Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

A pitaj i nikolu rankovica sa foruma, decko se bavi tim. Meni je lepio providne folije na neke delove koje sam hteo da zastitim od kamencica... I znam da vrh radi. Radio je i cak i svoj auto u komplet foliju. Pa pitaj njega mozda ce ti dati neku blizu informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi kaze koja bi cena bila da presvucem golfa dvojku u matiranu foliju i gde mogu to da uradim,hvala...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da odradim neke nalepnice za prvu pomoć, da malo prikrijem neke ubivotine na branicima koje su tu od početka.. Nisu strašne, samo meni bodu oči, a dok farbanje branika ne dođe na red, hteo bih da to iskoristim za prvu pomoć, čisto da ne gledam to tako više... Prva ideja mi je bila da uzmem od drugara koji je zastupnik za Srbiju za Monster Energy nalepnice i da zalepim preko toga, ali njemu nikako to da stigne, obilazio sam ga par puta i ništa... Onda sam razmatrao o nekim brendovima koji sponzorišu ekstremne sportove, prvenstveno skejtbording, npr DC, Circa i td. ali je i to otpalo jer sam u guglanju naišao na nešto što mislim da nije loša ideja... Tačnije to bi trebalo da bude imitacija cepanja i ispod tog pocepanog da se nađe zastava Italije, i malo sam fotošopovao, ali nisam zadovoljan jer ne mogu da nađem nijedan odgovarajući vektor da to ispadne lepo, pa ako ima nekoga da priskoči u pomoć bio bih mu zahvalan... Evo moje verzije koju sam odradio malopre

Flag_Italian_Republic.jpg

A evo nečega što mi se dopada, samo što ne mogu da nađem tu sliku u većoj rezoluciji nikako

Car_Graphics_Design3.jpg

U suštini, to bi trebalo da prekrije ovo

DSC00247.jpg DSC00248.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a... unutrasnji organi kako drigacije nego sa napadom gastritisa i diareje u isto vreme... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste :laughing: još pre 15tak godina ga je ćale sredio i ofarbao i od onda ga samo premešta po dvorištu iz ćoška u ćošak, lak se oljuštio, propao je načisto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto ga onda jednostavno nije bacio u svinjac pa da zavrsi s premestanjem....

steta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, svraćao narod, svraća i dan danas i pitaju ga da ga proda, a on neće, a pored mu stoji Fiat Mirafiori koji takođe propada, iskreno da imam malo više para bacio bih se u entuzijazam, ovako je samo pusta želja...

Nego jel ima neko ko bi umeo da mi izfotošopuje ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li mora povrsina da bude ravna da bi se nalepila folija? Meni je na par mesta krov blago ulubljen( ima ostrih ivica, pukla je farba al vec 3 godine tako stoji i nerdja) ili mora da se gletuje(da li se uopste gletuje krov)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se auto presvlacio folijom mora biti pripremljen kao za farbanje, inace folija pokaze ostecenje, tj vise se vidi nego dok nije bilo folije, gituje se krov, a gletovanje je u moleraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanjce :)

dal ima veze vreme napolju na kvalitet lepljenja folije,ako je radim naravno kod ljudi koji se bave sa tim,dakle radionica fen itd

dal lepiti sad il cekati prolece(lepse vreme)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ok,tako ce i biti radjeno !

nego znaci kada izadjem iz radionice na ovo ladno vreme,jel to ima nekakvog uticaja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je folija stabilizovana kako treba, mozes ga terati odmah. Izbegavaj pranje karcherom jer ce folija brze da izgubi sjaj, i postoji mogucnost da ti se na kriticnim mestima zadrzi voda koja ce vremenom prouzrokovati koroziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...