problem i zasto kvacilo i dalje ne odvaja, jel zamajac u pitanju ili nesto drugo pak? 

 

Hvala

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ftacitus

Otvorena tema ("Kvacilo ne odvaja") je spojena sa postojecom temom o kvacilu na Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem. Papučica na podu-puklo crevo kvačila. Novo je preskupo (300 eurića da se poruči), pa je, naravno, stavljeno sa otpada. E sad, da li bi trebalo menjati ceo set, obzirom da majstor koji je menjao crevo, kaže da je kvačilo jako tvrdo i da je zbog toga puklo crevo (navodno preveliki pritisak?!). Ja nisam primetio promene od kada sam kupio auto, pre 36000km, kao što je teže menjanje brzina i slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@atiladj

 

Teško je primetiti promenu kada se svaki dan auto vozi, navikavamo se jer je i promena postepena...ne osetimo je.

Uporedi tako što ćeš npr. sesti i probati kvačilo u nekom drugom Stilu dizel, ili možeš i u neki drugi dizel tipa Golf, Astra ili sl...pa uporedi.

Ako uporediš sa nekom Alfom dizel, one uglavnom sve imaju malo tvrđe kvačilo, to je kod njih normalno. :) 

 

Ako se menja, onda treba ceo set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se desavalo: u poslednjih par dana imao sam "problem sa menjacem". Mislio sam da je sve otislo: plivajuci,lamela i korpa,cilindri... nikako nisam mogao da ubacim lagano u prvu,a u drugu tek iz drugog pokusaja.kao da na autu imam duplo kvacilo.i sa ostalim brzinama je bilo slicno. odvajalo je skroz na patosu i cuo se skriputav zvuk kad stisnem papucicu.takodje prilikom zaustavljanja se culo nekakvo caktanje,dole ispod motora. 

  od Pedje iz Indjije kupio komplet papucicu (1000 din), zamenio i sad samo treba da se naviknem na kvacilo jer odvaja mnogo mekse,negde na sredini i jos malo gore.

 eto,mozda ovo moje iskustvo nekom bude od koristi.

Edited by galius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi, danas mi je otisla korpa na mom dragom Stilu. E sad pricao sam sa mojim majstorom i sa jos nekoliko njih u vezi toga sta mi je ciniti. A imam dve opcije: Prva je ta da kupim set kvacila u AP Sportu a druga je da odnesem sve kod Fice u Ostroznicu i da on to sredi. Sta vi mislite sta je bolje reparacija ili novo sve?  Svi su mi rekli da je bolje reparirati i da me ta ista reparacija kosta kao i nov set ali da je ipak  bolje od novog seta...  Sta vi mislite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...