Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

7 minutes ago, neshaoct said:

Ok, onda su njihovi distrubuteri širom Evrope budale što im se svaki put (za svaki auto) skida sa njihovog kredita, kada mogu samo jednom da urade neki auto, onda se povežu na njega, skinu tu mapu kod sebe i svaki sledeći takav auto rade nezavisno od O.CT-a i sve pare stave sebi u džep. Moguće je i da O.CT vode neke budale što su uložile u ovaj uređaj koji ničemu ne služi, kad im je bilo dovoljno da isto to (preko interneta) rade i sa običnim lap topom i bilo kojim univerzalnim alatom koji služi za upisivanje mapa. :thumbup:

 

EDIT:

Kakav je njihov kod, kako oni to rade...pojma nemam. Znam da imaju taj uređaj i da on mora imati neku svrhu osim šminke.

 

oct sefa u austriji licno znam u tirolu je firma par puta pricao sa njim...nebitno...ne diskutujem o kvalitetu njihovih mapa,nisu budale nego je problem sto vecina pametnjakovica ne zna da radi u winolsu ili zna se koji krsteni programi se koriste za tjuning...ne zna da preradi citav softwer i tu nastaju problemi a oct bukvalno receno u svijetu tjunera na primer tog stila ima treger mapu mappack i samo je dalje sisa korisnicima slave uredjaja

usput o.c.t par auta probao meni se licno ne svidja njihov tuning,klasican nemac...prepozna se na kilometar...kazem o kvalitetu i sigurnosti auta nakon njih ne diskutujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista dok se ne sedne, prepravi mapa, urade logovi, podesi dodatno... Svaki je auto prica za sebe. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje je ako jos imas dostupan dyno tester onda imas pregled bez greske u situaciju i mozes napraviti 

sve u detalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao ljudi,

Nov sam na ovom forumu, pa pojma nemam đe treba da pišem itd itd. Nadam se da će neko da pročita ovo i da ovaj text ubaci na pravo mjesto za ovo pitanje.

Da se prvo predstavim :)

Goran iz Pljevalja (Crna Gora), valjda je dovoljno za početak, ne znam ni šta drugo da napišem :D 

 

Imam fiat stilo 1.9 jtd 59 kw 2004 godiste. Čuo sam da može da ce ubaci racunar motora od nekog drugog(jačeg) motora, recimo od 85kw...

Jel imao neko iskustva sa tim i ako jeste jel može da me malo uputi oko toga( koja je procedura, šta, kako...), pošto imam računar od stila 1.9 jtd 85 kw, ali ne smijem da se usudim da ga prepakujem umjesto mog računara, frka mi je da ću nešto zeznuti, pa posle neće moći da radi ni sa njegovim originalnim računarom.

Hvala unaprijed :) 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran PV

 

Ne menja se ceo komp, lakše je od toga, nemoj očekivati svih svih 115KS, ali možeš imati više od tih 80KS.

Kako i šta se radi pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je nemoguce sve izlistati da nadjem dio u kom se pise o mom pitanju. Nemam bas toliko vremena pored svih drugih obaveza. Danas sam kacio racunar os stila jtd 85 kw, ali na instrument tabli mi je svijetlila lampica "automobil sa katancicem" i auto je samo verglao, nije htio da upali. Tako da sam mu vratio njegov originalni racunar od 59 kw :(

Zamolio bih vas da me prebacite na stranicu na kojoj se pise o ovom problemu, ili da okacite link pa da se tako prebacim na lice mjesta???  :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalio ti je katanac zbog immobilizera-a. Taj od 85kw sto si stavio se ne slaze sto ti imas. Da bi taj od 85kw stavio i da radi kod tebe prvo mora da ide na Immo-off i onda ces bez problema da upalis kola. Immo-off ti se u danasnje vreme radi jednostavno i nije skupo, zavisi kod koga odes.

 

PS. Sta ivse mozda moze da se prebaci sa tvog od 59 na ovaj od 85 immo i da sve radi kao pre.

Edited by DraganUS
duvaj ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mogu ja da se pozabavim sa tim ili moram kod nekog strucnog za to? Ako uzmemo u obzir da znam da radim sa lemilicom ida razlemljujem stare lemove i pravim nove... Samo me zanima koji je to tacno djelic kod jtd ECU-a...   I naravno, ako bi to izmijenjao, dal posle moram da ga kacim na dijagnostiku da bi se tamo nesto uparivalo, ili bi samo to prepakivanje immoa bilo dovoljno da auto moze da se upali bez greke i vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba to radis,racunari su isti a mape nisu nit pasu jedna na drugi motor.59 KW nema varijabilni turbo i ima drugacije injektore od 85kw verzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da oladim od ovog zamisljenog pokusaja povecanja snage? Nisam ocekivao da cu dobiti svih 85 kw, ali bih bio zadoviljan i sa 69 umjesto 59 iskreno :)

 

p.s. slikacu ga sutra i okaciti slike, nije mi racunar tu, ostao mi je u kancelariji (tupson glupi) ne znam kako sam ga zaboravio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u CG nemam dje da uradim ni veliki servis, isao sam u UE da to uradim. Ovi novopeceni Crnogorci se prave pametni za sve, a niko pojma nema ni o cemu, samo vole da pricaju...

Daj mi neku preporuku dje to da uradim u Srbiji, po mogucnosti malo juznije, UE, CA, KG, KV, slabo me put nanosi u BG i ako mi brat tamo zivi i radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
znaci da oladim od ovog zamisljenog pokusaja povecanja snage? Nisam ocekivao da cu dobiti svih 85 kw, ali bih bio zadoviljan i sa 69 umjesto 59 iskreno

 

p.s. slikacu ga sutra i okaciti slike, nije mi racunar tu, ostao mi je u kancelariji (tupson glupi) ne znam kako sam ga zaboravio

Neces nista dobiti,samo mozes izgubiti,ako uopste i upali.Provozaj se do nekog boljeg tunera i nek ti to izmapira kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Mahoney said:

Neces nista dobiti,samo mozes izgubiti,ako uopste i upali.Provozaj se do nekog boljeg tunera i nek ti to izmapira kako treba.

Mislim da si u pravu, ne znam ni otkud mi pomisao da to moze da se izvede na ovaj nacin... Samo sam nesto kao nacuo da tako moze, ali niko mi to nije potvrdio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uradi mapu u Uzicu isto, imas odlicnu firmu. Drug je radio kod njih pre par godina, pregled, merenja, pismena garancija, sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izguglaj na internetu mislim da bese Revochip il Rs, oni su i najjaci u zemlji valjda. Ako se ne snadjes javni mi pa cu da uzmem br. od drugara sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revochip!!!  Upravo gledam i sjetim se dje se i nalazi...Na putu izmedju Uzica i Pozege, pravo uz magistralu. Samo sto je uvijek bilo zatvoreno kad god sam prolazio tuda, pa sam mislio da to ne radi uopste :)  Svraticu do njih pa vam javljam kako sam prosao.

 

Hvala ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas predstavu koliko to kosta :sleeping:

 

Danas nadjoh ovaj servis u CG www.asferrari.com i kod njih mi je 140 Eura, dobijam 17kw i 69 Nm...
Poslao sam mail revochipu, pa se nadam da ce mi odgovoriti koliko kosta i koliko dobijam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...