Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

ja sam video par skupljih automobila kompletno izlepljenih folijom na polovnim automobilima, ali farba je farba sto se mene tice ...

secate se onih silnih rusa sa pozlacenim automobilima, gledao sam neke slike sta se desilo posle odredjenog vremena kad su folije pocele da pucaju i kad su ljudi poceli da grebu "zlato"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sikter rece, za lepljenje folije se auto priprema kao za farbanje, snaci ne sme biti korozije, neravnina, sve se pegla, gituje, smirgla... i onda umesto da nabace boju, nabace foliju!

Nije lose kupiti auto sa folijama ali generalno svi mi od toga bezimo jer imamo osecaj da kupujemo auto u ambalazi ispod koje nemamo pojma sta se nalazi. Sto bi rekli macku u dzaku.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo i farba jeste farba,ali stavite na papir koliko te izadje potorsni materijal,koliko komora,koliko farbar,ili samo farbar i materijal,plus ako traba limarija da se radi,punta bez 600e ne mozes da uradis ,da bi izgledao kao farbika i niko ti ne garantuje da ce da drzi 4 godine,a da ne probije,pukne lak,git i slicno!

Ja ne znam farbara koji ce ti reci posle dve godine nije problem uradicu ti krov sto ti je ispucao lak na moj trosak,ja sam kriv i bla bla...

P.S.Ne kazem da je bolja folija,samo stavljam racunicu na papir....

Imam dvojicu komsija koji voze kola preko 50hiljada evrica oba u foliji....

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko ce da traje zavisi od onog ispod sta je. Ako je zdrav auto to je super, trajace oba!

I da, dobro jutro beli.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako kao što kolega Janković reče, bitna je podloga... Na novom autu ništa ne smeta, jer je lak tu perfektan, a i ako mu sutradan dosadi ta folija, skinuće je, lak će ostati dobar, naravno ako je folija kvalitetna (a ko želi folije na skupom autu, naravno da će izabrati baš tu kvalitetnu varijantu)..

Ja recimo na krovu imam tri tačkice pretpostavljam od grada, ali se vide samo pod određenim uglom i kada bih preko toga zalepio foliju, to bi još više došlo do izražaja.. Isto se vozio jedan mat crni Bravo u Kg-u ranije i baš se sećam da je imao neko malo ulubljenje napred i ono je baš bolo oči, što znači da lepljenje folija traži baš idealnu podlogu, da to sve bude ravno, jer i najmanja neravnina se poznaje...

Takođe recimo uradiš Kadet suzu u foliju i već posle par meseci će početi da je cepa rđa na zadnjim rubovima, pošto joj je to najkritičniji deo i nisam video nijednu koja tu nije zarđala, a kada krene da se cepa, to se već prve zime ukruti i to malo što je iscepano postaje sve veće i širi se prema vremenskim uslovima.. Takođe se parkiraš na nekom parkingu, u auto pored tebe će morati da uđe žena suvozač koja naravno ne vodi računa kada otvori vrata i tako otvarajući ih, zadelje foliju na tvojim vratima.. Padne kiša, ogreje sunce, odvezeš auto na pranje, onaj sa puškom pređe preko toga i tako na svakom pranju, malo po malo i to se već raširilo, nema druge nego da zameniš foliju na svojim vratima.. Ti odeš i uzmeš istu nijansu, tj istu oznaku folije, zalepiš je, ali mućak, to više nije ista nijansa, jer je ova nova i sija se, a ona stara je već izgubila taj sjaj zbog vremenskih uslova, kiše, sunca i td..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je drugaru izasla alfa, a cena neverovatna 140e ... ja moram da vidim sutra da li ima karbon u ponudi

image.jpgimage.jpgimage.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuuu vrhunski!! ajde vidi pa pisi ovde, ja sam vec duze vreme zainteresovan ali taman kad se odlucim neko me nabedi da je losa kombinacija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo auto karavan 140€? Pa to je dzabe! Meni je lik sa zarkova koji mi je radio krov , za ceo auto koji je mnogo manji od te alfe tražio 400€, radi profi ali za te pare ima da ga ofarbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik je u Smederevu, kod ekonomske skole, pitao sam drugara da li je njemu pravio neku cenu ili je redovna cena 140, on kaze da je redovna

evo i broj telefona kome treba 062714180

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je folija slabog kvaliteta, redovna folija za te stvari, u kolicini potrebnoj za taj auto, kosta vise nego duplo od toga sto je on naplatio ceo posao.

sent from my active using TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj malo bolje moj post... Nisam rekao da se vidi da je folija losa, nego da je kvalitetnu foliju nemoguce nabaviti za tako malo novca. A sve to govorim iz iskustva od mnogo prelepljenih auta iza sebe.

