Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu !!!

Imam jedno pitanje za sve koji imaju isustva sa lepljenjem folije. Evo o cemu se radi. Odradio sam svoj auto u crnu mat foliju nebi da ga imenujem jer nije FIAT i ispao je perfektno. To sam radio sa svojim komsijom u njegovoj garazi i to bukvalno juce. Danas smo hteli da odradimo njegov auto i naisli na veliki problem. Naime koristimo ORACAL 751 foliju u 126cm sireni. Postoji i u 152 i u manjim dimenzijama ali ova nam je nekako bila najbolja za nas. Problem na koji smo naisli je u tome sto je na njegovom autu izjedna dva prednja stuba krov i komplet zadnji stubovi sa zadnjim krilima. E sada prednji stubovi nisu problem i oni se mogu uraditi zajedno sa krovom ali problem su zadnji stubovi i zadnja krila auto. Predpostavljam da folija treba da ide iz jednog dela jer ja nisam nasao mogucnost da je odradim tako sto cu je nastaviti pokusavao sam na malim parcicima ali se spoj uvek vidi. Ukoliko ide izjedna folija kada se presece na kraju krova posle keder gume i razdvoji na dva dela nije dovoljno siroka da moze pokriti i zadnja krila.

Potreban savet sto pre.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si jednu bitnu stvar da kazes. Koji auto je u pitanju?

BMW serija 3 devedeset i neko godiste ne znam tacno.

Ma problem je u tome sto mu je krov totalno ravan nigde nije isecen i prosto ja nisam nasao potrebnu sirinu folije da mogu to da izvedem izjedna.

Juce sam bukvalno ceo grad obisao i gledao automobile razlicite i svi ali bukvalno svi mogu da se odrade jer im je ili krov secen ili ide lajsna ili je krov samo sa stubovima ali ovako da je krov ravan izjedna sa stubovima i zadnjim krilima ovo nisam video.

^^^ ako sam te dobro razumeo a mislim da jesam,to sto ti hoces da uradis nije moguce sa ovom sirinom folije a sire nema trebalo bi ti oko tri metra sirine

Upravo tako!!! Daj mi neki savet sta da radim ipak imas mnogo vise iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel 4v ili 2v. Oba imaju liniju u ravni donjeg dela stakla i gepeka. Bar koliko sam ja video i najbolje da tu liniju pratis i tu da nastavis foliju.

Edited by speedster

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 vrata. Nemaju nigde liniju to i jeste problem jer je sve izjedna. Obicno svi automobili koji imaju tako izjedna zadnje krili sa stubom i krovom imaju ili lajsu ili im se sece krov negde tako da se krov nezavisno radi od boka. A ovde je prosto neizvodljivo za sada jer nema dovoljno siroke folije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu !!!

Imam jedno pitanje za sve koji imaju isustva sa lepljenjem folije. Evo o cemu se radi. Odradio sam svoj auto u crnu mat foliju nebi da ga imenujem jer nije FIAT i ispao je perfektno. To sam radio sa svojim komsijom u njegovoj garazi i to bukvalno juce. Danas smo hteli da odradimo njegov auto i naisli na veliki problem. Naime koristimo ORACAL 751 foliju u 126cm sireni. Postoji i u 152 i u manjim dimenzijama ali ova nam je nekako bila najbolja za nas. Problem na koji smo naisli je u tome sto je na njegovom autu izjedna dva prednja stuba krov i komplet zadnji stubovi sa zadnjim krilima. E sada prednji stubovi nisu problem i oni se mogu uraditi zajedno sa krovom ali problem su zadnji stubovi i zadnja krila auto. Predpostavljam da folija treba da ide iz jednog dela jer ja nisam nasao mogucnost da je odradim tako sto cu je nastaviti pokusavao sam na malim parcicima ali se spoj uvek vidi. Ukoliko ide izjedna folija kada se presece na kraju krova posle keder gume i razdvoji na dva dela nije dovoljno siroka da moze pokriti i zadnja krila.

Potreban savet sto pre.

Hvala unapred.

kada ja radim BMW obicno radim spoj kod zamisljene linije spajanja krova i zadnjeg krila tj tamo gde je najmanja linija spajanja ,svaki spoj se vidi na foliji,ali veruj mi to ces samo ti da vidis a posle

nekog vremena neces ni primecivati

Share this post


Link to post
Share on other sites

autograf jedno pitanje. U ranijim postovima neko je pitao da li postoji providna mat folija. Vidim na Difol sajtu da reklamiraju nesto slicno (barem po opisu). Jel mozes da kazes nesto vise o tome, jel imas iskustva satom folijom?

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

autograf jedno pitanje. U ranijim postovima neko je pitao da li postoji providna mat folija. Vidim na Difol sajtu da reklamiraju nesto slicno (barem po opisu). Jel mozes da kazes nesto vise o tome, jel imas iskustva satom folijom?

postoji mat providna folija ali sa njom neces postici matiranje postojece boje vec ces je samo "zamagliti" ona daje

peskirni izgled staklu pa onda zamisli kako bi izgledla na autu

link ka temi

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44849

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne prskaj ničim, ne vredi ... :thumbdown: ja se zaznuo i sad na proleće moram da skidam i ponovo radim krov, ali ovaj put sa fenom :thumbup::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prskanje pomaze SAMO na ravnim povrsinama (recimo rastvor vode i par kapi tecnosti za sudove. Ne muckati da se ne napravi sapunica vec samo malo promesati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prskanje pomaze SAMO na ravnim povrsinama (recimo rastvor vode i par kapi tecnosti za sudove. Ne muckati da se ne napravi sapunica vec samo malo promesati)

auuu prijatelju na sta li ce taj auto da lici kad skines foliju...ccc .... tecnost za sudove ostecuje lak permanentno... 2ili 3 pranja ti mogu potpuno sjebati lak...videh kod jednog mog "pametnog" drugara ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Druze ako 2-3 KAPI sredstva za pranje sudova u recimo 1/2 litra vode izazove da se lak/farba osteti onda jebo i lak i taj auto.

Kod ravnih povrsina mislio sam na stakla i slicno, na autu uvek moras malo da razvuces foliju barem na krajevima, pa taj rastvor i ne pomaze da se folija namesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folija je kupljena u Difolu...postoje samo dve vrste, reljefna i glatka. Moja je reljefna, a videcu koja je sifra, samo da pronadjem to parce koje mi je ostalo.

EDIT: Folija je ORACAL carbon structure 975

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikah ovu Cordobu i ne mogu da verujem da se raspada folija sa krova :question: i za ovu Astru nisam siguran jel folija ili mat vojno zelena :whistle:šta mislite ...

Folija_Cordoba.jpg Folija_Cordoba_1.jpg Folija_Cordoba_2.jpg

Astra_green_1.jpg Astra_green_2.jpg Astra_green.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...