Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

pitaj nekog taksistu - vecina njih (posebno zuti) su presvuceni komplet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima narucio sam foliju karbon za krov 170x127 valjda ce biti dovoljno :rolleyes: planiram sam da je stavim folija stize prekosutra e sad vec problem interesuje me kada se lepi na krov podvlacili se pod keder soferke :question: sece li se ispred kedera :question: ili se cak i keder prelepi jer folija rastegljiva i lako se oblikuje ja sam ovu foliju lepio sa strane na stubove i na retrovizore ali je nikakvim samponom nisam prskao e sad citam da se na velikim povrsinama prska i jos jedno ona sa strane dva kedera cu skinuti i lepo podvuci i tu ne bi trebo da bude problem ali znaci samo ovo za soferku mi nije jasno ako mozete pomozite pa kacim slike kako je ispalo :thumbsup: rado bih platio da je neko zalepi al sam iz Ue tako da ne poznajem nikog ko to ovde radi :wallbash:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=14&t=22998

Mozda pomogne.

Ako ne radi link, ukucaj na guglu "vrele gume karbon megan", i izdvojice se jedna tema sa slikama i opisom rada. To jedina DIY tema za koju znam, a da je dobro ispalo.

Ako budes radio proprati sa slikama.

Edited by neshaoct
popravljen link

Share this post


Link to post
Share on other sites

planiram da odradim krov ,retrovizore i stubove u crnu karbon foliju,moracu da vidim koliko ce me to zadovoljstvo koshtati...vidim na forumu da su ljudi zadovoljni

Share this post


Link to post
Share on other sites

:crybaby: :crybaby: Nek vam ovo bude skola sa mnogo volje sam uso u posao ali nista nisam uradio slikao sam, danas mi nije nidocega em sam zezno foliju em slomio antenu steta neopisiva em materijalna em emocijonalna trebalo mi je 2 sata posle da vratim auto u prvobitno stanje tako da sve je ovo lepo al nadjite ljude koji su ovo vec radili pucete malo vise al ne nervirate se i ne razmisljate ... :crybaby:

SDC18047.jpg SDC18048.jpg

SDC18049.jpg SDC18050.jpg

SDC18051.jpg SDC18052.jpg

kao sto se vidi nas dvojica nista nismo uspeli znam da folija moze da se ispravi fenom probano radi al je velika povrsina treba bar 4 da foliju s pocetka dobro stavi :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta radite po pitanju saobraćajne dozvole? jedan moj komšija ja zelenog punta celog prelepio u mat crnu, šta sad kad pandur pogleda saobraćajnu i tamo piše zelena? šta sa tehničkim pregledom?

Kolika površina sme da se menja po boji, da li je samo krov dozvoljeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukoliko se menja vise od 30% boje automobila to se mora uneti u saobracajnu, bar mi tako rece kolega @autograf

a ako se prelepi ceo onda valjda mora menjati bolju ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li bi se folija "primila" na mojoj haubi..imam puno onih tačkastih oštećenja farbe <_< evo kako to izgleda:

DSCF3065.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sacekaj odgovor od nekog iskusnijeg i potkovanijeg stop se tice znanja oko folije, ali mislim da ako su ti ostecenja velika da ce to tek poznavati na foliji, jer valjda za foliju mora biti sve glatko da bi i ona sam a bila takva..

a sada ja jedno pitanje:

moze li se folijom ici preko gita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se ici preko autogita. I sve sto bi se poznavalo da samo ofarbas poznavat ce se i na foliji. Bilo kakvo mehanicko ostecenje na limu je pozeljno prvo ispeglati, izgitovat, izsmirglat pa tek onda folija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setam danas sa kamerom, i videh dva interesantna motiva na folijama.

Deca_119.jpg

Deca_122.jpg

Pitam se samo kako je ovo regulisano zakonom, recimo prilikom tehnickog pregleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se ici preko autogita. I sve sto bi se poznavalo da samo ofarbas poznavat ce se i na foliji. Bilo kakvo mehanicko ostecenje na limu je pozeljno prvo ispeglati, izgitovat, izsmirglat pa tek onda folija.

kao sto sam i mislio

i dalje sam zaintesovan da vidim neciji auto (po mogucstvu Stilo) koji je ceo prelepljen folijom, pa ako ima takvog :)

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi neko mogao da me uputi na coveka koj zna da radi sa folijama ali da je u beogradu? Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze reci nu da li znas kako decko radi posto sam danas konacno shvatio da masa ljudi ustvari samo petlja nesto sa tim folijama a zapravo nisu nimalo strucni u tom poslu....evo kako mi je jedan momak danas presvukao plastike za koje sam mu rekao da budu karbon crne....

021020111144.jpg 021020111143.jpg

ok razumecu da decko nije uspeo da uradi ovu prvu plastiku jer je ona dosta zahtevna i zahteva dosta iskustva ali ne mogu da shvatim zasto mi je presvukao moju( vozacevu plastiku) u Tamno sivi carbon kada sam mu lepo rekao da hocu CRNI CARBON....

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukucaj www.foilart.rs pa ces videti. radili su ovde nekim mojim sugradjanima.ozbiljna firma,bar po ovom sto sam ja video. a za cene ne znam.najbolje zovi pa vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam i stvarno radionica deluje dosta profesionalno ali nazalost to se drasticno odrazilo na cenu koja je stvarno preterana...hvala u svakom sl.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze reci nu da li znas kako decko radi posto sam danas konacno shvatio da masa ljudi ustvari samo petlja nesto sa tim folijama a zapravo nisu nimalo strucni u tom poslu....evo kako mi je jedan momak danas presvukao plastike za koje sam mu rekao da budu karbon crne....

021020111144.jpg 021020111143.jpg

ok razumecu da decko nije uspeo da uradi ovu prvu plastiku jer je ona dosta zahtevna i zahteva dosta iskustva ali ne mogu da shvatim zasto mi je presvukao moju( vozacevu plastiku) u Tamno sivi carbon kada sam mu lepo rekao da hocu CRNI CARBON....

Ahhhahahahahahah,prijatelju sta bi,jel ces i mene da vodis kod tog majstora? ahahahaha :rofl: izvini ,ali moram jos malo ...ahahahahahahah :rofl:

samo da kupim foliju,ima da ga ubudzim sam. :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ovog te vodim ako nastavis da budes bezobrazan :)....

ovaj kod koga cu da te vodim kaze da nece to da mi radi jer smatra da nece ispasti lepo ali mi je zato presvukao svetlo kabine i super je ispalo a naplatio cisto simbolicno sa njegovim karbonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

forum_11.jpg

Konacno odradjeno i mogu reci da sam zadovoljan imam i garanciju tako da ne moram da brinem....radionica se zove RD design, nalaze se na konjarniku blizu kapija beograda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da nekako zalepim providnu foliju na pragovima na Stilu, da zastitim pragove od kamencica zimi. Zanima me da li ta folija moze da se skine posle zime? Da li se skidanjem mozda ne ostecuje farba? Mozda ispadam glup sa ovakvim pitanjem, ali bolje da pitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...