Stoga, malo pregladas temu, procitas malo vise postova, proveris kada neko nasto napise da li on mozda bolje poznaje materiju od tebe, pa ga onda nazoves STRUCNJAK!

sent from my active using TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme će da pokaže ako folija nije kvalitetna... Ovde u Kg-u sam čuo da ima 2-3 koji rade izuzetno jeftino sa folijama, konkretno sam čuo da je ceo Fiat Bravo u mat crnu koštao 120€ i da su cene u tom nekom rasponu, mogu da okačim i neke brojeve koje ja imam od tih likova koji lepe

image_007.jpg image_010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je folija slabog kvaliteta

sent from my active using TT

mislim da si ovde dovoljno rekao

Procitaj malo bolje moj post... Nisam rekao da se vidi da je folija losa, nego da je kvalitetnu foliju nemoguce nabaviti za tako malo novca. A sve to govorim iz iskustva od mnogo prelepljenih auta iza sebe.

Stoga, malo pregladas temu, procitas malo vise postova, proveris kada neko nasto napise da li on mozda bolje poznaje materiju od tebe, pa ga onda nazoves STRUCNJAK!

sent from my active using TT

Imao sam raspravu sa jos jednim takvim strucnjakom koji je za kvadrat karbona platio 4500 dinara ako se ne varam i poce da prica kako je samo to karbon i da ovaj od 1000-2000 dinara kvadrat nema sta da trazi tu ... drugar naleti kod kineza i kupi parce karbona 60x60 za 300 dinara zalepi na svom autu B stubove, par detalja uradi unutra i meni zalepi poklopac na telefonu Nokia C3, telefon sam koristio nekih 5 meseci, folija nije mrdnula, zamenio sam ga i sadasnja vlasnica nije skinula karbon jer joj se svideo i to jos uvek stoji kao prvog dana, drugar auto parkira ispred zgrade, nema garazu pa folija stoji preko cele zime ...

prema tome razni strucnjaci nemate sansu :harhar: beli je u transu :D

Gledacu drugarov auto i slikacu s vremena na vreme kako se ponas folija i koliko ce da izdrzi, ali gledajuci ostale automobile koje je radio ovaj covek, 5 godina je neki realan period za zamenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te jeftine kineske folije su dobre za ravne površine, nisu mnogo zahvalne za savijanja, grejanje i sl, ali npr da uradiš haubu, krov i tako nešto ravno, zašto da ne, ja sam sa kineskom karbon folijom uradio B stubove i još par nekih detalja, radio sam drugaru na Alfi 147 isto stubove, sve to stoji već dugo na autu i stojaće sto godina tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je na Jugu radio B stubove, unutra neke plastike oko cajgera, sve sto mu je palo na pamet, i grejao je fenom i savijao bez problema, meni je radio telefon koji sam svaki dan nosio na posao, drndao u rukama, drzao u dzepu bez futrole i opet je folija kao prvog dana ... prema tome sa svakom folijom moze da se radi ako nismo razmazeni i puni para ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zimus malo folijom uradio jedan deo na prednjem braniku, ali nisam zadovoljan kako je ispalo, ali to je verovatno zbog zime, nekako je krto ispalo.. Retrovizore sam radio sa običnom folijom koja nije za krivljenje, ali evo drži dobro još uvek, a mislio sam da će da spadne preko zime kako mi se kilavo činila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neko i u Ks sto radi folije povoljno, liku iz mog grada je radio mecku 124 za sto i nesto eura (valjda je bilo 170), gledam je vec barem godinu dana i nemrda, niti gubi sjaj, niti boju, a nije se ni odlepila. Uradili su i taksisti kod njega, dosta njih i zadovoljni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko ima predstavu da li bi mogla neka karbon folija da se presvuce instrumental tabla i da li bi to uopste neko radio ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam radio kod tog lika u Smederevu kod Ekonomske shkole...Krov je izasao 20e pre 2 god...auto mi je na suncu i nista mu ne fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sija,sve se ugrejalo od ranog jutra... ako folija izdrzi danasnji dan znaci neunistiva je :) ha ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...